عدم امکان اشتغال برای مشمولان غایب

۸۱ روز قبل ۵۰ نظر

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نکنند، امکان اشتغال به کار در سازمان و کارگاه‌های دولتی و خصوصی را ندارند.

به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحمان علیدوست افزود: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند برابر مواد ۵۸ و ۶۲ قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی مواجه می شوند.
وی ادامه داد: کارفرمایان کارخانه ها، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه های دولتی و خصوصی که مشمولان غایب را به کارگیری کرده اند، برابر ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی با آن‌ها برخورد و برابر ماده ۶۳ مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضائی معرفی می شوند.
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: براساس ماده ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز به مبلغ حدود ۱۳۰ میلیون ریال و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز محاسبه و اخذ می شود.

منبع : خبرگزاری بازارکار

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۵۰ نظر برای عدم امکان اشتغال برای مشمولان غایب

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید