شرکت کالوپ در سال 1361 با هدف سرویس دهی به صنعت آبرسانی کشور در شهر ساوه افتتاح گردید. پس از 22 سال تامین موفق این بازار در سال 1383 لوله هایی با بالاترین استانداردهای جهانی (API) جهت ورود به صنعت نفت و گاز را تولید و عرضه نمود و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصول در کشور موفق به ارایه بیش از 8000 کیلومتر لوله های فولادی که در شبکه های نفت و گاز رسانی نصب و مورد بهره برداری قرارگرفته است، می باشد.

تاریخچه :

در سال 1388 توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی اصفهان منجر به احداث خط تولید لوله های اسپیرال و همچنین توسعه تولید لوله های فولادی ERW با قابلیت ورود به صنعت ساختمان و تولید انواع مقاطع بسته و توخالی سازه های فولادی (Hollow Structural Section) گردید.
نیاز افزون صنعت نفت وصنعت ساختمان کشور به ورق های فولادی با کیفیت مجموعه کالوپ را بر آن داشت که اقدام به تاسیس مرکز خدمات فولادی Steel Service Center برای اولین بار در ایران کند. مرکز خدمات فولادی کارخانجات کالوپ مفتخر است با مجموعه ای جدید مخصوص خدمات ورق گامی دیگر در جهت خدمت به میهن عزیز بر دارد. در همین راستا کالوپ اقدام به راه اندازی خطوط جدیدی برای اولین بار در ایران با طول بیش از 200 متر برای مکانیزه کردن همه ی فعالیت های برش ورق کرده است.
همچنین در سال 1396 توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی منجر به احداث 5 خط تولید لوله های اسپیرال با قابلیت تولید همزمان و لوله هایی تا قطر 120 اینچ و طول تا 18 متر جهت صنایع آبرسانی کشور گردید.
ظرفیت تولید سالانه این کارخانجات بر اساس ترکیب محصولات حدود 500,000 تن برآورد می گردد.

شرکت کالوپ