خبر برگزاری آزمون استخدام بیش از ۴۰ هزار نفر در وزارت بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام بیش از ۴۰هزار نفر در حوزه سلامت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران با حضور عباس عبادی؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سوده نجفی؛ عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، سیدمحد رحیم مرتضوی؛ شهردار منطقه۹، مریم اردبیلی؛ مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و بانوان مدافع سلامت مناطق ۲۲گانه در سالن همایش‌های برج آزادی برگزار شد.

عباس عبادی؛ معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از شهرداری تهران به ویژه منطقه ۹ در اجرای این گردهمایی گفت: همکاران ما در دوران سخت ۳ سال گذشته توانستند در سنگر خدمت به مردم از عهده وظیفه خود برآیند.

وی با اشاره به مجموع فعالیت‌های بخش بهداشت و درمان کشور در دولت سیزدهم افزود: کار ما در حوزه بهداشت و درمان به ۲ بخش تقسیم می‌شود که در بخش اول که قابل توجه است تعرفه گذاری خدمات پرستاری که به دلایلی ۱۵ سال عملیاتی نشده بود از آبان ماه اجرایی شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: بخش دوم مربوط به مبحث استخدام در حوزه سلامت است که تفاهمات با سازمان استخدامی در حال نهایی شدن است که در صورت صدور مجوز آزمون استخدامی را با رعایت اولویت افرادی که در دوران کرونا فعال بوده‌اند را تا پایان سال برای بالغ بر ۴۰هزار نفر اجرایی می‌کنیم.

 

سیدمحمدرحیم مرتضوی؛ شهردار منطقه ۹ در این مراسم گفت: پاسداشت عزیزانی که در امر ایثار و فداکاری در حوزه سلامت در دوران کرونا حضور فعال در سنگر خدمت به شهروندان داشتند ما را بر آن داشت تا ویژه برنامه‌ای را در سطح مناطق ۲۲گانه شهری اجرا کنیم.

وی افزود: بانوان فداکار ما در عرصه خدمت در دوران گسترش کرونا جانفشانی‌های زیادی کرده و تعدادی از این عزیزان در راه خدمت به شهروندان به درجه رفیع شهادت نائل شدند که ما نیز بر خود می‌دانیم تا قدردان زحمات این عزیزان و اسوه‌های مجاهدت باشیم.

سوده نجفی؛ عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از مجموعه شهری در منطقه ۹ بواسطه برگزاری این برنامه آن را حرکتی ارزشمند دانست و گفت: بزرگان دین هم لباس پرستاری را بر تن داشته‌اند که در صدر آنها حضرت زینب(س) است که روز ولادت این بانوی گرامی روز پرستار نام گرفته است.

وی خدمت در لباس پرستاری را افتخار دانست و ضمن تشکر از زحمات جامعه پرستاری در دوران کرونا تاکید کرد: بی شک برگزاری برنامه‌هایی از این قبیل در راستای گرامیداشت عزیزانی است که خالصانه و با تمام توان تلاش کرده تا زمینه بهبود و سلامت شهروندان را فراهم کنند قابل تقدیر و زحمات پرستاران فراموش نشدنی است.

مریم اردبیلی؛ مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که در جمع بهترین‌ها هستیم، این محفل به برکت ایثار و فداکاری شما عزیزان تشکیل شده و بی شک فداکاریها و جانفشانی‌های شما تا ابد جاودان خواهد ماند.

وی ادامه داد: بانوان ما نشان دادند هر کجا که امکان خدمت در راستای حفظ ارزش‌ها بوده پیشرو بوده که مجاهدتهای خستگی ناپذیر بانوان مدافع سلامت در دوران سخت کرونا سندی گویا بر صحت این ادعای به حق است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای مشاهده صفحه استخدام وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ