کتاب از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی،گزینش عقیدتی و سیاسی

دیروز ۳۲۷ نظر

از آگهی های استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش عقیدتی، برای اولین بار از سامانه ای‌استخدام

 

فقط در عرض ۲ روز برای مصاحبه تخصصی،گزینش عقیدتی،سیاسی و روانشناختی آماده شوید

ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان و متقاضیان شغل در سازمان‌های دولتی و خصوصی، تیم آموزشی ای‌استخدام به اطلاع شما عزیزان می‌رساند که اولین کتاب کاربردی در زمینه جذب و استخدام که تمام مراحل استخدام و جذب را که مربوط به سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌باشد به صورت کاملاً کاربردی و راهبردی (نه صرفاً تئوریک و غیرعملی)، توسط تیم آموزشی سامانه ای‌استخدام در ۳۹۱ صفحه تهیه شده است. این کتاب از مرحله اول، یعنی ثبت نام تا مرحله گزینش عقیدتی را در بر خواهد گرفت. در ادامه به تشریح فصول این کتاب خواهیم پرداخت.

فصل اول: آگهی‌های استخدامی

در این فصل کانال‌های رایج و موثرترین کانال برای دریافت آگهی‌های استخدامی در سازمان‌های دولتی و خصوصی آورده شده است. همچنین، نکات مهم اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل دوم: بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی، شیوه‌ها و تکنیک‌های مطالعه

در این فصل، تیم آموزشی سامانه ای‌استخدام، به طور جامع در مورد دروس آزمون‌های استخدامی توضیح داده است. همچنین، موثرترین و کارآمدترین شیوه‌ها و تکنیک‌های مطالعه و مرور مطالب را نیز تشریح کرده است.

فصل سوم: برگزاری آزمون‌های استخدامی

در این فصل، داوطلبان با تمامی کارهایی که بایستی قبل از برگزاری آزمون، حین آزمون و پس از برگزاری آزمون انجام دهند، آشنا می‌شوند. این فصل از استراتژیک‌ترین فصول این کتاب می‌باشد؛ چرا که تمام کارهای این مرحله، نشان‌دهنده آمادگی داوطلب در زمینه آزمون‌های استخدامی خواهد بود.

فصل چهارم: نتایج اولیه آزمون‌های استخدامی

در این فصل، تمامی بندهای کارنامه اولیه داوطلبان آزمون‌های استخدامی، با فرمول‌های ریاضیاتی به طور کامل تشریح شده است. همچنین، به شرح کامل در مورد وضعیت داوطلب پرداخته شده است.

فصل پنجم: تحویل مدارک

این مرحله برای داوطلبان مشاغل در سازمان‌های خصوصی بسیار استراتژیک و مهم است. همچنین، در این فصل به تمام موارد ضروری جهت کسب برگ برنده در بین رقبای واجد شرایط برای مشاغل سازمان‌های دولتی و خصوصی پرداخته شده است.

فصل ششم: مصاحبه تخصصی

در این فصل، تمامی سرفصل‌های مورد پرسش و پاسخ، در مصاحبه‌ تخصصی سازمان‌های دولتی و خصوصی، آورده شده است. همچنین، راه‌ها و استراتژی‌های پاسخگویی به این سوالات نیز، به صورت مفصل توضیح داده شده است.

فصل هفتم: گزینش عقیدتی

این فصل که آخرین فصل از این کتاب می‌باشد، به گزینش عقیدتی پرداخته شده است. در این فصل، داوطلبان با سوالات مربوط به گزینش عقیدتی به طور مفصل همراه با پاسخ تشریحی، آشنا خواهند شد.
در بخش ضمیمه، مهم‌ترین سوالات دروس عمومی که اصل سوالات سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد، همراه با پاسخ تشریحی گردآوری شده است. این ضمیمه‌ها برای هفت درس زبان و ادبیات فارسی، ریاضیات و آمار مقدماتی، معارف اسلامی، اطلاعات عمومی، مهارت‌های هفتگانه کامپیوتر، هوش و توانمندی‌های عمومی و زبان انگلیسی تدوین شده است.

 

 

از آگهی استخدامی تا مصاحبه و گزینش

نکات مورد نظر در مورد این کتاب

 • این کتاب، برای اولین بار توسط سامانه ای‌استخدام و از همین سامانه منتشر شده است. بنابراین، لازم به ذکر است که داوطلبان گرامی بدانند این کتاب دارای شماره ثبت بوده و در صورت مشاهده آن در سامانه‌های دیگر، مراتب تخلف را از طریق پست الکترونیکی مربوط به آن یعنی ebook@e-estekhdam.com به اطلاع تیم‌ آموزشی ای‌استخدام برسانید. در صورت مشاهده تخلف، طبق قانون حمایت از مولفان و مصنفان، برخورد قضایی خواهد شد.
 • این کتاب به منظور آمادگی داوطلبان و متقاضیان مشاغل در سازمان‌های دولتی و خصوصی از مرحله اول تا آخر تدوین شده است.
 • از داوطلبان گرامی تقاضا می‌شود که هرگونه پیشنهاد و انتقادی که متوجه کتاب است را فقط به پست الکترونیکی مذکور در بند ۱، ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.
 • از داوطلبان عزیز خواهشمند است، تمام مباحث و پرسش و پاسخ‌های مربوط به این کتاب را فقط از همین صفحه پیگیری کنید و از درج نظرات در صفحاتی که ارتباطی با این کتاب ندارند، خودداری نمایید.

مشاهده صفحاتی از کتاب

کاربران عزیز بنا به درخواست شما مبنی بر ارائه صفحاتی از کتاب به منظور آشنایی، فهرست مطالب و بخشی از متن کتاب در یک فایل مجزا ارائه شده است، تا قبل از خرید بتوانید مطالعه نمایید. برای دانلود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت کامل کتاب اینجا کلیک کنید

کاربران عزیز ویرایش جدید کتاب در تاریخ ۳۰ آبان ماه سال ۹۷ ارائه شد.
لازم به ذکر است : نسخه بروز شده برای تمامی کاربرانی که قبلا خریداری کردند، ایمیل گردید؛ در صورتی که فردی ایمیل را دریافت نکرده است، لطفا اطلاعاتی که در هنگام خرید کتاب (ایمیل و موبایل) درج کرده اید را در فرم تماس با ما به ایمیل ذکر شده در قسمت کاربران وب سایت ارسال نمایید تا در اسرع وقت ویرایش جدید کتاب مجدد برای شما ارسال شود.

کتاب جامع سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام»

کتاب جامع جامع و یکپارچه درس و نکات و اصل سوالات آزمونهای استخدامی با پاسخنامه تشریحی وب سایت «ای استخدام»

با تشکر تیم آموزشی وب سایت ای‌استخدام

فایل الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش

سوالات متداول

این کتاب شامل چه مواردی میشود ؟

این اثر اولین کتاب کاربردی در زمینه جذب و استخدام که تمام مراحل استخدام و جذب را که مربوط به سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌باشد به صورت کاملاً کاربردی و راهبردی (نه صرفاً تئوریک و غیرعملی)، شرح داده است و برای مصاحبه تمام سازمانها و بانکها مفید میباشد.

این کتاب برای مصاحبه های استخدامی مفید میباشد؟

بله دو فصل از این کتاب برای مصاحبه تخصصی،گزینش عقیدتی،سیاسی و روانشناختی بسیار کاربردی و مفید میباشد.

ویرایشهای کتاب به رایگان ارسال میشود ؟

بله شما فقط با یکبار خرید تمام ویرایشهای بعدی کتاب را به رایگان دریافت خواهید کرد.

این کتاب چند صفحه میباشد؟

این کتاب ۳۹۱ صفحه، شامل هفت فصل و یک ضمیمه بوده که شامل: آگهی‌های استخدامی - بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی، شیوه‌ها و تکنیک‌های مطالعه - برگزاری آزمون‌های استخدامی - نتایج اولیه آزمون‌های استخدامی - تحویل مدارک - مصاحبه تخصصی - گزینش عقیدتی و ضمیمه میباشد.

برای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

۳۲۷ نظر برای کتاب از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی،گزینش عقیدتی و سیاسی

 • محمد
  با سلام ایا در این کتاب تجربیات کاربرانی این سایت در مورد مصاحبه هم بهش اشاره شده یعنی منظور سوالاتی رو که عنوان کرده بودن هست
  بعد سوال ایا در مورد سوالات تخصصی رشته مثل حسابداری مطالبی ذکر شده یا خیر؟باتشکر
  پاسخ
  • تیم آموزشی ای - استخدام
   با سلام
   کاربر گرامی، تمامی موارد مطرح شده در این کتاب دغدغه های داوطلبان گرامیست. از طرف دیگر، سوالات مربوط به مصاحبه تخصصی و یا گزینش عقیدتی، دقیقاً سوالات سازمان مصاحبه کننده و یا گزینش کننده می باشند. یعنی، سوالات همان سوالاتی هستند که در مصاحبه تخصصی و گزینش عقیدتی از داوطلبان پرسیده شد. جواب تشریحی آن طبق بررسی های تیم آموزشی ای - استخدام در کتاب آورده شده است.
   در مورد سوال دوم شما، خیر.
   با تشکر
   پاسخ
  • *
   سلام جناب مدیر,وقت بخیر
   برای مرحله ی گزینش اگر که من فقط به فصل 7 کتابتون بسنده کنم میتونم خیالم راحت باشه که به اکثر سوالات گزینشی جواب میدم؟
   سوالاتی که طرح شده اصل سوالات گزینش بوده؟
   پاسخ
   • تیم آموزشی ای - استخدام
    با سلام
    کاربر گرامی، سوالاتی که در فصل هفتم این کتاب مشاهده می کنید، اصل سوالات پرسش شده از داوطلبان آزمون های استخدامی توسط گزینشگرهای محترم هسته گزینش می باشد؛ این سوالات به همراه پاسخ تشریحی آن در این فصل تدوین شده است. کیفیت اطلاعات وارد شده در این کتاب گویای هویت خود کتاب خواهد بود. بنابراین، اینکه از سوی ما تعریفی از کتاب ارائه شود، جایز نمی باشد.
    با تشکر
    پاسخ
    • *
     فرمایش شما متین, فقط میخوام بدونم با اطمینان میتونم به همین کتاب تکیه کنم یا نیاز هست کنارش منابع دیگه ای رو هم استفاده کنم؟
     اگر که راهنمایی کنید ممنون میشم چون خیلی بابت گزینش استرس دارم,قبل از کتاب شما منبعی رو انتخاب کرده بودم اما حجم مطالب خیلی سنگین بود و خیلی باعث اضطرابم شد
     راهنمایی درست شما اول از هر چیز باعث آرامشم میشه,چون زمان زیادی رو ندارم نهایت 2 یا 3 هفته
     اگه راهنمایی کنید من رو دعاگوی شما میشم
     پاسخ
     • تیم آموزشی ای - استخدام
      با سلام
      کاربر گرامی، اگر زمان اندکی تا گزینش شما باقی مانده، بایستی بیان شود که این فصل پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. از طرفی دیگر پاسخهایی که در کتاب تشریح شد، با زبان ساده بیان شده است تا از پیچیدگی موضوع کاسته شود. و در نهایت بایستی بیان نمود که این کتاب به جنبه کاربردی مطالب برای مراحل آزمون های استخدامی به خصوص مصاحبه تخصصی و گزینش توجه نموده است و نه صرفا مانند منابع دیگر فقط تئوری.
      با تشکر
      پاسخ
     • mehdi7
      سلام دوست من .انشالا ک موفق باشین.میشه لطف کنین ی راهنمایی کنید،میخوام ازمون استخدامی بانک مسکن بدم.کارشناسی کامپیوترم.3شهریور تاریخ ازمون.توی این 1ماه چ منابعی رو پیشنهاد میدین.ک بخونم بخصوص عمومی.ممنونم
      پاسخ
      • تیم آموزشی ای - استخدام
       با سلام
       کاربر گرامی، این کتاب شامل راهنمای تمام مراحل آزمون های استخدامی می باشد؛ امّا شامل جزوه آموزشی دروس عمومی نمی باشد. با استفاده از این کتاب، استراتژی ها و رفتارهایی که داوطلبان بایستی در مراحل استخدام خود بروز دهند، نشان می دهد.
       با تشکر
       پاسخ
      • معصومه
       سلام. من میخوام ازمون بانک مسکن شرکت کنم واسه متصدی امور بانکی. رشته ام ریاضی کاربردی و منابع معرفی شده واسه ازمون تخصصی اصول حسابداری و مدیریت مالی و پول و ارز و بانکداری و ... چی جوری و از کجا اینارو دانلود کنم؟ سالهای. قبل هم اینا مواد امتحانی بوده؟؟
       پاسخ
       • تیم آموزشی ای - استخدام
        با سلام
        کاربر گرامی، این صفحه مخصوص کتاب «از آگهی های استخدامی تا مصاحبه تخصصی و عقیدتی» می باشد. به منظور دریافت پاسخ مورد نظرتان در مورد این سوال به صفحه مربوطه رجوع کنید.
        با تشکر
        پاسخ
       • علی
        با سلام. به نظر میرسه این کتاب در زمینه های منابع سوالات عمومی، نکات قابل تامل در مورد برگزاری آزمون و نتایج و مصاحبه ها شامل اطلاعات مفید و کامل هست. اما نکته مبهم برای من منابع پیشنهادی سوالات تخصصی آزمون فراگیر سنجش هست.این کتاب این مساله رو پوشش داده یا خیر؟ در صورت پاسخ منفی چه پیشنهادی در این مورد دارید؟ مشخصا منابع این دروس مد نظر بنده است: طراحی الگوریتم، ساختمان داده ها، سیستمهای عامل، برنامه نویسی پیشرفته، پایگاه داده ها،نظریه زبانها و ماشینها
        با تشکر فراوان
        پاسخ
        • تیم آموزشی ای - استخدام
         با سلام
         کاربر گرامی، از اینکه خدمات ما را انتخاب نمودید، صمیمانه سپاسگزاریم. با توجه به مطلب ارائه شده توسط شما، پیشنهاد می شود به منظور دریافت اطلاعاتی در مورد منابع تخصصی، به صفحه مربوط به رشته شغلی خود مراجعه کرده و منابع دروس تخصصی را از کاربران باتجربه خواستار باشید.
         با تشکر
         پاسخ
         • تیم آموزشی ای - استخدام
          با سلام
          کاربر گرامی، این کتاب محورهای مصاحبه تخصصی و گزینش عقیدتی را در خود جای داده است. قطعاً برای رشته های متفرقه هم کاربرد دارد.
          با تشکر
          پاسخ
         • ss
          سلام خدمت شما مدیر محترم بابت کتاب عالی که د ر اختیار ما قرار د اد ین از همه جهات کامل است و استر س متقاضیان شغل رو در همه مر احل تا اند ازه زیادی بر طر ف میکند .کتاب رو کامل خوند م میخواستم یه پیشنهاد ی بدم البته خوشحال میشم اگه پیشنهاد م سازند ه نبود من رو بابت اشتباهم متقاعد کنید : صفحه 104کتاب الکتر ونیکی قسمتی که ذکر شده تعداد پله هایی که وارد مکان مورد نظر شده اید را نیز بشمار ی .به نظر این بند ه حقیر لزومی به شمار ش نیست حتی اگه مصاحبه کنند ه پرسی نباید پاسخ د اد چون شمار ش موزائیک ها یا پلله ها یا هر چیز دیگر ی به وسواس عملی مربوط میشود وزند گی شخصی فرد را تحت تاثیر قر ار مید هدازجمله ا-اتلاف وقت 2-مشکل در برقرای ارتباط و کاهش کیفیت زندگی3-.خسته شدن ذهن و بی‌حوصله شدن فرد برای فکر کردن دربارهٔ موضوعات مهم و اساسیِ زندگی و تحصیلی 4-عدم توانایی در تمرکز حواس و ایجاد حواس‌پرتی 5-بازماندن از کارهای اصلی (ازجمله تحصیل علم و مطالعه و درس خواندن و به‌دنبال آن افت تحصیلی)؛
          به نظر این حقیر پرسیدن این جور سوالات به قسمت روانشاسی فرد مر بوط میشود نظر دوستان ومدیر محتر م چیه؟؟؟؟؟؟؟
          پاسخ
          • تیم آموزشی ای-استخدام
           با سلام
           کاربر گرامی، از شما بابت ارائه پیشنهادتان صمیمانه تشکر می کنیم. این مورد بررسی می شود و در صورت رسیدن به اجماع و توافق با کارشناسان مربوط به کتاب، به نظر نهایی خواهیم رسید و خدمت شما ارائه خواهد شد.
           با تشکر
           پاسخ
          • مریم
           سلام
           من لیسانس نرم افزار دارم و دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک دارم. میخوام در آزمون سازمان دریانوردی شرکت کنم. آیا این کتاب برای من هم مفید است؟
           پاسخ
          • میلاد
           با سلام
           کاش میشد کتاب جلدی این کتاب الکترونیکی رو هم منتشر میکردین چون کتاب جلدی در اکثر موارد خیلی بهتره.آیا به سوالات استخدامی فقط این کتاب میشود بسنده کرد؟؟؟؟یا باید سایر سوالات عمومی رو هم که تو سایت گذاشتین دانلود کنیم؟؟؟ممنون از زحماتتان.
           پاسخ
           • تیم آموزشی ای-استخدام
            با سلام
            کاربر عزیز، ساختار این کتاب به گونه ای می باشد که نسخه الکترونیکی آن، بهینه تر و کاراتر از نسخه سخت آن می باشد.
            سوالات استخدامی این کتاب، به گونه ای است که استراتژیک ترین و مهم ترین سوالات را در بر گرفته است؛ بنابراین، بهتر است منابعی که در فصل دوم به آن اشاره شد، خوانده شود؛ سپس از فایل الکترونیکی ای که این سامانه برای سوالات دروس عمومی منتشر کرده است، آن را بخوانید و در نهایت به سوالات بخش ضمیمه این کتاب پاسخ دهید تا دانش فراگرفته شده در ذهن شما تثبیت شود.
            با تشکر
            پاسخ
            • تیم آموزشی ای-استخدام
             با سلام
             کاربر گرامی، تمامی مواردی که شما به آن در مصاحبه تخصصی نیازمند به آنها هستید، در سرفصل ششم قرار داده شده است.
             با تشکر
             پاسخ
             • تیم آموزشی ای-استخدام
              با سلام
              کاربر گرامی، تعداد صفحات این کتاب 382 صفحه می باشد. طبق سر فصل های تشریح شده در این صفحه، در بخش ضمایم، اصل سوالات آزمون های استخدامی سازمان سنجش آموزش کشور ارائه شده است.
              با تشکر
              پاسخ
             • دریا
              سلام .میخواستم بدونم بعدازواریزوجه برای خرید این کتاب،چقدرطول میکشه تافایل کتاب روبرامون ارسال کنین ؟یااینکه همون لحظه برامون میفرستین؟
              پاسخ
              • تیم آموزشی ای - استخدام
               با سلام
               کاربر عزیز، در حال حاضر فقط نسخه الکترونیکی کتاب ارائه میشود. با ساختاری که این نسخه دارد امکان استفاده آن در کامپیوتر و یا گوشی در هر مکان امکان پذیر است.
               با تشکر
               پاسخ
              • Mohsen
               باسلام از اینکه اطلاعات خوبی رو منتشر میکنید . ببخشید میخواستم راهنماییم کنید لیسانس حسابداریم نمیدونم واسه آزمونا از چه منابع خوبی استفاده کنم هم عمومی ها و هم تخصصی خواهشا راهنماییم کنید ممنونم از همتون.التماس دعا
               پاسخ
               • تیم آموزشی ای-استخدام
                با سلام
                کاربر گرامی، از اینکه به ما اعتماد کردید، صمیمانه متشکریم. این کتاب که در این صفحه به تشریح آن پرداختیم، به عنوان راهنمای جامع استخدام ها به کار می رود. بنابراین، در فصل دوم این کتاب به تشریح منابع آزمون های استخدامی پرداخته است. البته توضیحات این صفحه خود حاکی از این مطلب می باشد.
                با تشکر
                پاسخ
               • سلام
                سلام من ارشد علوم اجتماعی هستم کارشناسیم مددکاری و ارشد پژوهش.قبلا نمونه سوالات آزمون آموزش و پرورشو دانلود کردم.آیا این کتاب با اون متفاوته؟
                پاسخ
                • تیم آموزشی ای-استخدام
                 با سلام
                 کاربر گرامی، همانطور که در محتوای این صفحه مشاهده می فرمائید، این صفحه مخصوص کتابی می باشد که مراحل آزمون های استخدامی را در بر میگیرد. بنابراین، صرفاً برای آزمون آموزش و پرورش تدوین نشده است.
                 با تشکر
                 پاسخ
                • میلاد
                 درود بر تمامی عزیزان و همچنین تیم مدیریتی فرهیخته سایت محبوب ای استخدام
                 بنده کتاب رو خریداری کردم و یک مرور سطحی انجام دادم و بسیار بسیار لذت بردم و مدتها به دنبال چنین کتابی بودم که کلیه اطلاعات را بصورت جامع ارایه دهد و بدون شک ارزش این کتاب بسیار بیشتر از قیمت فعلی می باشد.
                 از اینکه اطلاعات عمومی و کلیه دانش ها در یک بخش خلاصه گردیده بسیار مفید واقع خواهد شد و قطعا به کار (حداقل بنده) خواهد آمد.
                 :::::::: یک سوال مهم ::::::::
                 در رابطه با سوالاتی که در بخش پایانی برای مباحث عمومی درج گردیده، آیا مطالعه این مباحث برای آمادگی در آزمون کفایت میکند؟ (مباحث تخصصی که بحثش جداست چون حوزه های شغلی فراوانی داریم و شیوه مطالعاتی متفاوتی دارند). البته منظور از مطالعه این سوالات، رجوع به مباحث هر تست و مطالعه موضوع آن تست می باشد. پیشاپیش ممنونم از پاسخگویی و راهنمایی شما
                 پاسخ
                 • تیم آموزشی ای-استخدام
                  با سلام
                  کاربر گرامی، از حسن نیت شما صمیمانه تشکر می کنیم. برای موفقیت در آزمون، شما بایستی حتماً بر روی مباحث آزمون تسلط کافی داشته باشید. شما با مطالعه هیچ کتابی، بدون استفاده از منابع اصلی، نمی توانید به هدف مطلوب خود برسید؛ به غیر از اینکه از قبل بر منابع اصلی مسلط باشید. بنابراین، تست هایی که در این کتاب مشاهده می کنید، جزء تست های استراتژیک و مهم آزمون های استخدامی ای می باشد که سازمان سنجش آموزش کشور ارائه کرده است و نیاز به مرور چندباره منابع اصلی و سپس بررسی تست ها می باشید.
                  با تشکر
                  پاسخ
                  • تیم آموزشی ای-استخدام
                   با سلام
                   کاربر گرامی، تمامی آزمون های استخدامی یک سری اصول عمومی دارند و یک سری اصول تخصصی. تنها موردی که متفاوت هستند، در بخش تخصصی جلسه آزمون می باشد.
                   با تشکر
                   پاسخ
                   • تیم آموزشی ای-استخدام
                    با سلام
                    بله، در مورد منابع آزمون به فصل دوم این کتاب رجوع کنید. در فصل دوم، کامل به مقوله نحوه مطالعه و مرور و همچنین تکنیک های آن، اشاره شده است.
                    امیدواریم بتوانیم پاسخگوی اعتماد شما باشیم.
                    با تشکر
                    پاسخ

                   لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید