۱۱ هزار معلم بازنشسته در آموزش و پرورش می‌مانند

۳۴۳ روز قبل ۱ نظر

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از حدود ۶۵ هزار فرهنگی که امسال مشمول بازنشستگی هستند، حدود ۱۱ هزار نفر استمرار خدمت داشته باشند.

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه، اظهار کرد: در آموزش و پرورش برای مهر سال ۹۷ با کمبود ۳۰۰ هزار معلم مواجهیم که ۱۹۴ هزار نفر از این کمبود را از طریق ندادن نیرو یا به عبارت دیگر تغییر شاخص‌ها جبران می‌کنیم.
وی بیان اینکه بر این اساس در مهر ۹۷ با کمبود ۱۱۶ هزار معلم مواجه هستیم، گفت: باید منتظر نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشیم که آیا تعداد ردیف استخدامی با برگزاری این آزمون کامل می‌شود یا خیر.
چهاربند در واکنش به این جمله که برخی از معلمان عنوان می‌کنند اضافه تدریس در سال ۹۷ نمی‌گیرند زیرا حق‌التدریس معلمان رسمی با تاخیرهای فراوان پرداخت می‌شود، افزود: سازمان برنامه و بودجه قول داده است که این تاخیرها را برای سال آینده کاهش یابد یا اساساً رفع کند؛ امیدواریم این اتفاق بیفتد و همکارانمان مثل همیشه همکاری و پشتیبانی داشته باشند.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در خصوص ادامه همکاری فرهنگیانی که امسال بازنشسته می‌شوند، گفت: برای مهر ۹۷ از فرهنگیانی که آموزشی هستند، دعوت می‌کنیم که ادامه همکاری داشته باشند یعنی خدمتشان استمرار داشته باشد به‌ویژه یک تحولاتی مثل رتبه‌بندی در راه است که می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم از حدود ۶۵ هزار فرهنگی که امسال مشمول بازنشستگی هستند تقریباً حدود ۱۱ هزار نفر استمرار خدمت داشته باشند.
چهاربند درباره بازنشستگی پیش از موعد نیز اظهار کرد: با توجه به نیازی که داریم نباید بازنشستگی پیش از موعد داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 برای مشاهده اخبار بازنشستگان اینجا کلیک کنید

۱ نظر برای ۱۱ هزار معلم بازنشسته در آموزش و پرورش می‌مانند

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید