معافیت ۸۱ قهرمان آسیایی، جهانی و المپیکی از خدمت سربازی

۲۸۲ روز قبل ۱۸ نظر

دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان از معافیت هشتاد و یک قهرمان بازی‌های آسیایی جاکارتا، رقابتهای جهانی و المپیکی از خدمت سربازی خبر داد.


به گزارش ایسنا، وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که به دنبال موافقت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا با درخواست مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان تاکنون هشتاد یک نفر از قهرمانان بازی‌های آسیایی جاکارتا و مسابقات جهانی مشمول این دستور از انجام خدمت مقدس سربازی معاف شده‌اند.
بنا بر این گزارش، دفتر امور مشترک فدراسیون های معاونت قهرمانی اعلام کرد تا این زمان سی و پنج نفر از قهرمانان ورزشی نیز در قالب طرح سرباز - قهرمان در فدراسیون های ورزشی به صورت امریه دوره ضرورت سربازی خود را طی می کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۱۸ نظر برای معافیت ۸۱ قهرمان آسیایی، جهانی و المپیکی از خدمت سربازی

 • فرهاد
  ما که رفتیم و اومدیم.....17 ماه خدمت کردم تونیروی انتظامی.....میتونم بگم بدترین دوران زندگیم همین خدمت نحس سربازی بود.......هیچ خوبی نداشت......همه ی ادمای عقده ای و گند ......اعصاب خورذی....استرس....بیماری.....بی خوخوابی........ولی خوب گذشت هرچی پشت گوش بندازی بدتره زودتر برید و از شرش راحت شید
  پاسخ
  • سید
   داداش من بچه خوزستانم..پدرم زمان جنگ نرفت جبهه اما 9 تا زن بیوه و بچه هاشوند سرپرستی میکرد کارشم تولیدی بود خرج و مخارج عروسیاشو میداد اخرشم انقدر سختی و مشکلات کشید که تو 49 سالگی فوت کرد الانم 17 ساله که فوت کرده.... به نظرت پدر من اثارگر هست یا نیست؟! توی خوزستانم زندگی کرده که همش بمب و موشک بوده
   پاسخ
    • حمید
     خدا رحمت کنه پدرتون را . شما با این شرایط میتونید معافیت کفالت بگیرید که؟ مگر اینکه غایب باشین.
     همونطور که اجر رزمندگان دفاع مقدس را خدا بهشون میده و اینجا مورد بی مهری قرار گرفتند، اجر پدر شما هم 100 درصد در نزد خداوند محفوظ هست و نگرانش نباشید.
     پاسخ
    • سروش
     به نظر من خدمت سربازی باید بین 6 الی 24 ماه بشه...6 ماه اجباری الباقی اختیاری با حقوق بالا...کسایی هم که بعد 6 ماه نمیخوان ادامه بدن بتونن بخرن.
     پاسخ
    • امیررضا
     خواسته ما از مسولین نظام وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح این است که معافیت های خانواده شهدا و ایثارگران از خدمت سربازی حذف شود تا همه بر اساس عدالت به خدمت سربازی بروند.چرا باید یک کسی که خانواده شهید یا ایثارگر است از خدمت معاف شود آنوقت مردم عادی با حقوق ناچیز سر خدمت بروند در صورتی که خیلی از اینها که مردم عادی یا متاهل هستند به دلیل مشکلات فراوان نمیتوانند به خدمت سربازی بروند.
     پاسخ
      • REZA
       برادرم. فرزند شهید پدر نداره. خودت را بذار جای اون فرد. به مرگ طبیعی که نمرده. مشکلات ایثارگران عمدتا بالا است و اکثر اون ها با مشکلات معیشتی روبرو هستند. خیلی هاشون هم خدمت میرن. شما اگه مثلا برای یه نفر 3 سال بدون دستمزد کار کنی و عاشق کارت باشی، طرف مقابل حتی اگه یه شیرینی بهت بده، بازم در قبال کاری که کردی، هیچه. کشورهای دیگه که بذار و برو. واقعا در حق این افراد کوتاهی شده. این را جدا میگم.
       پاسخ
      • ناشناس
       آقایون غایب خدمت بدونید که این احتمال هست بر اساس جلسات ستاد کل، که سربازان غایب را در آینده، شناسایی و دستگیر کنند. یا حداقل برین نظام وظیفه و اونجا مشکلتون را بگید. حتی اگه متاهل باشین بهتره براتون. فکر خرید هم از ذهنتون بیارین بیرون. اصلا هیچ اجباری نیست الان راحت باشید!
       پاسخ
        • علی
         دقیقا دوست عزیزمنم باهات موافقم ، وقتی یه سری رفتن خدمت یه سری خردین حقش نی به راحتی ازاوانییکه غایبن بگذرن ، یابایدهمه برن خدمت یانرن
         پاسخ
         • سرباز دیروز
          بله.ما رفتیم همه باید برن. یا لااقل ی طرح بزارن غایبا رو معرفی کنیم زودتر برن دنبالشون ببرن خدمت البته فقط مجردا
          پاسخ
          • علی
           دوست عزیزمجردومتاهل نداره همه بایدبرن . چون طرف باعلم به اینکه میدونسته زن بگیره نمیتونه بره خدمت رفته متاهل شده پس نمیشه گفت چون متاهله نبایدبره
         • سروش
          برادر چند ماهیه داره اجرا میشه خبر نداری !!تو محل ما افراد بیکار و الاف سن پایین با مدارک دیپلم و زیر دیپلم رو گرفتن و با تعهد آزاد کردن الباقیا تماس گرفتن تذکر دادن...
          واقعا اگه کسی کاری نداره والافه باید بره اقلا اونجا یه کارایی داشته باشه.
          پاسخ

        لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید