جذب بیش از ۶۰ هزار عضو هیئت علمی طی ۱۰ سال گذشته

۱۶ روز قبل

رئیس هیات عالی جذب اعضاء هیات علمی اعلام کرد: در ۱۰ سال اخیر حدود ۶۰ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های کشور جذب کرده ایم که حدود ۴/۸ درصد از آنان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها خارج از کشور و بیش از ۹۵ درصد آنان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های داخل هستند.


به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس هیات عالی جذب اعضاء هیات علمی در دیدار با روسای نمایندگی دفاتر مقام معظم رهبری و مسئولین جذب اعضاء هیات علمی دانشگاه‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: کلیه اختیارات جذب اعضاء هیات علمی به هیات های جذب واگذارشده است و هیات عالی جذب تنها کار نظارتی را انجام می‌دهد.
رئیس هیات عالی جذب اعضاء هیات علمی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر حجم پرونده‌های جذب کمتر شده است و دلایل آن را اشباع شدن ظرفیت اعضاء هیات علمی رشته‌های موجود دانشگاه‌ها، کاهش دانشجو، کاهش ردیف استخدامی و همچنین کاهش بودجه و اعتبار دانشگاه‌ها عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن خیرمقدم، از تلاش‌ها و تغییرات اخیر درروند بررسی صلاحیت‌های متقاضیان جذب اعضاء هیات علمی در سال‌های اخیر تقدیر کرد.
وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فرایند در تصمیم سازی یک مرکز علمی جذب هیات علمی است. وی افزود ما همواره خود را با رویه‌ها و فرایند جذب هیات عالی جذب هماهنگ می‌کنیم اما درعین‌حال خواستار آن هستیم که در فرایند جذب اختیارات دانشگاه‌ها بیشتر شود.
دکتر محمد کافی این امر موجب جذب سریع‌تر نخبگان و جلوگیری از جذب آنان در دانشگاه‌های خارج از کشور عنوان کرد.
در این نشست پس از سخنان حجت‌الاسلام دکتر رضوان طلب دبیر هیات مرکزی و رئیس مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص شرایط عمومی جذب و چگونگی انجام مصاحبه با متقاضیان، مسائل مربوط به فرایند جذب اعضاء هیات علمی، مشکلات و چالش‌های آن توسط روسای دانشگاه‌ها مطرح و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

 منبع : خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده آخرین اخبار جذب هیات علمی اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید