طرح دائمی شدن قانون استخدامی ناجا تصویب شد

۲۵۹ روز قبل ۲ نظر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس به بررسی طرح دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی پرداختند و کلیات آن را با ۱۳۱ رای موافق، ۳۷ رای مخالف و ۳ه رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر تصویب کردند.
همچنین جزییات این طرح با ۱۳۵ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر تصویب شد.
با تصویب نمایندگان در ماده واحده این طرح، قانون استخدام نیروی انتظامی مصوب ۲۰ اسفند ۸۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اجرای آزمایشی آن دائمی می شود.
شهروز برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با قرائت گزارش این کمیسیون گفت: قانون استخدامی نیروی انتظامی ۱۵ سال است که به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و در آن همه مسائل استخدامی، آموزش‌ها و ترفیع کارکنان آمده است.
وی افزود: از اسفندماه ۹۶ آخرین مرحله تمدید دوره آزمایشی این قانون به پایان رسیده و هفت ماه است که نیروی انتظامی فاقد قانون استخدامی است و این مشکل‌ساز می‌شود.
نماینده مردم سلماس در مجلس ادامه داد: در حال حاضر نیز لایحه‌ای در دولت در این خصوص مطرح نیست و رییس مجلس نیز در آخرین مرحله تمدید این قانون اعلام کرد که اگر این‌بار لایحه‌ای از سوی دولت نیاید، مجلس قانون فعلی را دائمی می‌کند.
برزگر همچنین گفت: ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی نیز برای دائمی شدن این قانون آزمایشی توافق کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

 برای مشاهده آخرین اخبار استخدام نیروی انتظامی اینجا کلیک نمایید

 

۲ نظر برای طرح دائمی شدن قانون استخدامی ناجا تصویب شد

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید