غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست

۲۵۰ روز قبل ۳ نظر

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست و این دسته از مشمولان می‌توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.

به گزارش ایسنا سردار رحمان علیدوست اظهار کرد: با توجه به اینکه در قانون خدمت وظیفه عمومی موضوع سلامت جسمی و روانی مشمولان برای به کارگیری در نیروهای مسلح مورد اهمیت است بنابراین مشمولان غایب با وجود غیبت می‌توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.
وی با تاکید براینکه غیبت مشمولان مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی‌شود،گفت: این دسته از مشمولان در صورتی که در شورای پزشکی وظیفه عمومی، سرباز و یا معاف از رزم شناخته شوند، با اضافه خدمت به سربازی اعزام می‌شوند.
علیدوست افزود: مشمولان فقط در صورت نقص عضو و یا ابتلا به بیماری‌هایی که مدرک تحصیلی تاثیری در معافیت پزشکی ندارد، می‌توانند حین تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام کنند و در سایر موارد می‌بایست پس از فراغت از تحصیل، اخراج، انصراف و یا ترک تحصیل اقدام کنند.
وی تصریح کرد: مشمولان دارای معافیت تحصیلی که درخواست معافیت پزشکی آنان درشورای پزشکی در حال بررسی است چنانچه معاف دائم شناخته نشوند رای عدم معافیت پزشکی صادر می‌شود و معافیت تحصیلی آنان استمرار می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس علیدوست خاطرنشان کرد: مشمولان متقاضی معافیت پزشکی برای کسب اطلاع از آیین‌نامه معافیت پزشکی و قوانین و مقررات مربوط به آن می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰، کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh @ مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۳ نظر برای غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید