طرح جدید مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریسی

۲۹ روز قبل ۴۷ نظر

نماینده مردم بافق در مجلس از طرح جدید نمایندگان برای استخدام و تعیین‌تکلیف گروه‌های مختلف معلمان خبر داد.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مصوبه سال گذشته مجلس درباره گروه‌های مختلف معلمان، گفت: طبق این مصوبه، گروه‌های مختلف معلمان از جمله نیروهای حق التدریسی، خرید خدماتی و... که تا سال ۹۱ در آموزش و پرورش بودند در صورت طی دوره‌ای در دانشگاه فرهنگیان، می‌توانستند به استخدام آموزش و پرورش در بیایند.

وی افزود: با تصویب این مصوبه در مجلس گروه‌های مختلف فرهنگیان تا سال ۹۱ تعیین تکلیف شدند اما از سال ۹۱ به بعد باز هم گروه‌های مختلف فرهنگیان بلا‌تکلیف هستند.

نماینده مردم بافق در مجلس با بیان اینکه اخیر طرحی برای تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس ، معلمان خرید خدمات آموزشی و نهضت سواد آموزی‌ها از سال ۹۱ به به‌بعد تدوین شد، ادامه داد: این طرح ۵۰ امضا داشت و در حال حاضر در حال بررسی در کمیسیون آموزش است.

صباغیان با اشاره به اینکه طی سال‌های آینده در حدود ۳۵۰ هزار معلم بازنشست می‌شوند، تصریح کرد: آموزش و پرورش نیاز به گروه‌های مختلف معلمان بلاتکلیف دارد؛ طرح مذکور نیز برای استخدام و تعیین تکلیف نیروهای خرید خدمات آموزشی و نیروهای حق التدریسی‌های پس از سال ۹۱ در مجلس تدوین شده است.

صباغیان تاکید کرد: پس از بررسی و تصویب در کمیسیون آموزش به هیئت رئیسه ارائه می‌شود تا در جلسه علنی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام مربیان حق التدریس اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

۴۷ نظر برای طرح جدید مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریسی

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید