قانون منع به کارگیری بازنشستگان صراحتی در به کارگیری جوانان ندارد

۳۷۹ روز قبل

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان صراحتی در به کارگیری جوانان ندارد اما هدف قانونگذار ایجاد تحولی در این حوزه بوده است، گفت: اگر قرار باشد فردی که سال‌ها در منصبی دولتی مشغول به کار بوده است اما هنوز بازنشسته نشده را جایگزین فردی با «شرایط سنی» مشابه کنیم، تحولی رخ نخواهد داد.

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، در ادامه افزود: با این شیوه جایگزینی، به طوریکه جوانان در پست‌های اجرایی قرار نگیرند، دیگر نیازی به وضع قانون جدید نداشتیم. بنابراین انتظار داریم افرادی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند یا در مدت کمی به این سن می‌رسند را جایگزین افراد بازنشسته فعلی نکنند. در حال حاضر نه درشهرداری، نه استانداران بازنشسته و نه حتی ۴ وزیری که تغییر کردند اراده‌ای برای به کارگیری جوانان دیده نمی‌شود. این درحالیست که انتظار داشتیم دولت با رویکرد جوانگرایی افرادی مانند آقای جهرمی را به عنوان وزرای جدید معرفی کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به تفاوت آمار مشمولان این قانون بین سازمان بازرسی کشور و سازمان امور استخدامی توضیح داد: هنوز در مورد تعداد این افراد به نتیجه‌ای نرسیدیم به طوریکه سازمان امور استخدامی تعداد این افراد را ۲۲۰ نفر و سازمان بازرسی کشور ۲۲۰۰ نفر اعلام کرده است.

تندگویان درباره نحوه نظارت بر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیز توضیح داد: نهادهای بالادستی موظف هستند تا بر نحوه اجرای این قانون نظارت کنند. هم مجلس شورای اسلامی و هم دیوان عدالت اداری دو نهادی هستند که قدرت نظارت بر اجرای این قانون را دارند. نهادهای نظارتی در کشور کم نیستند اما معاونت ساماندهی امور جوانان به عنوان بخش کوچکی از دولت نمی‌تواند بر نحوه اجرای این قانون در دستگاه‌های دیگر نظارت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده اخبار بازنشستگان اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید