منعی برای بکارگیری مدیران بازنشسته در مدارس وجود ندارد

۳۸۹ روز قبل

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارسی که بر اساس قانون بازنشسته می شوند می توانند به عنوان نیروی آموزشی ادامه خدمت دهند.

علی الهیار ترکمن روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: از آنجا که مدیران باید حضور دائم در مدرسه داشته باشند پس از بازنشستگی امکان حضور مستمر آنها وجود ندارد و صرفا می توانند همانند معلمان ۱۴ ساعت در هفته به عنوان نیروی آموزشی فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه مدیران مدارس نیز جزو مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان هستند و بکارگیری آنها مشکل و منع قانونی ندارد، ادامه داد: بکارگیری معلمان و مدیران بازنشسته در مدارس کاملا اختیاری و بنا به درخواست افراد انجام می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: مجوز آن با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی و به منظور استفاده از توان و ظرفیت این معلمان، اخذ شده و از مهرماه امسال به اجرا درآمده است.
الهیار ترکمن افزود: از آنجا که بسیاری از افرادی که به عنوان معلم و مدیر در آموزش و پرورش فعالیت دارند از مسیر دوره های تربیت معلم به این شغل شریف اهتمام می ورزند و به عبارتی در عنفوان جوانی پا به این عرصه می گذارند از این رو پس از ۳۰ سال خدمت و دقیقا در دوره ای که به فرهیختگی و پختگی ویژه ای رسیده اند در سن میانسالی بازنشسته می شوند و نظام تعلیم و تربیت از توان و تجربیات آنان محروم می شود.
وی یادآورشد: تصمیم برای بکارگیری معلمان بازنشسته در راستای جبران این خلا صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار بازنشستگان اینجا کلیک کنید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید