۵۹۹ طرح اشتغال در شیراز مصوب شد

۳۹۱ روز قبل

شت هزار و ۴۹۷ نفر در کمیته های فنی کارگروه اشتغال پایدار روستایی این شهرستان بررسی، تفکیک و مصوب شده است.


بیژن فیروزی، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح اشتغال فراگیر و اشتغال از اواسط سال ۹۶ شروع شد و این تعداد طرح گفته شده برای معرفی به بانک به کارگروه اشتغال استان ارسال شده است.
وی ادامه داد:از این تعداد طرح ۳۹۲ مورد مربوط به حوزه اشتغال روستایی است که ارزش این طرح ها مبلغی معادل ۳۴۸ میلیارد تومان با چهار هزار و ۴۹۳ فرصت شغلی است.
فیروزی اضافه کرد: ۲۰۷ طرح نیز با ارزش ۲۴۴ میلیارد تومان با اشتغالزایی چهار هزار و ۲۴۳ نفر در حوزه اشتغال طرح فراگیر یا تبصره ۱۸ است.
وی اظهار کرد: تفاوت این دو طرح در محل اجرای طرح است که یا در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر ۱۰هزار نفر جمعیت است که تسهیلات آن چهار تا ۱۰ درصد و طرح اشتغال فراگیر نیز در مناطق شهری با تسهیلات ۱۸ درصد است.
وی بر لزوم ایجاد هماهنگی ها برای اجرای هر چه بهتر این دو طرح بین دستگاه های اجرایی و نماینده های بانک ها تاکید کرد و گفت: نیاز است که کارشناسان نظام بانکی درباره ضرورت اشتغالزایی در قالب این دو طرح بیش از گذشته توجیه شوند و سیستم بانکی نیز درک بهتری از شرایط موجود و دستورالعملل ها و آیین نامه هایی که در این زمینه ابلاغ شده، پیدا کند.

 منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار استخدامی استانداری فارس اینجا کلیک کنید.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید