طرح تشویقی برای فراریان از خدمت

۴۵ روز قبل ۱۲ نظر

دادستان نظامی استان مرکزی: مشمولین خدمت سربازی در صورت معرفی خود، مشمول طرح تشویقی شده و از مجازات حبس یکساله مستثنی می شوند.

طرح تشویقی برای فراریان از خدمتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک؛ جلالی با اعلام این خبر گفت: فراریان از خدمت در صورت معرفی خود می توانند از ظرفیت نهادهای ارفاقی استفاده کنند، در غیر اینصورت اگر بازداشت شوند به یکسال حبس مجازات می شوند.

وی اضافه کرد: درصدد تشکیل کارگروه جلب فراریان از خدمت هستیم که از طریق شناسایی محل سکونت انها اقدام به بازداشت انها خواهیم کرد.

دادستان نظامی استان مرکزی گفت: دادگاه نظامی استان مرکزی توانسته در سال گذشته رتبه نخست در زمینه کیفیت بررسی پرونده های ورودی به این دادگاه و همچنین تعداد بازدید رئیس کل دادگستری استان از زندانها را به خود اختصاص دهد.

جلالی ادامه داد: در راستای اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری از وقوع جرم در استان مرکزی در سال ۹۷ شاهد نه و هشت دهم درصد کاهش ورودی پرونده ها نسبت به سال ۹۶ به دادگاه و دادسراهای نظامی استان بوده ایم.

وی افزود: در زمینه مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسراها و دادگاههای نظامی در سال ۹۷ میانگین زمانی ۶۳ روز بوده است که نسبت به سال ۹۶ ، ۳۸ درصد کاهش داشته است.

دادستان نظامی استان مرکزی با اشاره به اولویت رسیدگی به پرونده های مسن و معوقه درقوه قضائیه گفت: رسیدگی به پرونده های مسن و معوقه که مربوط به قبل از سال ۹۷ در دادگستری استان است در الویت است که در حال حاضر ۱۳۲ فقره در حال بررسی هستند.

 منبع : خبرگزاری صدا و سیما 

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

۱۲ نظر برای طرح تشویقی برای فراریان از خدمت

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید