صندوق ذخیره ۲۳۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان واریز کرد

۱۸۹ روز قبل ۵ نظر

صندوق ذخیره فرهنگیان حدود ۲۳۰۰ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق که از دوم شهریور تا اول مهرماه ۱۳۹۷ به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند، واریز کرد که بخشی از آن مربوط به سود سال مالی ۹۶ و مطالبات سهم دولت است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای بازنشسته در مهرماه، سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کردند و سهم‌الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل می‌شود.
این اعضا همچنین سود دوره ۲۳ مربوط به سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ و مطالبات سهم دولت تا پایان سال ۱۳۹۰ را دریافت کرده‌اند. در همین حال بخشی از سهم دولت که از برنامه پنجم توسعه حذف شده بود، به حساب فرهنگیانی که قبلا آن را دریافت نکرده بودند، واریز شد.
میانگین سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ۲۲ سال گذشته حدود ۱۷ درصد بوده است، به‌ طوری که بیش از ۶۰ درصد از مبلغ سهم‌الشرکه پرداخت شده به بازنشستگان مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه و ۴۰ درصد آن نیز مجموع واریزهای اعضا و دولت بوده‌ است.
این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ نیز پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود در بین اعضا، به حساب آنها واریز و برای فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.
بر اساس این گزارش، از ابتدای تاسیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تا کنون ۲۵۰۰ میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از هزار میلیارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار بازنشستگان اینجا کلیک کنید

 

۵ نظر برای صندوق ذخیره ۲۳۰۰ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان واریز کرد

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید