فعالیت ۱۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان کشاورزی

۷۴۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر برنامه‎ریزی سازمان تحقیقات کشاورزی گفت: در حال حاضر ۴۰۰۰ شرکت دانش‎بنیان در کشور شکل گرفته که از این تعداد ۱۳۰۰ شرکت در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، داریوش فتح‌الله‌ طالقانی ۹ تیر در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی همدان، با بیان اینکه مرکز تحقیقات همدان جزء مراکز فعال کشور است، اظهار کرد: تاسیس شرکت دانش‎بنیان بذر اکباتان از جمله اقدامات خوب همدان در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی بود که باید تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات همدان در دوران مدیریت قبلی با ۴۰ عضو هیئت علمی و ۷۰ محقق، ۹ رقم بذر محصولات کشاورزی ارائه کرد و در تهیه ۶ رقم مجری اصلی و در سه رقم همکار اصلی بود، عنوان کرد: سازمان تحقیقات کشاورزی به دنبال اثربخشی است به طوریکه به دنبال تقاضامحور کردن تحقیقات هستیم و اگر بتوانیم مشکلات اجرایی را حل کنیم برای ما بسیار ارزشمند خواهد بود.
طالقانی با بیان اینکه تحقیق برای ما مفید به فایده نخواهد بود، بر استفاده از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در حوزه کشاورزی تاکید و تصریح کرد: باید ‌از ظرفیت‌های بین‌المللی و تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم چرا که میزان فرصت‌های مطالعاتی در سال‌های گذشته به صفر رسیده بود و سال گذشته به ۱۲ فرصت رسید بنابراین به دنبال اعزام محققان به کنگره‌های بین‎المللی هستیم.
وی با اعلام اینکه باید ارتباط بین مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی استان عمیق‌تر شود، اظهار کرد: در همدان ارتباط خوبی بین این دو نهاد وجود ندارد و امیدواریم این موضوع تقویت شود.
به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از خدمات «سیدحسین صباغ‌پور» پس از حدود هشت سال مسئولیت در مرکز تحقیقات کشاورزی استان تقدیر و «قاسم اسدیان» به این سمت منصوب شد.

 برای مشاهده اطلاعیه ها و اخبار ثبت شرکت های دانش‌ بنیان اینجا کلیک کنید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.