نحوه محاسبه کسر خدمت و معافیت جبهه کارکنان دولت در مناطق امنیتی

۱۴۰ روز قبل ۳۳ نظر

معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین نحوه محاسبه کسر خدمت و معافیت جبهه کارکنان دولت در مناطق امنیتی درگیر را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدربابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین در خصوص نحوه محاسبه کسر خدمت جبهه و معافیت فرزندان کارکنان دولت در مناطق امنیتی درگیر، گفت: نحوه دریافت کسر خدمت سربازی برای فرزندان کارکنان دولت که در زمان ۸ سال دفاع مقدس در مناطق جنگی مشغول به خدمت بودند، اظهار کرد: آن دسته از کارکنان دولت که در اجرای وظایف سازمانی خود از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۵/۲۷ در مناطق امنتی درگیر مشغول خدمت بوده و در شُمول مصوبه اخیر ستاد کل نیروهای مسلح صرفاً برای برخورداری از کسر خدمت و معافیت فرزندان خود؛ با مراجعه به اداره یا سازمان متبوع در شهرستان یا مرکز استان نسبت به تشکیل پرونده برابر ضوابط و مقررات و شیوه نامه ابلاغی اقدام نمایند.
معاون سرمایه نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفین رعایت ۳ مورد ذیل را الزامی دانست و افزود: برابر ابلاغ شماره ۲۲۱۳/۱/۱۰/۳۳ تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ستاد کل نیروهای مسلح، نصف مدت خدمت کارکنان دولت مستقر در مناطق امنیتی درگیر، مطابق دستورالعمل جامع مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی موسوم به (طرح امام حسن مجتبی (ع)، به عنوان سابقه خدمت موظفی محاسبه و افراد صرفاً می‌توانند از تسهیلات کسر خدمت و معافیت فرزندان برخوردار گردند.
۲- مفاد این ابلاغیه به کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی ابلاغ گردیده و لازم است افراد ذینفع به کارگزینی اداره متبوع خود در مراکز استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و یا ادارات خود در شهرستان‌های تابعه مراجعه نمایند.
۳- به منظور جلوگیری از تضییع احتمالی حقوق افراد، در حال حاضر رسیدگی و بررسی پرونده افرادی که فرزند آنان در حین خدمت دوره ضرورت و یا در شرف اعزام به خدمت می‌باشند در اولویت قرار دارد.
وی ادامه داد: با عنایت به مراتب فوق‌الذکر، افراد ذینفع برای برخورداری از تسهیلات مذکور الزاماً به کارگزینی اداره یا سازمان تابعه خود مراجعه نمایند.
بابا احمدی گفت: نمایندگان محترم وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی مرتبط، پرونده‌های تکمیل شده و حائز شرایط را تحویل معاونت سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین خواهند نمود و خادمین بسیجیان عزیز در این سازمان برابر مقررات و ضوابط مربوط، با سرعت نسبت به بررسی و تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های دریافتی اقدام و نتایج را از طریق نمایندگان و رابطین محترم وزارتخانه‌ها به متقاضیان واجد شرایط اطلاع رسانی خواهد شد. لذا از همه عزیزان مشمول طرح، تقاضامندیم برای رفاه حال خود و کمک به انجام بهتر امور خدمت رسانی، از مراجعه مستقیم به سازمان بسیج مستضعفین خودداری فرمایند.
وی در پایان افزود: این مناطق فقط بعضی از شهرهای شمال غرب کشور یعنی تعدادی از شهرهای استان‌های آذربایجان غربی و کردستان و کرمانشاه را شامل می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

 

۳۳ نظر برای نحوه محاسبه کسر خدمت و معافیت جبهه کارکنان دولت در مناطق امنیتی

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید