درخواست استخدام ۶۰۰ نفر در رشته‌های تخصصی به دولت

۳۷۳ روز قبل

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم گفت: بر اساس آخرین برآورد‌ها زمان پاسخگویی به مراجعین در حال حاضر به کمتر از ۲ ساعت رسیده است.


 به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، شجاعی در مراسم افتتاحیه سی و ششمین همایش فصلی مدیران در شهرستان اراک با تاکید بر خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم گفت: بر اساس آخرین برآورد‌ها زمان پاسخگویی به مراجعین در حال حاضر به کمتر از ۲ ساعت رسیده است.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی برنامه ریزی برای امور اجرایی سازمان است چرا که بدون برنامه ریزی دقیق به ویژه در شرایط فعلی کشور نمی‌توان به راهکار‌های اجرایی درستی دست پیدا کرد.

شجاعی با اشاره به اینکه پزشکی قانونی علی رغم تنگنا‌های مالی کشور و اعتبارات مالی سازمان به موفقیت‌های خوبی طی سال‌های اخیر دست یافته است اضافه کرد: این سازمان همچنین در کار‌های عمرانی با وجود آنکه از فقیرترین دستگاه‌ها بوده، توانسته ساختمان‌هایی استاندارد و درخور را احداث کند.

وی با اشاره به مشکلات سازمان در بحث نیروی انسانی اظهار داشت: هر چند در سال‌های اخیر با کمک دولت و مجلس بحث کمبود حقوق و مزایا در پزشکی قانونی تا حدی اصلاح شد، اما هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده است ضمن آنکه در حال حاضر سازمان با حدود ۳۰ درصد پست‌های مصوب مشغول به ارائه خدمت است و در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه بخش‌های تخصصی با کمبود نیرو مواجه است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: در سال گذشته با مجوز‌های استخدامی که به سازمان تعلق گرفت موفق به جذب نیرو‌هایی در سازمان که عمدتا پزشک بودند شدیم برای امسال هم درخواست استخدام ۶۰۰ نفر در رشته‌های تخصصی به دولت ارائه شده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به توسعه و گستردگی فعالیت‌ها و خدمات سازمان افزود: تنها ۳ الی ۵ درصد فعالیت‌های سازمان مربوط به اجساد است در حالیکه خدمات پزشکی قانونی بسیار توسعه یافته است و دامنه وسیعی دارد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور وظایف و خدمات سازمان در وقوع حوادث و بلایای دسته جمعی را بسیار قابل توجه عنوان کرد و گفت: در حوادث دسته جمعی این پزشکی قانونی است که تا شناسایی کامل اجساد با موضوع درگیر است و در چند سال اخیر با تلاش و جدیت همکاران در شناسایی اجساد تمامی حوادث اتفاق افتاده در کشور بسیار موفق عمل کرده است.

به گفته دکتر شجاعی در حال حاضر میانگین پاسخگویی به مراجعین به کمتر از ۲ ساعت رسیده است که کاهش زمان پاسخگویی رضایت هرچه بیشتر مردم را به دنبال دارد.

شجاعی همچنین به اجرای طرح دادپزشک، رونمایی از محصولات دانش‌بنیان مرکز تحقیقات و برگزاری گردهمایی روسای پزشکی قانونی کشور‌های اسلامی (با حضور ۲۰ کشور) در سال گذشته اشاره و بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی در ارائه خدمات تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط امروز کشور و تلاش دشمنان برای ضربه به ایران اشاره کرد و افزود: هجوم دشمنان به ایران برای ضربه زدن به کشور خوابی آشفته است چرا که درخت تنومند انقلاب با ریشه‌هایی قوی به هیچ وجه قابل ضربه زدن نیست.

شجاعی خاطرنشان کرد: دشمن با به انحراف کشاندن افکار سعی در ضربه زدن به کشور دارد و ابزار حمله او اینبار افکار مردم است در حالیکه که با چنین حربه‌ای نیز به موفقیت دست پیدا نخواهند کرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: باید در مقابل هجوم تبلیغات دشمنان علیه نظام مقابله و افکار عمومی را نسبت به اصل ماجرا آگاه کنیم ضمن آنکه وظایف و مسئولیت‌های خود را در هر جایگاهی به درستی انجام دهیم.

گفتنی است پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه همایش فصلی مدیران، رئیس، معاونان و مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور به همراه حجت‌الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری و اعضای شواری قضایی استان مرکزی با حضور در گلزار شهدای شهرستان اراک با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.

منبع: خبرگزاری میزان

برای مشاهده تمامی اخبار استخدام پزشکی قانونی کشور اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید