سربازان ترخیص شده در زنجان وام اشتغالزایی دریافت می‌کنند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: سربازان دارای گواهینامه مهارت آموزی که از ابتدای سال ۹۷ به بعد ترخیص شدند تسهیلات یک میلیارد ریالی اشتغالزایی دریافت می‌کنند.

سرهنگ فتح اله ندرلو روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: برابر ابلاغیه صادره از قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی فراجا و در راستای اجرای جزء هفت بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور (اشتغالزایی سربازان) مقرر شده تا برابر سهمیه اعلامی با هماهنگی استانداری و بانک های عامل، به سربازان بومی و ساکن استان که از ابتدای سال ۹۷ ترخیص شدند تسهیلات اشتغالزایی اعطا شود.

وی، سقف تسهیلات مذکور را یک میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این تسهیلات به سربازان ترخیص شده از خدمت که در دوران خدمت سربازی خود در دوره های آموزشی شرکت کرده و موفق به دریافت گواهینامه مهارت آموزی شدند پرداخت می شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: همچنین ترخیص شدگان از خدمت سربازی که فارغ التحصیلان مراکز علمی و دانشگاهی و هنرستان های فنی و حرفه ای و مدارس کار و دانش باشند مشروط بر اینکه طرح اشتغال آنان متناسب با مدرک تحصیلی یا گواهی مهارت آموزی باشد می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

سرهنگ ندرلو گفت: کسانی که تمایل به دریافت این تسهیلات دارند می توانند جهت ارائه درخواست و طرح شغل خود به معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان مراجعه کنند.

به گفته معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان پیش از این نیز تعدادی از سربازانی که دوره های مربوطه را گذرانده و مهارت کسب کرده بودند، بعد از دریافت وام، مشغول به کار در حرفه های تخصصی شدند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ