۱۷۴ معلول گنبدکاووس صاحب شغل شدند

۹۵ روز قبل

سرپرست اداره بهزیستی گنبدکاووس درشرق استان گلستان گفت: با پرداخت ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه از ابتدای سال ۹۸ تا الان، زمینه اشتغال ۱۷۴ معلول در این شهرستان مرزی فراهم شد.


مسلم نوروزی روز یکشنبه به مناسبت بزرگداشت هفته معلولان (هشتم تا ۱۴ آذر) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع تسهیلات اشتغال پرداختی به معلولان گنبدکاووس سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال درسال گذشته و بقیه نیز درسال جاری پرداخت شده است.
به گفته وی، بیشتر تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده به معلولان گنبدکاووس در زمینه "دامداری، کشاورزی، کسب و کار خانگی و واحدهای خدماتی" بوده است.

نوروزی با تاکید بر اهمیت مناسب سازی محیط زندگی معلولان، اضافه کرد: به همین منظور از سال گذشته تاکنون مبلغ ۲ میلیارد و ۶۲ میلیون ریال کمک هزینه مناسب سازی به ۱۱۰ معلول زیرپوشش بهزیستی گنبدکاووس پرداخت شد.
به گفته سرپرست اداره بهزیستی گنبدکاووس، همچنین درمدت یاد شده مبلغ ۶ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال کمک هزینه بلاعوض برای ساخت مسکن به ۱۳۸ معلول این شهرستان پرداخت شد.
وی، پرداخت یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال کمک هزینه بلاعوض برای ساخت دست و پای مصنوعی ۲۲۶ معلول، پرداخت ۷۱۰ میلیون ریال حق پرستاری به ۱۲۸ معلول قطع نخایی و معافیت ۵۰ دانشجو زیرپوشش از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد را از دیگر خدمات بهزیستی گنبدکاووس به مددجویان خود از سال ۹۸ تا الان برشمرد.

نوروزی، معلولان تحت حمایت بهزیستی گنبدکاووس را هشت هزار و ۸۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد پنج هزار و ۷۳۸ نفر مستمری ماهانه دریافت می‌کنند و بقیه نیز در نوبت دریافت مستمری هستند.

هم اکنون شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس، ۱۱ مرکز ارائه خدمات آموزشی، مراقبتی و توانبخشی روزانه ویژه معلولان، یک مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان و سه مرکز نگهداری افراد با مشکلات جسمی و حرکتی، عقب مانده ذهنی و بیماران اعصاب و روان دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید