لایحه حمایت از حقوق معلولان اوج ارائه خدمات توانمندسازی بهزیستی

۶۶۶ روز قبل ۴ نظر

رئیس سازمان بهزیستی اوج ارائه خدمات توانمندسازی و حمایتی این سازمان را لایحه جدید حمایت از حقوق معلولان عنوان کرد که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده شد و مجلس نیز بدون رای مخالف آن را تصویب کرد.
به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز پنج شنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید بهزیستی استان هرمزگان ابراز کرد: لایحه حمایت از حقوق معلولان در ۳۵ ماده به مجلس ارائه شده بود و بخش ‌های اصلی این لایحه شامل مناسب‌ سازی معابر عمومی و سهولت تردد معلولان، امور فرهنگی، هنری و آموزشی و ورزشی معلولان، کارآفرینی و اشتغال، تسهیلات مسکن، فرهنگ‌سازی و ارتقای آگاهی ‌های عمومی، حمایت‌ های قضایی و تسهیلات مالیاتی، حمایت‌ های اداری و استخدامی، مساله تحصیل معلولان و موضوع بیمه آن ها را تشکیل می‌ دهد.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی، این لایحه هم اکنون در اختیار شورای نگهبان قرار دارد که امیدواریم هفته آینده نهایی شود.
وی سازمان بهزیستی را یکی از تخصصی ترین سازمان هایی نام برد که به عنوان یک نهاد حاکمیتی و دولتی از توانی علمی و کارشناسی برخوردار است.
وی افزود: در نگاه جدید دولت تدبیر و امید در سازمان بهزیستی سه راهبرد مدنظر قرار گرفته که اولین راهبرد ما تلاش برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله بحث معلولیت ها است.
رئیس سازمان بهزیستی بیان داشت: در راستای اقدام های پیشگیرانه ماده ۷۵ برنامه ششم توسعه، آئین نامه اجرایی غربالگری ژنتیک ازدواج با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هیات دولت ارسال شده که در بستر نظام سلامت کشور بحث تکمیل پرسشنامه سه صفحه ای ازدواج به یک الزام تبدیل شده است.
محسنی بندپی خاطر نشان کرد: با نهایی شدن این آئین نامه اجرایی، ازدواج های پرخطر به مراکز تشخیص طبی ارجاع داده می شود.
وی با اشاره به این که تکلیف قانون برنامه ششم توسعه این بود که در همه شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر، اورژانس اجتماعی استقرار پیدا کند ادامه داد: در استان هرمزگان نیز شهرستان های بستک، جاسک، لنگه، رودان و خمیر جزو پنج شهرستانی هستند که از این قانون برخوردار می شوند و اورژانس اجتماعی در این شهرستان ها نیز خدمات اجتماعی ارائه می دهد.
رئیس سازمان بهزیستی ارائه خدمات توانمندی و کیفیت بخشی به خدمات تخصصی را به عنوان دومین راهبرد سازمان بهزیستی کشور نام برد که یکی از اقدام های ویژه این سازمان به جامعه هدف خود افزایش در پرداخت مستمری ها است.
محسنی بندپی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری دولت با کمک مجلس شرایطی را فراهم کرد که به خانواده های یک نفره ۱۴۸ هزار تومان، دونفره ۲۵۰، خانواده های سه نفره ۳۲۵، چهارنفره ۴۱۶ و پنج نفربه بالا ۴۶۰ هزار تومان پرداخت می شود و خوشبختانه روز چهارشنبه همین هفته مجلس مصوب کرد که ۱۰ درصد به این عدد برای سال ۹۷ اضافه شود.
محسنی بندپی ضمن تاکید بر مشارکت اجتماعی در بحث سلامت اجتماعی گفت: افتخار ما این است که همه تصدی های قابل واگذاری را به تشکل های مردم نهاد واگذار کنیم چرا که دولت به تنهایی نمی تواند همه تکالیف و مسئولیت ها را به سرانجام برساند لذا کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همگرایی و همکاری مردم و تمام بخشهای تاثیر گذار جامعه است.
وی با بیان اینکه در بهزیستی کمترین حقوق و مزایا به کارکنان پرداخت می شود، خاطر نشان کرد: به خاطر این مشکل، در حال حاضر ۸۰۰ تقاضای انتقال به سایر دستگاه ‌ها در بین کارکنان بهزیستی داریم اما در نظر داریم که با همکاری مجلس و دولت، مشکلات مالی معیشتی کارکنان را حل کنیم.
یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در سطح کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۴۰ هزار معلول در استان هرمزگان زندگی می کنند. ۱۵۰ هزار معلول شدید نیز به تدریج در طول برنامه ششم توسعه به این تعداد افزوده می شوند.
به گزارش ایرنا، در آئین معارفه مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان، از خدمات ۱۶ ماهه مهین عسکری تجلیل و غلامحسین رنجبر به عنوان سرپرست جدید بهزیستی این استان معرفی شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

۴ نظر برای لایحه حمایت از حقوق معلولان اوج ارائه خدمات توانمندسازی بهزیستی

 • حمید
  چرا 10 درصد. الان نهادهای دولتی یک میلون ت 18 درصد فزایش د ارند. الان 140 هزارت با 10 درصد افزایش چند میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ
  • احسان
   برا یک نفره ها تا امروز 95 ت واریز شده 30 دی . پس 53 هزارت یکنفره کجا رفت. حذف شد چرا.
   از ابتدای سال جاری دولت با کمک مجلس شرایطی را فراهم کرد که به خانواده های یک نفره ۱۴۸ هزار تومان مستمری و افزایش مستمری، دونفره ۲۵۰، خانواده های سه نفره ۳۲۵، چهارنفره ۴۱۶ و پنج نفربه بالا ۴۶۰ هزار تومان پرداخت می شود و خوشبختانه روز چهارشنبه همین هفته مجلس مصوب کرد که ۱۰ درصد به این عدد برای سال ۹۷ اضافه شود.
   پرداختی جدید به این صورت میباشد. 30 دی
   95 هزارت یک نفره
   189هزارت ت دونفره.
   253 هزارت 3 نفره
   پاسخ
   • احسان
    با سلام چرا در این طرح واریز افزایش مستمری به کارت یارانه
    که تا 28 /10 / 96 . مبلغ افزایش یارانه به حساب مستمری اجرا شده بود به شرح زیر .
    روال قبل
    45 ت یارانه
    نفری 95 ت افزایش مستمری یارانه
    نفری 50 ت هم سازمان پرداخت میکرد تا تاریخ 9/28/ 96
    که جمعشون میشد 45=95=50=190 هزارت برا افراد و دهک پایین جامعه
    ولی با طرح جدید که از 10/28 /96 انجام شد. مبنی بر انتقال میزان افزایش یارانه به حساب کارت یارانه خلاف قانون هست و باید به حساب سازمان و سازمان به حساب مد دجو. واریز بکند.. انجام شد که مبالغ پرداختی هم تغییر کرد و کمتر شد . که این وسط 50 هزار ت حذف گردید.
    45 ت یارانه
    95 هزارت مستمری بهزیستی
    بقیه حذف گردید
    الان پرداختی ها اینطوری شده.
    45+95= 140 هزارت واریز شده که این وسط 50 هزار ت حذف گردیده. دلیل این حذف چیست. بررسی کنید .
    چرا مبلغ 50 هزارت دولت و سازمان بهزیستی و کمیته امداد این وسط حذف کردندن.
    دولت در این شرایط اقتصادی توجه ویژه‌تری را به معلولان داشته باشد نه اقداماتی را در راستای حذف یارانه و مستمری آنها انجام دهد.
    برا یک نفره ها تا امروز 95 ت واریز شده 30 دی . پس 53 هزارت یکنفره کجا رفت. حذف شد چرا.
    از ابتدای سال جاری دولت با کمک مجلس شرایطی را فراهم کرد که به خانواده های یک نفره ۱۴۸ هزار تومان مستمری و افزایش مستمری، دونفره ۲۵۰، خانواده های سه نفره ۳۲۵، چهارنفره ۴۱۶ و پنج نفربه بالا ۴۶۰ هزار تومان پرداخت می شود و خوشبختانه روز چهارشنبه همین هفته مجلس مصوب کرد که ۱۰ درصد به این عدد برای سال ۹۷ اضافه شود.
    پرداختی جدی به این صورت میباشد. 30 دی
    95 هزارت یک نفره
    189هزارت ت دونفره.
    253 هزارت 3 نفره
    پاسخ
    • حسن
     برا یک نفره ها تا امروز 95 ت واریز شده 30 دی . پس 53 هزارت یکنفره کجا رفت. حذف شد چرا.
     از ابتدای سال جاری دولت با کمک مجلس شرایطی را فراهم کرد که به خانواده های یک نفره ۱۴۸ هزار تومان، دونفره ۲۵۰، خانواده های سه نفره ۳۲۵، چهارنفره ۴۱۶ و پنج نفربه بالا ۴۶۰ هزار تومان پرداخت می شود و خوشبختانه روز چهارشنبه همین هفته مجلس مصوب کرد که ۱۰ درصد به این عدد برای سال ۹۷ اضافه شود.
     پاسخ

     لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید