دریافت مجوز برگزاری آزمون برای استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

۱۳۵ نظر

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانستیم برای سال ۱۴۰۰ مجوز جذب حدود ۵۰ هزار نیرو (۲۵ هزار نفر از محل کنکور سراسری و ۲۵ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه یا همان آزمون استخدامی) دریافت کنیم گفت: موافقت اولیه اخذ شده و بزودی دفترچه آن در بخش آزمون های استخدامی در سایت سنجش بارگذاری می شود.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنربرگزار شد گفت: نقشه راه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع بر مبنای سه اصل «مدیریت برنامه ها و سیاست های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت توسعه امور رفاهی و ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان»، «مدیریت برنامه، بودجه و نظارت راهبردی» و «مدیریت منابع انسانی، تشکیلات و فرآیندها، آمار و شاخص‌های توسعه یافتگی» ترسیم شده است.

وی افزود: در راستای اجرایی کردن اصل نخست اقداماتی نظیر تامین مسکن فرهنگیان، اعطای وام و تسهیلات، تقویت تعاونی‌های مصرف و مسکن، افزایش قدرت خرید، بیمه و درمان، امور رفاهی و شفافیت مالی در دستورکار این معاونت قرار گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای تامین مسکن فرهنگیان، تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه وشهرسازی در روز دوم آذرماه ۹۸ منعقد شد که هدف آن تامین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی طی یک دوره سه ساله بود گفت: بیش از ۳۱۰ هزار نفر از فرهنگیان در این طرح ثبت‌نام کردند. از این میزان، پس از طی استعلام‌های لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی، شرایط و مشخصات ۷۵ هزار فرهنگی فاقد مسکن تایید شد.

الهیار ادامه داد: تا کنون با همکاری وزارت راه و شهرسازی، در ۳۱ استان و ۲۵۱ شهر، زمین مورد نیاز برای احداث ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد مسکونی فراهم شده است. ۲۵ هزار نفر از متقاضیان در مرحله افتتاح حساب، واریز وجه، تکمیل موجودی و اتصال به پروژه‌ها هستند.

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش در این طرح اولویت واگذاری مسکن به زنان سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی، کارکنان بالای ۲۰ سال خدمت و بازنشستگان داده شده است.

وی همچنین ضمن مروری بر ایجاد تسهیلات بیمه و درمان فرهنگیان گفت: در راستای برقراری رفاه همکاران فرهنگی در سراسر کشور، اقداماتی نظیر تقویت و توسعه مراکز رفاهی، طرح اسکان موقت فرهنگیان، ایجاد مراکز بیماران صعب العلاج در استان ها، راه اندازی باشگاه پیشکسوتان فرهنگی و انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت ارائه دهنده خدمات گردشگری همچون زاگرس، صورت گرفته است.

الهیار ترکمن با اشاره به تامین بودجه و منابع مالی در اجرای اصل مدیریت برنامه، بودجه و نظارت راهبردی اظهار کرد: رتبه بندی معلمان در نیمه دوم سال ۱۳۹۸، با اعتباری بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان میسر شد و افزایش حقوق متعهدین خدمت ( دانشجویان دانشگاهفرهنگیان) تا حداقل حقوق و پرداخت عیدی به آنان برای نخستین بار با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ ، تصویب و اجرایی شد.

وی با اشاره اجرای کامل فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری که از سال ۱۳۹۵ و علیرغم صدور بخشنامه دولت به دلیل کمبود اعتبارمعطل مانده بود و در اسفندماه ۱۳۹۸ با اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان تامین و اجرایی شد گفت: افزایش حقوق ها در سال ۱۳۹۹ (ترمیم رتبه بندی معلمان) با اعتباری بیش از ۷۸۰۰ میلیارد تومان، افزایش حقوق معلمان حق التدریس آزاد، پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیاندر سالهای ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ (از محل اعتبارات ردیف متفرقه) بدون تحمیل بارمالی به ردیف های اصلی وزارت آموزش و پرورش، تسویه حق التدریس شاغل و بازنشسته برای نخستین بار در سال های ( ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹) ، پرداخت سرانه مدارس عشایری برای نخستین بار از دیگر اقدامات انجام شده در مدیریت برنامه، بودجه و نظارت راهبردی است.

الهیار در ادامه با بیان اینکه با توجه به گزارش وضعیت تحول نیروی انسانی، کاستی هایی برای رفع نیازها و اقتضائات نظام تعلیم وتربیت کشور جهت دستیابی به آموزش و پرورش در تراز جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است اظهار کرد: اقدامات و تصمیمات مهمی نیز برای دستیابی به اهداف متعالی نظام آموزش و پرورش، جذب و تربیت معلمان شایسته و برخوردار از توانمندیها و صلاحیتهای عمومی و تخصصی و حرفه ای انجام شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: زیرنظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی شامل جذب، آماده سازی،حفظ و ارتقاء و ارزشیابی معلم و سایر منابع انسانی است و در برگیرنده تمامی افرادی است که از سطح ستاد تا سطح مدرسه مسئولیت تربیت متربیان در نظام تربیت رسمی عمومی را برعهده دارد.

وی با اشاره به این که ماموریت اصلی این زیرنظام ایجاد زمینه ها و فرآیندهایی است که از طریق آن مربیان قادر به تشخیص موقعیت، نقاط قوت و ضعف ، سطح بلوغ فکری و روانی خود بوده و بتواند زمینه هایی را برای رشد و توسعه ظرفیت های موجود، فراهم کنند گفت: درهشت سال گذشته سعی شده با جذب نیروی انسانی از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، کیفیت نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش بهبود یابد.

الهیار درباره نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای سخنرانی مقام معظم رهبری در اجلاس روسای آموزش و پرورش استان ها در شهریور ۹۹ و پیرو تاکیدات رهبری درخصوص جذب نیروی انسانی متعهد، خلاق و شایسته، توانمند با استعداد و با انگیزه و برخوردار از صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای در آموزش و پرورش، سیاست های جذب، اصلاح و «ماده واحده نحوه جذب منابع انسانی» در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش در جلسه ۲۸ مهرماه ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ابلاغ شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه توسعه شایستگی های حرفه ای منابع انسانی در آموزش و پرورش عنوان کرد: جهت گیری برنامه شامل شناسایی شایستگی های موردنیاز جامعه هدف براساس نیازسنجی، برنامه ریزی از پایین به بالا، ارائه آموزش ها در قالب نظری، عملی و به ویژه مهارتی، توسعه شایستگی، تنوع بخشی به شیوه های آموزش با توجه به اصول آموزش بزرگسالان و بهره مندی از آموزش های ضمن خدمت به عنوان مکمل روش های توسعه ای است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهداف عملیاتی برنامه مذکور نیز گفت: طراحی و استقرار نظامجامع آموزش معلمان با تاکید بر نیازسنجی و طراحی شناسنامه آموزشی، ایجاد ساز و کارهای انگیزشی برای ترغیب منابع انسانی به توانمندسازی و خودارتقایی، توانمندسازی مدیران، معاونین و معلمان با بهره برداری از ظرفیت ها، امکانات و خلق فرصت های متنوع یادگیری، متناسب با نیازها، علایق و تفاوت های فردی، از اهداف عملیاتی برنامه توسعه شایستگی های حرفه ای منابع انسانی درآموزش و پرورش ذکر شده است.

به گزارش ایسنا، وی همچنین در بخشی از سخنانش با اشاره به راهکارهای تامین نیروی انسانی گفت: ما به استناد قانون صرفا ازطریق دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مجاز به جذب نیرو هستیم و باید ظرفیت ها را ارتقا داده و بهگزینی درستی انجام دهیم. همچنین باید آموزش های با کیفیت ارائه و این نیروها با آمادگی وارد آموزش و پرورش شوند.

الهیار افزود: یک کار بزرگ برای تامین نیرو، استفاده از ظرفیت های قانونی به ویژه ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری برای استمرار خدمت بازنشستگان است. در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دوشکل جذب از طریق کنکور سراسری و ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان داریم که بر مبنای آن فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها بعد از پذیرش‌ در آزمون استخدامی و طی دوره آموزشی، وارد آموزش و پرورش می شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دوره های اخیر به ویژه از سال ۹۷ وضعیت صدور مجوزها بهبود یافته و رو به افزایش بوده است. ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیز افزایش یافته و توانستیم برای سال ۱۴۰۰ مجوز جذب حدود ۵۰ هزار نیرو (۲۵ هزار نفر از محل کنکور سراسری و۲۵ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه یا همان آزمون استخدامی) دریافت کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: فرایندهای مربوط در حال انجام است و موافقت های اولیه اخذ شده و به زودی دفترچه آن در بخش آزمون های استخدامی در سایت سنجش بارگذاری می شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱۳۵ نظر برای دریافت مجوز برگزاری آزمون برای استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

 • ا
  اکبرمسعودی نصراباد علیا
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۵۴
  سلام تاریخ ثبت نام آزمون استخدام خدمتگزار وسرایدار در اموز ش پرورش کی اعلام میشه
  • مشاور «ای استخدام»
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۲۳:۱۶
   کاربرعزیز
   در این مورد فعلا اخباری منتشر نشده است از همین صفحه پیگیر باشید به محض انتشار اخبار در این خصوص ، از طریق سایت اطلاع رسانی می گردد .
  • ف
   فرشته
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰، ۱۱:۰۳
   سلام ببخشیداستخدامی آموزش وپرورش قراره کی بیاد؟
   • پشتیبان سه
    ۲۷ آبان ۱۴۰۰، ۱۱:۱۰
    با سلام
    کاربر عزیز برای اطلاع از زمان استخدام این سازمان اینجا را کلیک کنید.
    موفق باشید
   • ر
    رضایی
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۰، ۰۹:۴۳
    سلام میگم من با کارشناسی مهندسی پزشکی برا آزمون آموزش پرورش میتونم ثبت نام کنم
    • ب
     باقر
     ۶ شهریور ۱۴۰۰، ۲۳:۵۲
     من لیسانس علوم‌ اقتصاد دارم به نظرتون میتونم تو ازمون شرکت کنم یا ن؟؟؟
     • ن
      ناشناس
      ۱۰ شهریور ۱۴۰۰، ۰۱:۱۱
      باید دفترچه رو ببینید.
      چند تا پیام پایینتر رو ببینید (جوابی که به کاربر «آزمون» داده شده). اولش راهنمایی برای رشته حقوق هست اما در ادامه‌اش راهنمایی کلی هم داره که بخونیدش. در دفترچه‌های قبلی ببینید برای چه شغلهایی خواستن.
     • ح
      حسن قاسمی چرمهینی
      ۴ شهریور ۱۴۰۰، ۰۰:۳۱
      باسلام خدمت دوستان و مسئولان محترم بنده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1399 شرکت نموده در رشته دبیری ریاضی به عنوان ماده 28 هم قبول شدم اما به خاطر مشکل مادرزادی که از ناحیه لگن داشتم در پزشکی بنده را رد کردند پیگیری کردم ولی نتیجه ای نداشت در طول این پیگیری متوجه شدم بنده را طبق تبصره ای رد کردند که اصلا مشکل من نبود و در آن گفته بود اگر فرد در این اشته نتواند کار شخصی خود را انجام دهد که من این گونه نبودم ولی پیگیری نتیجه ای نداشت لازم به ذکر است بنده پیش از این آزمون در شغل آموزگار ابتدایی نیروی خرید خدمات فعالیت میکردم و این عیب مادر زادی برایم مشکلی بوجود نیاورده بود الان هم بنده هم متاهل هستم و هم صاحب دو فرزند از طرفی هم با توجه به این مشکل مناسبترین شغل که هم برایش سختی کشیدم و هم در توان بنده با توجه به وضعیت جسمی بنده هست همین شغل معلمی است از کسانی که میتوانند حرف بنده را به مسئولین برسانند یا میتوانند کمک کنند عاجزانه طلب یاری و کمک میکنم تا بتوانم در این وحله سخت مشکل خود را رفع کنم از طرفی در این سیستم اداری کسانی هستند که مشکل جسمی شدید تری دارند و فعالیت میکنند ولی بنده را رد کردند خواهشا کمک و راهنمایی کنید زندگی و امرار معاش بنده دوچار مشکل شده با تشکر حسن قاسمی شهر چرمهین از توابع شهرستان لنجان استان اصفهان
      • س
       سامان آموزگار
       ۸ شهریور ۱۴۰۰، ۲۳:۲۶
       سلام شما برو یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شهرتون و همه مدارکت ببر اسکن میکنن و همراه درخواست شما میفرستن دیوان عدالت اداری.حتما پیگیری میکنن و جواب میگیری.اصلا نا امید نباش.شک نکن رای دیوان به نفع شما صادر میشه.ممکنه 3ماه (بیشتر یا کمتر) طول بکشه ولی قطعا جواب میگیری
      • ا
       امیر
       ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، ۱۸:۰۹
       سلام کسانی که سهمیه جانبازی دارن با کسانی که سهمیه جانبازی دارن رقابت می کنن؟
       • آ
        آسیه
        ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، ۱۳:۲۴
        بله
        • ا
         امیر
         ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، ۲۲:۵۴
         من خدمتم تموم شده ولی هنوز کارتم نیومده برا مصاحبه نامه پایان کار ارائه بدم کفایت می کنه
       • م
        محسن
        ۱۵ مرداد ۱۴۰۰، ۲۲:۵۵
        سلام
        یه سوال
        آزمون آموزش پرورش که قرار هست برگزار بشه از طریق فراگیر مشترک با سازمان های دیگه هست یا مستقل؟
        • ن
         ناشناس
         ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، ۰۹:۰۹
         فراگیره ینی مشترکه. میگن فراگیر نهم
        • آ
         آسیه
         ۱۳ مرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۰۵
         سلام دفترچه استخدامی پارسال رو نگاه کردم کارشناس حقوق میخواستن لطفا خودتون دانلود کنید و نگاه کنید که دقیق اطلاعات دستتون بیاد
         • د
          دبل
          ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، ۱۲:۴۱
          اگ منظورت آموزش و پرورش هس حقوق خالی نمیخاد
         • آ
          آزمون
          ۱۳ مرداد ۱۴۰۰، ۱۶:۵۳
          دوستان به نظرتون میشه بارشته کارشناسی حقوق قضایی یارشته های مرتبط حقوق هم ثبت نام کرد ممنون میشم هرکسی بدونه جواب بده اجرتون باسیدالشهدا
          • م
           محمد رضا 10
           ۱۴ مرداد ۱۴۰۰، ۱۱:۴۵
           سلام به شما.
           منظورتون برای آموزش و پرورشه یا سازمانهای دیگه؟
           کلا میدونید که باید دفترچه آزمون جدید رو هر وقت بیاد، ببینید و این مسئله رو در اون بررسی کنید، اما خوب معمولا رشته‌ای مثل حقوق و یا شاخه‌های مختلفش، خیلی به شغلهای آموزش و پرورش نمیخوره. الان مثلا اگه دفترچه‌های آزمونهای قبلی رو ببینید (مثلا فراگیر هشتم و هفتم)، میبینید که برای عناوین شغلیِ آموزش و پرورش، رشته حقوق یا موارد مشابه، چیزی وجود نداره.
           __
           اما سازمانها و دستگاه‌های دیگه، رشته حقوق یا شاخه‌های مختلفش رو میخوان که از دفترچه مشخصه.
           __
           البته بازم میگم، میدونید که برای هر آزمون، باید دفترچه همون آزمون رو دید و شما هم حتما اینکار رو انجام بدید، اما خوب بعضی چیزا تقریبا مشخصه، مثل همین مساله که عرض شد.
           __
           اما کلا برای اینکه ببینید رشتتون یا گرایشتون رو برای چه عناوین شغلی و در چه سازمانهایی میخوان، با جستجو در دفترچه راحت متوجه میشید. مثلا بزنید «حقوق» یا «حقوق قضایی» یا هر چی خودتون میدونید.
           برای اینکه یه چیزایی دستتون بیاد، دفترچه‌های قبلی رو جستجو کنید.
           ---
           فقط جسارتا یه مساله در مورد جستجو بگم، چون میتونه مشکل باشه. خودتون شاید بدونید، حالا برای احتیاط عرض میکنم.
           در خیلی از پی‌دی‌اف‌هایی که سنجش میده، برای جستجوی کلمه‌ای که حرف «ی» یا «ک» داره (مثلا همین کلمه قضایی)، حرف «ی» یا «ک» رو باید به صورت عربیشون نوشت تا مواردِ اون کلمه (اگه وجود داشته باشه) پیدا بشن. بعضی صفحه‌کلیدهای موبایل، حالت عربی این دو تا حرف رو دارن.
           «ی» عربی، همونه که زیرش دو تا نقطه داره و «ک» عربی همونه که سرکش نداره و یه علامت شبیه همزه وسطشه. اکثر پی‌دی‌اف‌های سنجش همینطور هستن و اگه اون دو حرف، به حالت فارسیشون نوشته بشن، یا اصلا چیزی پیدا نمیشه و ممکنه آدم فکر کنه هیچ موردی وجود نداره، یا مثلا همه موارد پیدا نمیشه.
           اما تو تعداد کمی از پی‌د‌ی‌اف‌هاش هم باید اتفاقا حالت عادی و فارسیِ این دو تا حرف رو نوشت تا پیدا کنه و با عربی پیدا نمیکنه. بنابراین در هر پی‌دی‌افی از سنجش که مدنظره، کلا هر دو حالت رو، به طور جداگونه، امتحان کنید، ولی معمولا همون حالت عربی کار میکنه.
           اگر هم بعد از امتحان هر دو حالت، کلا چیزی پیدا نکنه که دیگه هیچی. یعنی واقعا چیزی وجود نداره، مگر اینکه نحوه نوشتن اون کلمه طور دیگه‌ای باشه، مثلا ما بنویسیم «هنرآموز»، ولی تو دفترچه نوشته باشه «هنراموز». این کلمه رو همینطوری مثال زدم.
           ---
           اگه حرف دیگه‌ای هم مثل اون دو تا حرف باشه، نمیدونم، اما بعیده و ظاهرا فقط همون دو تا اینطوری هستن.
           ___
           اما به هر جهت، با جستجو، خیلی راحت و سریع متوجه میشید که رشتتون رو برای چه شغلی میخوان یا کدوم سازمانها و دستگاه‌هایی میخوان.
           • آ
            آزمون
            ۱۴ مرداد ۱۴۰۰، ۱۵:۳۸
            خیلی ممنون اجرتون باسیدالشهدا
          • ح
           حیدرپور
           ۱۳ مرداد ۱۴۰۰، ۰۱:۲۳
           سلام دوستان ایا میشه بعد از استخدام ادامه تحصیل داد؟
           • آ
            آسیه
            ۱۳ مرداد ۱۴۰۰، ۱۰:۰۰
            سلام من سوال کردم گفتم دوسال بعد از استخدام اجازه ادامه تحصیل دارید

           لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

           ثبت پاسخ