هشدار نسبت به اعزام پرستار از سوی موسسات نظافتی

۴۷۹ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز گفت: برخی از موسسات علاوه بر خدمات نظافتی به اعزام پرستار برای نگهداری سالمند نیز می‌کنند که این خلاف قانون است.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عبدالله صفری ظهر امروز در جلسه خبری با موضوع مرکز مراقبت‌های بالینی پرستاری در منزل و اخذ مجوز صلاحیت پرستاری اظهار داشت: موضوع مراقبت پرستاری در منزل برای نخستین بار در سال ۱۳۸۰ تصویب شده و به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و استان آذربایجان‌شرقی برای نخستین بار در کشور مرکز پرستاری در منزل را تاسیس کرد که البته مورد بی‌مهری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در برخی مواقع با وزارت بهداشت اختلاف‌نظرهایی در مباحث مختلف داریم، گفت: در بحث حمایت‌های بیمه‌ای و پوشش بیمه‎ای باید نتایج به سرانجام رسد و بلاتکلیفی در این زمینه تمام شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری استان طرح صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاری را طرحی خوب دانست و افزود: از این طریق هر فردی نمی‌تواند وارد رشته پرستاری شود و در صورت ورود به این رشته باید ارزیابی دقیق صورت گیرد تا کیفیت خدمات پرستاری در کشور بالا رود.
وی به بهره‌گیری برخی از بیمارستان‌های خصوصی و کلینیک‌ها از پرستاران غیرحرفه‌ای و نامرتبط با رشته پرستاری اشاره کرد و گفت: در صورت مشاهده چنین مواردی اسامی دقیق این بیمارستان‌ها رسانه‌ای خواهد شد و برخورد جدی با آن‌ها صورت خواهد گرفت.
صفری با گلایه از عدم اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و عدم نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخی از مراکز نظافتی که اقدام به اعزام پرستار نیز می‌کنند، افزود: برخی از موسسات علاوه بر خدمات نظافتی به اعزام پرستار برای نگهداری سالمند نیز می‌کنند که این خلاف قانون بوده و آنها تنها مراقب از سالمند هستند.
وی ادامه داد: وزارت ارشاد هیچ گونه نظارتی بر آن‌ها نداشته و این مراکز به صورت علنی به تبلیغات می‌پردازند.
رئیس سازمان نظام پرستاری به فعالیت برخی از تزریقات و پانسمان‌ها اشاره کرد و گفت: برخی از افراد در گذشته فعالیت‌های تزریقاتی انجام داده که الآن برای ساماندهی این افراد هیچ کاری نمی‌توان کرد ولی در چند سال اخیر تمام مراکز تزریقات و پانسمان‌ها شامل پرستاران فارغ‌التحصیل از دانشگاه با نظارت پزشک فعالیت می‌کنند.
وی در خصوص طرح خدمت‌دهی پرستاری در منزل اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمارستان‌های کشور با کمبود تخت بیمارستانی مواجه هستند این طرح جایگزین خوبی برای رفع این مشکل خواهد بود زیرا ۲ درصد تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران درجه ۴،۵ و ۶ اشغال شده است.
صفری تاکید کرد: رمز پیروزی در طرح پرستاری در منزل یا Home care حمایت بیمه‌ای است و اگر حمایتی انجام نگیرد نتایج خوبی به دست نخواهد آمد.
وی گفت: وضعیت نیروی پرستاری در استان از ۰.۷ نیرو به ۱.۱ رسیده است و اتحاد و انسجام خوبی بین شورای هماهنگی پرستاری در استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام سازمان نظام پرستاری اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.