مصوبه ای برای استخدام حق التدریس ها و نهضتی ها توسط دولت

۲۲۴ روز قبل ۴ نظر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از کش و قوس های فراوان در کمیسیون آموزش مصوبه‌ای برای تعیین تکلیف حق التدریسی ها و نهضتی ها داشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ، محمد بیرانوند در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع «چالش های نیروی انسانی در آموزش و پرورش» روی آنتن شبکه آموزش‌رفت با بیان اینکه محور توسعه در نیروی انسانی و محور آموزش معلم است گفت تعداد دانش آموزان در سال جاری چقدر است و باید به چه شاخصی برسیم. تعداد معلمان چقدر است و شیوه تامین نیرو چگونه است.

وی افزود: استاندارد و میانگین نیروی انسانی به دانش آموز در دوره فنی و حرفه ای ۱۲ و در دوره نظری ۱۴ است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات و تناقضات آماری وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی درباره تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش در سال های آینده گفت: اینکه هنوز اختلاف آماری بر سر بازنشسته شدن نیروهای شاغل داریم یک مصیبت است. سه راه برای محاسبه وجود دارد که مبنا قرار دادن سال استخدام، لیست اسمی شاغلان و سوم استعلام از صندوق بازنشستگی از این جمله است.

بیرانوند افزود: روند رشد جمعیت دانش آموزی یک روند سینوسی است. از آن سو تعدادی معلم در آستانه بازنشستگی قصد دارند ادامه خدمت دهند که بالانس کننده سیستم سینوسی رشد جمعیت دانش آموزی است. آنها که توانایی و یا نیاز دارند استمرار خدمت می‌دهند و ما باید مشوق بگذاریم تا معلمان ادامه خدمت دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال ۱۳۵ هزار نیرو کمبود داریم گفت: ۲۴ هزار مجوز جذب از دانشگاه فرهنگیان و ۱۷ هزار مجوز از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان داده شده و مابقی کمبودها باید از طریق حق التدریس و... تامین شوند.البته ورودی های دانشگاه فرهنگیان چهارسال دیگر وارد سیستم می شوند.

وی تاکید کرد: باید حتما روی کیفیت بخشی کار شود. وجود کلاس های بالای۴۰ نفره و پرتراکم را قبول داریم.

بیرانوند در پایان اعلام کرد: بعد از کش و قوس های فراوان در کمیسیون آموزش مصوبه‌ای برای تعیین تکلیف حق التدریسی ها و نهضتی ها داشتیم. در واقع این افراد دو دسته شدند، تعدادی حق التدریس ها بودند که حدود چهل هزار نفرند و دسته دوم نهضتی ها هستند و قرار است تا پایان برنامه ششم دولت این ها را استخدام کند.

منبع  : خبرگزاری مهر

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام مربیان حق التدریس اینجا کلیک نمایید

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی اینجا کلیک نمایید

۴ نظر برای مصوبه ای برای استخدام حق التدریس ها و نهضتی ها توسط دولت

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید