پرداخت ۵۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان مازندران

۹۸ روز قبل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۲هزار و ۴۸۰ طرح کشاورزی پرداخت شده است.

عزیزالله شهیدی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون از ۱۳هزار و ۴۹۳ طرح کشاورزی معرفی به بانک های عامل استان ۱۲ هزار و ۴۸۰ طرح موفق به دریافت ۵۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات شده اند.
وی ادامه داد: در طول سال گذشته ۴۹۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به طرح های کشاورزی پرداخت شده بود.
شهیدی فر خاطر نشان کرد: ۶۹۲ طرح در بخش توسعه اشتغال روستایی با اعتبار ۱۳۸ میلیارد تومان، ۹هزار و ۷۳۵ طرح در بخش محصولات کشاورزی با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومانی و ۶۰ طرح نیز در بخش اشتغال فراگیر با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برخی طرح های امسال بودند که موفق به جذب تسهیلات شدند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات، بستر اشتغال مستقیم برای ۲ هزار و ۶۱۸ نفر فراهم شد.
وی با اشاره به رشد ۴۶ درصدی جذب تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی افزود: امسال ۵۰ طرح در این بخش موفق به دریافت ۲۴ میلیارد ریال شدند و این درحالی است که در سال گذشته ۱۳میلیارد ریال تسهیلات به ۲۰ طرح مشاغل خانگی پرداخت شده بود.
مازندران به دلیل ظرفیت‌های اقلیمی طبیعی و منابع انسانی که دارد به عنوان قطب کشاورزی ایران است و بیشترین نقش کشاورزی مازندران در ایجاد اشتغال و صادرات محصولات کشاورزی است.
سالانه در مازندران ۶ میلیون تن از۷۲ نوع محصول کشاورزی تولید می‌شود که که در ۱۵نوع از جمله برنج با یک میلیون تن ،مرکبات با دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن ،کیوی ،گل و گیاه ،دام وطیور و در حوزه شیلات رتبه اول تا سوم کشور را دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام جهاد کشاورزی اینجا کلیک نمایید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید