استخدام پرستاران جدید در مراکز درمانی

۱۲۲۶ روز قبل

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه ۱۴۰ هزار پرستار در کشور وجود دارند، گفت: قریب به ۵۳ هزار دانشجوی مقطع مختلف رشته پرستاری در حال تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد میرزابیگی صبح امروز در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع) شهر کرمانشاه اظهار کرد: ۱۴۰ هزار پرستار در مراکز دولتی و غیردولتی کشور وجود دارند.
میرزابیگی تصریح کرد: ۵۰ هزار دانشجوی مقطع کارشناسی رشته پرستاری، دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۳۵۰ دانشجوی دکتری ظرفیت بزرگی ایجاد می‌کند تا در سال‌های آینده به کادر پرستاری اضافه شوند.
وی با بیان اینکه کمبود پرستار در مرکز درمانی سراسر کشور وجود دارد، گفت: مجموعه کادر پرستاری کشور ۹۰ هزار نفر است که این تعداد پرستار تنها نیمی از نیاز به پرستار را رفع کرده است.
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور تعداد رشته‌های پرستاری در کشور را ۱۱ رشته عنوان کرد و از افزایش چهار رشته دیگر در آینده خبر داد.
این مسئول با اشاره به اینکه ۱۷۰ دانشکده پرستاری و مامایی در کشور فعالیت می‌کنند، افزود: به‌دنبال افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها و دریافت مجوز استخدام نیروی جدید هستیم.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تصریح کرد: کم بودن تعداد پرستاران و حجم بالای کار، ممکن است از کیفیت کار بکاهد.
میرزابیگی خواستار حل مشکل استخدام پرستاران در بودجه ۹۴ شد و تصریح کرد: هشت هدف اصلی برای معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از ۱۷ سال تلاش در نظر گرفته شده که موجب بهبود شرایط پرستاران می‌شود.

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام پرستار اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.