حقوق کارگران سال ۹۷ (اخبار لحظه به لحظه حقوق کارگران)

۲۴۶ روز قبل

حقوق کارگران سال ۹۷

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 در این صفحه اخبار لحظه به لحظه حقوق کارگران سال ۹۷ اعلام میشود

فهرست اخبار تعیین دستمزد کارگران موجود در این صفحه :


۲۲ آذر ۱۳۹۷
احتمالات افزایش حقوق کارگران
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برخی احتمال‌ها درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.
ادامه مطلب ...
۲۰ آذر ۱۳۹۷
نحوه جبران عقب ماندگی مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می‌شود
معاون روابط کار وزیر تعاون گفت: درباره نحوه جبران کاهش قدرت خرید و عقب ماندگی مزد کارگران فقط شورای عالی کار ‌می‌تواند تصمیم‌گیری کند.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
بزودی حقوق عقب افتاده کارگران مترو پرداخت می شود
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: تلاش می‌کنیم مطالبات پیمانکاران مترو را سبک کنیم تا آنها بتوانند به زودی حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت کنند.
ادامه مطلب ...
۱۴ آذر ۱۳۹۷
واریز دو ماه حقوق تمام کارگران فولاد خوزستان
یک مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به واریز دو ماه از حقوق تمام کارگران گروه ملی فولاد گفت: بانک ملی به عنوان سهامدار اصلی نسبت به انجام وظایف سهامداری‌اش کوتاهی می‌کند.
ادامه مطلب ...
۱۲ آذر ۱۳۹۷
دستمزد کارگران فردا بررسی می‌شود
نماینده کارگران در شورای عالی کار از تشکیل جلسه‌ای با موضوع بررسی حداقل دستمزد و معیشت کارگران در وزارت کار خبر داد.
ادامه مطلب ...
۵ آذر ۱۳۹۷
جزئیات تغییرات دستمزد کارگران ساختمانی در یک سال اخیر
در بین تمامی اقلام مورد آمارگیری، نقاش درجه دو ساختمان با ۲۲.۷ درصد دارای بیش ترین افزایش و « کمک آرماتوربند» با ۳.۸ درصد، دارای کمترین افزایش در متوسط دستمزد ساعتی در یک سال اخیر نسبت به دوره ی قبل بوده اند.
ادامه مطلب ...
۳۰ آبان ۱۳۹۷
بهترین تصمیم برای حفظ قدرت خرید کارمندان و کارگران
کارشناس حوزه کار می‌گوید: افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان تنها در صورتی کفاف هزینه‌های زندگی را می‌دهد که یا شرایط اقتصاد به قبل از آغاز سال ۹۷ برگردد یا دریافتی افراد تغییر کند.
ادامه مطلب ...
۳۰ آبان ۱۳۹۷
پرداخت یکماه از حقوق معوق کارگران گروه ملی فولاد در هفته آینده
مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار، با اشاره به پرداخت یکماه از حقوق عقب معوق ۳ هزار کارگر گروه ملی فولاد حداکثر تا پایان هفته آینده، از پرداخت کل مطالبات کارگران تا پایان آذر خبرداد.
ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۱۳۹۷
درخواست مجدد کارگران برای نشست اضطرار ی شورای عالی کار
نشست کمیته مزد شورای عالی کار عصر دیروز برگزار شد و برای چندمین بار نمایندگان کارگری برگزاری نشست فوری شورای عالی کار برای ترمیم قدرت خرید کارگران را درخواست کردند.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸
دولت در بخشنامه بودجه ۹۸ اعلام کرده، حقوق کارگران در سال آینده متوسط ۲۰ درصد افزایش یابد.این در حالی است که پیشنهاد و تعیین و تصویب حقوق کارگران با شورای عالی کار است، نه دولت.
ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۱۳۹۷
آخرین رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شد
نائب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام آخرین رقم هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری، گفت: قدرت خرید جامعه کارگری از سال گذشته تا امروز یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان کاهش یافته است.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
بررسی وضعیت اقتصادی کارگران در دستور کار شورای عالی کار
شورای عالی کار روز سه‌شنبه با دستور کار وضعیت اقتصادی نیروی کار تشکیل جلسه می‌دهدبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دعوت‌نامه حضور در نشست شورای عالی کار برای نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت امروز ارسال شد و روز سه‌شنبه نشست شورای عالی کار برگزار می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۷ آبان ۱۳۹۷
جلسه شورای عالی کار سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود
عضو کارگری شورای عالی کار از قرار برگزاری جلسه این شورا خبر داد و گفت: این جلسه سه‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود و امیدوارم بتوانیم هرچه سریعتر قدرت خرید از دست رفته‌ کارگران را احیا کنیم.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
دستمزد کارگران قبل از مذاکرات مزد ۹۸ ترمیم شود
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی خواستار تشکیل جلسه ترمیم مزد کارگران پیش از برگزاری جلسات دستمزد سال ۱۳۹۸ شد و از وزیر کار خواست که تصویب آیین‌نامه تبصره ۱ ماده ۷ قانون کار در هیات وزیران را پیگیری کند.
ادامه مطلب ...
۷ آبان ۱۳۹۷
جزئیات تصمیم جدید دولت برای جبران حقوق کارمندان و کارگران
بر اساس مصوبه جدید دولت، کارکنان رسمی، پیمانی، کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری‌بگیران که حقوق آنها ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان است، جبرانی خواهند گرفت.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
احتمالِ شفاف سازیِ افزایش چندمرحله‌ایِ دستمزد
عضو کارگری شورای عالی کار با تاکید بر این که قانون کار در ارتباط با افزایش دستمزد صراحت کافی دارد، گفت: قرار است ابهامات دولت و کارفرمایان برطرف شود.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
پرداخت حقوق کارگران در اولویت قرار گیرد
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: باید پرداخت مطالبات کارگران را در زمان پرداخت مطالبات پیمانکاران مدنظر قرار داده و آن را در اولویت قرار دهند تا کارگر دچار چالش و مشکل نشود.
ادامه مطلب ...
۵ آبان ۱۳۹۷
پیشنهاد برگزاری نشست غیرعلنی برای بررسی وضعیت معیشت کارگران
عضو فراکسیون کارگری مجلس، از تلاش حامیان کارگران در مجلس برای ارائه پیشنهادی به منظور برگزاری نشست غیرعلنی در صحن مجلس برای بررسی وضعیت معیشت کارگران خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲ آبان ۱۳۹۷
قول مجلس برای تهیه طرح دوفوریتی افزایش مجدد دستمزد کارگران
عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به جزئیات نشست با اعضای فراکسیون کارگری مجلس گفت: قرار شد طرح دوفوریتی «افزایش مجدد دستمزد جامعه کارگری در سال ۹۷» تهیه شود.
ادامه مطلب ...
۱ آبان ۱۳۹۷
افزایش مزد کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورای عالی کار
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه منتظر اعلام زمان برگزاری جلسه شورای عالی کار هستیم گفت:تر
ادامه مطلب ...
۳۰ مهر ۱۳۹۷
لزوم افزایش حقوق کارگران توسط دولت
رییس فراکسیون پاسخگوی مجلس گفت‌: حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان درآمد مازاد دولت در سال جاری است که بخشی از آن برای بسته‌های حمایتی و بخش دیگر برای ترمیم حقوق کارمندان و کارگران باید در نظر گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
همزمان با افزایش حقوق کارمندان باید حقوق کارگران نیز افزایش یابد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت‌: دولت باید توجه ویژه‌ ای به اقشار کم درآمد جامعه داشته باشد، چرا که افزایش قیمت کالاها آسیب جدی به این قشر وارد می‌کند.
ادامه مطلب ...
۲۶ مهر ۱۳۹۷
عدم افزایش دستمزد کارگران
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط فعلی تنها موضوع بسته‌های حمایتی در دستور کار است و خبری از افزایش دستمزدها نیست.
ادامه مطلب ...
۲۶ مهر ۱۳۹۷
لزوم ترمیم حقوق کارکنان و کارگران حداقل یک بار در سال
بسته حمایتی نقدی تورم زاست نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت : بر اساس قانون ترمیم حقوق کارکنان و کارگران حداقل یک بار در سال باید انجام شود ؛ بسته حمایتی دولت به اقشار آسیب پذیر غیر نقدی است چرا که شارژ نقدی موجب تورم در جامعه می شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۱۳۹۷
توزیع بسته‌های حمایتی به حقوق بگیران زیر ۳ میلیون تومان
محسنی‌بندپی گفت: تمام افرادی که حقوق آنها زیر ۳میلیون تومان است واجد شرایط دریافت بسته‌های حمایتی هستند که یکشنبه هفته آینده میزان و نحوه توزیع این بسته‌ها اعلام خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۲۱ مهر ۱۳۹۷
وضعیت دستمزد مشاغل منتخب بخش کشاورزی در مناطق روستایی در سه ماهه اول سال
براساس یافته‌های مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار شکاف قابل توجهی که بین متوسط دستمزد روزانه مردان و زنان کارگر "دروگر غلات" در بهار ۱۳۹۶ دیده می‌شد در بهار ۱۳۹۷، نزدیک به ۰.۸ درصد، کاهش پیدا کرده است.
ادامه مطلب ...
۱۹ مهر ۱۳۹۷
کمک به کاهش هزینه‌های درمانی کارگران
کارشناس حوزه کار تاکید دارد که تقویت قدرت معیشت کارگران نیازمند عبور از اقتصاد خدماتی به اقتصاد تولیدی و احیای اشتغال در بخش تولید است. او معتقد است دادن تسهیلات ودیعه مسکن و کمک به کاهش هزینه‌های آموزشی و درمانی در تقویت معیشت کارگران راهگشاست.
ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۱۳۹۷
چهار راه افزایش قدرت خرید کارگران
از نگاه یک کارشناس حوزه کار پیش‌بینی بسته‌های غذایی،‌ معافیت مالیاتی کارگران، کاهش تعرفه خدمات درمانی و معافیت کارفرمایان از پرداخت مالیات و عوارض از جمله راهکارهای حمایت از خانوارهای کارگری و افزایش قدرت خرید کارگران است.
ادامه مطلب ...
۱۴ مهر ۱۳۹۷
انتظار جامعه کارگری برای ترمیم حقوق و دستمزد کارگران
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: انتظار جامعه کارگری از رئیس جمهور ترمیم حقوق و دستمزد کارگران است.
ادامه مطلب ...
۱۱ مهر ۱۳۹۷
دستمزدها باید نقدی افزایش یابد
عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به کاهش ۸۰۰ هزار تومانی قدرت خرید کارگران، اظهار داشت: افزایش دستمزد جزو مطالبات به‌حق جامعه کارگری است. باید به‌صورت سه‌جانبه مذاکره در مورد این مسائل صورت گیرد. دستمزدها، به‌صورت نقدی باید افزایش یابند. عدم افزایش دستمزدها، عواقب زیادی برای تولید خواهد داشت.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
استدلال‌هایی در مخالفت با افزایش دستمزد کارگران
نماینده کارگران در شورای عالی کار می‌گوید، سبد معیشتی خانواده‌های کارگری از ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان در دی‌ماه گذشته، اینک با گرانی‌های اخیر، به ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان رسیده است؛ همین مسئله، دلیل درخواست آنان برای برگزاری جلسه‌ی ترمیم دستمزد کارگران است. در این میان استدلال‌هایی در مخالفت با افزایش دستمزد مطرح می‌شوند؛ استدلال‌هایی که داعیه‌دار حفاظت از «نفع اقتصاد ملی»‌اند، اما به نظر می‌رسد که نفع کارفرمایان و بخش خصوصی‌ را در نظر دارند.
ادامه مطلب ...
۷ مهر ۱۳۹۷
افزایش دستمزد را هرچه سریع‌تر اجرایی کنید
کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در نامه‌ای خطاب به دولتی‌ها، خواستار برگزاری جلسات سه‌جانبه‌ی ترمیم مزد شدند.
ادامه مطلب ...
۴ مهر ۱۳۹۷
دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصاد کشور باید شناور شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است، میزان دستمزد کارگران نیز باید شناور باشد.به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب (نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با کاهش شدید قدرت خرید مردم طی ما‌ه‌های اخیر، گفت: همانطور که قیمت ارز در حال حاضر شناور است دستمزدها و پرداخت مستمری‌ها نیز برای حفظ ارزش واقعی خودشان، باید به صورت شناور باشند.
ادامه مطلب ...
۱ مهر ۱۳۹۷
درخواست رسمی کارگران برای برگزاری جلسه شورای عالی کار
نمایندگان کارگری شورای عالی کار با ارسال نامه ای به سرپرست وزارت کار خواستار برگزاری جلسه شورای عالی کار شدند . در این نامه بیان شده است که فشار مضاعف کاهش قدرت خرید کارگران به تایید کمیته سه جانبه مزد رسیده است، بنابراین برگزاری جلسه ضروری است.
ادامه مطلب ...
۳۱ شهریور ۱۳۹۷
افزایش اشتغال با تخفیف ۲۰ درصدی حق بیمه کارفرما
نایب رئیس­ انجمن کاریابی ایران گفت: با فراگیری تخفیف ۲۰ درصدی دولت در حق بیمه کارفرما افزایش اشتغال در کشور­ را به دنبال دارد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، حسین ساروخانی افزود: تا دو سال گذشته مشوق هایی برای جذب نیرو در بخش کارفرمایی در نظر گرفته شده بود مانند بند « واو» ماده ۸۰­ که در برنامه ششم توسعه حذف و طرح کارورزی ماده ۱۴ جایگزین آن شد.
ادامه مطلب ...
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
پرداخت دو ماه دستمزد معوقه کارگران شهرداری تا ده روز آینده
شهردار سی سخت از `پرداخت دو ماه دستمزد معوقه مربوط به‌ فروردین و اردیبهشت ماه کارگران شهرداری این شهر تا ده روز آینده خبر داد.«علی‌محمد حسینی» شهردار سی سخت به خبرنگار ایلنا گفت: کارگران شهرداری سی سخت طی امروز و فردا دستمزد فروردین ماه خود را دریافت می‌کنند. دستمزد اردیبهشت ماه آنان نیز حداکثر تا ده روز آینده پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷
پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارگران
سرپرست فرمانداری خواف بر اولویت تصمیم‌گیری برای پرداخت به موقع معوقات و حقوق و بیمه کارگران شاغل در واحدهای صنعتی تاکید کرد.
ادامه مطلب ...
۲۱ شهریور ۱۳۹۷
درخواست از شورای عالی کار برای ترمیم دستمزد کارگران
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است که طرح پیشنهاد اعطای کوپن و بن کالا حکم مسکّن موقتی را دارد تا بخشی از معیشت کارگران را پوشش دهد. او از شورای عالی کار خواست تا ترمیم مزد کارگران را در دستور کار قرار دهد.
ادامه مطلب ...
۲۰ شهریور ۱۳۹۷
نخستین گام برای اصلاح دستمزد کارگران
بالاخره ۲ ماه بعد از درخواست گروه‌های کارگری برای اصلاح دستمزد و جبران کاهش قدرت خرید کارگران به شورای عالی کار، نشست کمیته مزد این شورا برگزار شد و توافق سه‌جانبه‌ای صورت گرفت.
ادامه مطلب ...
۱۹ شهریور ۱۳۹۷
مطالبات مزدی کارگران پیمانکاری بر مالیات و بیمه برتری دارد
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران با انتقاد از گسترش شرکت‌های پیمانکاری گفت: بایستی مطالبات مزدی کارگران پیمانکاری که جزو دیون ممتازه است، قبل از باقی مطالبات پیمانکار جدی گرفته شود.
ادامه مطلب ...
۱۸ شهریور ۱۳۹۷
بررسی افزایش قدرت خرید کارگران فردا در کارگروه مزد
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار از تشکیل دومین کارگروه دستمزد شورای عالی کار با دستور کار افزایش قدرت خرید کارگران در روز دوشنبه هفته جاری خبرداد.
ادامه مطلب ...
۱۸ شهریور ۱۳۹۷
فردا، جلسه شورای عالی کار با دستور کار ترمیم مزد ۹۷
براساس اعلام مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار، فردا دوشنبه جلسه شورای عالی کار با دستور کار افزایش قدرت خرید کارگران برگزار خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
در اصلاح قانون کار باید حقوق کارگر، کارفرما و دولت دیده شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بخشی از قانون کار فعلی را تیغه دو لبه دانست و گفت: در اصلاح این قانون تلاش می‌کنیم تا حقوق دولت، کارگر و کارفرما تامین شود.
ادامه مطلب ...
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
لزوم تامین امنیت شغلی برای کارگران کشور
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به این که تنها ۲ درصد از کارگران کشور امنیت شغلی دارند، گفت: حداقل حقوق کارگران فقط ۳۴ درصد از معیشت آنان را تامین می کند.
ادامه مطلب ...
۱۱ شهریور ۱۳۹۷
پرداخت معوقه ۲ ماه حقوق کارگران گروه ملی فولاد
مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با تاکید بر این که تولید محصولات این بنگاه با دریافت مواد اولیه آغاز شده است، گفت: با از سرگیری تولید محصولات، گروه ملی صنعتی فولاد به روزهای اوج خود برمی‌گردد.
ادامه مطلب ...
۹ شهریور ۱۳۹۷
قدرت خرید مزد بگیران ۳۰درصد کاهش یافته است
رئیس سازمان داری و استخدامی کشور گفت:بروز مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی سبب کاهش ۳۰درصدی قدرت خرید مزد بگیران شده است.
ادامه مطلب ...
۵ شهریور ۱۳۹۷
پیشنهاد جدید کارگران برای ترمیم دستمزد ۹۷
نماینده کارگران در شورای عالی کار با تشریح جزئیات جلسه اخیر کمیته مزد گفت: کارگران پیشنهاد دادند به رقم فعلی بن کارگری توسط کارفرمایان رقمی اضافه شود و دولت نیز معادل حق بن کارگری بودجه اختصاص دهد در نهایت با ساختاری مشخص اقلام سبدمعیشت را تامین کند.
ادامه مطلب ...
۴ شهریور ۱۳۹۷
به دنبال طرحی برای شناور کردن دستمزد کارگران هستیم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وضعیت فعلی اقتصاد، سال آینده برای افزایش حقوق کارگران دیر است، گفت به دنبال طرحی برای شناور کردن حقوق کارگران هستیم.
ادامه مطلب ...
۳۰ مرداد ۱۳۹۷
تشکیل جلسه بازنگری مزد کارگران
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید که با توجه به وضعیت کارگاه‌ها و رکود حاکم بر بازار و اقتصاد، انتظار نداریم که دستمزد کارگران مجدد افزایش یابد ولی دولت باید به وظیفه خود در قبال کارفرمایان و کارگران عمل کند.
ادامه مطلب ...
۱۹ مرداد ۱۳۹۷
کاهش ۴۸ درصدی قدرت خرید کارگران
 نماینده کارگران در شورای عالی کار از افت ۴۸ درصدی قدرت خرید جامعه کارگری طی چهار ماهه سال جاری در کشور خبرداد.
ادامه مطلب ...

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید