پرداخت ۵۳ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان

 معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ۵۳ میلیارد و ۶۸۰میلیون ریال تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنایع دستی استان از محل تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد.

جعفر صفاخواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تسهیلات مشاغل خانگی در بازه زمانی بهمن ۱۴۰۰ تا خرداد امسال به ۱۸۸ هنرمند صنایع دستی استان سمنان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: هنرمندان استان سمنان در ۵۲ رشته صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند که تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به هنرمندان در بخش‌های مختلف مانند سفالگری، بافته‌های داری و غیرداری، بافت گلیم و معرق‌کاری پرداخت شده است.

وی افزود: تسهیلات از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ نیز هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به هنرمندان صنایع دستی استان سمنان پرداخت شده است و می‌تواند به توسعه کسب و کار در این عرصه کمک کند.

صفاخواه یادآور شد: ۳۱ نفر از هنرمندان صنایع دستی استان سمنان با مجموع تسهیلات ۱۳۰ میلیارد ریال به بانک‌های استان معرفی شدند که اکنون هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

صفاخواه اظهار داشت: بدون شک فعال شدن بیشتر ظرفیت‌هایی کارگاه‌های صنایع دستی با رونق بخشیدن به تولید، نقش موثری در افزایش اشتغال پایدار استان سمنان دارد.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان گفت: با پرداخت تسهیلات، کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان توسعه و تجهیز می شوند که این مهم در اشتغالزایی و رونق کسب و کارها و حفظ اصالت هنر در استان موثر است.

به گزارش ایرنا، بیش از چهار هزار هنرمند در ۵۲ رشته صنایع دستی استان سمنان فعالیت دارند. قدیمی ترین آثار صنایع دستی این استان از نوع سفال قدمتی ۶ هزار ساله دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده صفحه اصلی مشاغل خانگی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ