حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی از ابتدای سال لازم‌الاجراست

به گزارش خبرنگار ایلنا، انتظار طولانی و تمکین نکردن به قانون، فقط به مساله‌ی افزایش مستمری بازنشستگان کارگری محدود نمی‌شود؛ دولت در ابلاغ مصوبه‌ی اصلاح شده‌ی حق مسکن کارگران مشمول قانون کار نیز مسامحه می‌کند و کار را به وقت‌کشی و تاخیر می‌گذراند.

بعد از نامه‌ی بیست و نهم تیرماه قالیباف، کارگران انتظار داشتند دولت ظرف یک یا دو روز حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی را برای اجرا ابلاغ کند اما این اتفاق نیفتاد.

فرامرز توفیقی (از نمایندگان کارگری دستمزد) با بیان اینکه حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی براساس قانون لازم‌الاجراست و دولت باید تا قبل از پایان هفته‌ی قبل آن را برای اجرا به تمام کارگاه‌های کشور ابلاغ می‌کرد؛ می‌گوید: قانون به صراحت شورایعالی کار را تنها مرجع تعیین حق مسکن کارگران می‌داند؛ این شورا در اسفند مبلغ حق مسکن را ۶۵۰ هزار تومان تعیین کرده؛ وزرای دولتی پای آن را امضا کرده‌اند؛ اما دولت در ماه پنجم سال نیز حاضر به پذیرش و ابلاغ آن نیست.

به گفته‌ی وی، مساله فقط محدود به ابلاغ حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی نیست بلکه باید مابه‌التفاوت حق مسکن برای ماه‌های گذشته به کارگران پرداخت شود.

او ادامه می‌دهد: در مورد مستمری بازنشستگان کار را به وقت‌کشی و پاسکاری موضوع می‌گذرانند و مدعی شده‌اند باید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی دوباره تصمیم‌سازی کند؛ در مورد حق مسکن چرا معطل می‌کنند؛ اینکه دیگر هیچ رفت و برگشتی ندارد؛ با وضعیت امروز، حق مسکن کارگران باید بیش از دو میلیون تومان در هر ماه باشد اما همین ۶۵۰ هزار تومان را حاضر به پرداخت نیستند و این جای انتقاد بسیار دارد.

منبع : خبرگزاری ایلنا

برای مشاهده اخبار حداقل حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار تعیین دستمزد کارگران اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ