نیاز وزارت بهداشت به جذب ۱۰۰ هزار نیروی جدید

۴ نظر

مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت از پیگیری تبدیل وضعیت مدافعان سلامت دوران کرونا در چهارچوب طرح ساماندهی کارکنان دولت از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط و مجلس شورای اسلامی به‌ موازات برنامه‌های دیگر وزارت بهداشت برای جبران کمبود نیرو از قبیل بازگشت به کار نیروهای طرحی دوران کرونا خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سیف الله مرادی در گفت و گویی افزود: با توجه به کمبود شدید نیرو در وزارت بهداشت، به دنبال این هستیم که بخشی از این کمبود را از طریق برگزاری آزمون استخدامی و بخشی دیگر را از طریق تبدیل وضعیت و مابقی را در صورت امکان از بازگشت به کار نیروهای طرحی دوران کرونا تامین کنیم که همه این موارد به‌موازات یکدیگر برنامه‌ریزی شده است و قرار نیست از هیچ‌کدام از مواضع مذکور عقب‌نشینی و صرف‌نظر کنیم.

وی از پیشرفت مطلوب مراحل اخذ مجوز استخدامی وزارت بهداشت در سازمان اداری و استخدامی کشور پس از ماه‌ها جلسات مستمر و فشرده کارشناسی خبر داد و اظهار داشت: اعلام نیاز وزارت بهداشت به سازمان اداری و استخدامی برای جذب حداقل ۱۰۰ هزار نیرو بوده است که امیدواریم بخش زیادی از آن مورد موافقت قرار گیرد.

مرادی تصریح کرد: در همین راستا پس از جلسات اخیری که با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان اداری و استخدامی برگزار شد و همچنین در بیان کمبود شدید نیرو در نشست اخیر ستاد ملی کرونا، موافقت‌های ضمنی در خصوص برگزار آزمون وزارت بهداشت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بازنشستگی نیروها از یک‌ طرف، تکمیل و احداث بیش از ۲۰۰۰ پروژه عمرانی تا پایان سال نیز از سوی دیگر، وزارت بهداشت را در کمبود شدید نیرو برای ارائه حداقل خدمات سلامت به‌ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار قرار داده است.

مرادی با یادآوری جان‌فشانی‌های مدافعان سلامت در دوران همه‌گیری کرونا از موافقت و تلاش وزارت بهداشت برای تبدیل وضعیت این نیروها خبر داد و گفت: در جلساتی که با کمیسیون‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی و سازمان‌های ذی‌ربط در دولت داشته‌ایم، پیشنهاد تبدیل وضعیت این نیروها را بارها مطرح کرده‌ایم که با نظر مسئولان مربوطه تصمیم بر این شده است که این موضوع در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت محقق شود و این یک مطالبه به‌حق برای وزارت بهداشت و کلیه همکارانی است که در آن دوران از جان خود گذشتند که جان مردم را نجات دهند.

وی، همچنین به تلاش‌های اخیر وزارت بهداشت و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بازگشت به کار نیروهای طرحی دوران کرونا اشاره کرد و گفت: از نظر ما بازگشت به کار این نیروها حداقل کاری است که برای قدرشناسی از بصیرت و عمل به هنگام آنان در مواجهه با بیماری کرونا و پشت سر گذاشتن پیک‌های مختلف می‌توان انجام داد.

مرادی ضمن تاکید بر حمایت همه‌جانبه وزارت بهداشت از کارکنان نظام سلامت، تحقق نیازها و پیشنهادات این وزارت را مشروط به موافقت سازمان‌های برنامه‌وبودجه و اداری و استخدامی و حمایت مجلس شورای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت برای حمایت از کارکنان خود، تامین حداقل نیروی موردنیاز و ارائه خدمات باکیفیت به مردم، تمام توان خود را به میدان آورده و امیدوار است که سازمان‌های مذکور نیز نگاه ویژه و متفاوتی به وزارت بهداشت و مقوله سلامت نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام پرستار اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام سازمان نظام پرستاری اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده صفحه استخدام وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۴ نظر برای نیاز وزارت بهداشت به جذب ۱۰۰ هزار نیروی جدید

 • آ
  آتیلا
  ۲۱ دی ۱۴۰۱، ۱۸:۴۵
  چه رشته هایی میتونن شرکت کنن؟
  • م
   مریم
   ۱۵ دی ۱۴۰۱، ۱۱:۰۹
   ثبت نام چه زمانی آغاز میشه؟
   • ف
    فقط الله
    ۲۰ دی ۱۴۰۱، ۱۳:۲۲
    فعلا مشخص نیست زمانی که دفترچه منتشر بشه ثبت نام آزمون شروع میشه
   • ز
    زهرانوری
    ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۰۵
    چه زمانی استخدامی شروع میشه از وزارت بهداشت

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

    ثبت پاسخ