وزارت بهداشت اعلام نیاز کند پرستار معرفی کنیم

۸۲۹ روز قبل

سلامت نیوز: قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، در واکنش به اظهارات وزیر و معاونین وزارت بهداشت مبنی بر مشکل کمبود پرستار، اظهارداشت: دوستان وزارت بهداشت، آن دسته از مراکز درمانی و بیمارستان های نیازمند نیروی پرستاری را اعلام کنند تا پرستار معرفی کنیم.
به گزارش سلامت نیوز، محمد شریفی مقدم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، گفت: بنده به صراحت اعلام می کنم، به جز تهران، در سایر نقاط کشور پرستار بیکار داریم.
وی با اشاره به اخراج ۱۰۰ پرستار شرکتی در کرمان، اظهارداشت: متاسفانه وقتی نمایندگان این پرستاران برای دادخواهی به معاونت پرستاری وزارت بهداشت می روند، آنها پاسخ می دهند که نمی توانیم کاری برای شما انجام دهیم.
شریفی مقدم ادامه داد: بروز این مشکلات، نشان می دهد که پرستار بیکار داریم، اما برای جذب آنها اقدامی نمی شود.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری در پاسخ به ادعای معرفی پرستاران جویای کار، گفت: از معاونت پرستاری خواسته ایم، بیمارستان ها و مراکز درمانی که نیاز به کادر پرستاری دارند، بر اساس تعداد نیروی مورد نیاز، شهرستان مربوطه و همچنین شرایط کار (شرکتی یا استخدامی) را اعلام کنند تا پرستار مورد نیازشان را معرفی کنیم.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات حرفه پرستاری و سختی کار پرستاران، افزود: متاسفانه این شرایط باعث شده تا پرستارانی که شاغل هستند، ترک کار کنند.
شریفی مقدم با اعلام اینکه پرستاران شرکتی برای دریافت حقوق ماهانه خودشان دچار مشکل هستند، گفت: حقوق این پرستاران که حق قانونی آنهاست و می بایست سر هر ماه پرداخت شود، متاسفانه با تاخیر ۲ تا ۴ ماه پرداخت می شود.
وی همچنین به مطالبات بر زمین مانده پرستاران استخدامی اشاره کرد افزود: این نیروها نیز تا ۸ ماه مطالبات اضافه کاری و کارانه خود را دریافت نکرده اند. بنابراین، چگونه انتظار داریم با این شرایط، پرستاران جذب کار شوند.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: وزارت بهداشت در نگهداشت نیروهای پرستاری ناتوان است.
سلامت نیوز: وزارت بهداشت اعلام نیاز کند پرستار معرفی کنیم

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام پرستار اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.