ثبت ۷۲ شرکت تعاونی جدید در اردبیل

۷ روز قبل

مدیر تعاون استان اردبیل از ثبت ۷۲ شرکت تعاونی جدید در استان طی شش ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، ناصر نعمتی در نشست با تعاونگران با اشاره به افزایش ۳ درصدی ثبت شرکت‌ها ی تعاونی جدید اظهار کرد: در شش ماه نخست سال‌جاری تعداد ۷۲ شرکت تعاونی جدید در استان اردبیل به ثبت رسیده است.


وی افزود: انواع شرکت‌های تعاونی در رشته کشاورزی شامل تعاونی‌های کشاورزی و روستایی، رشته مصرف شامل تعاونی‌های مصرف‌کنندگان، مسکن، اعتبار و آموزشگاه‌ها و رشته کار و پیشه شامل تعاونی‌های کار، تعاونی‌های حِرَف و صنایع دستی، تعاونی‌های صنایع کوچک، تعاونی‌های تهیه و توزیع و تعاونیهای مشاغل‌ آزاد طبقه‌بندی می‌شوند.
مدیر تعاون استان اردبیل با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد شرکت‌های جدید تعاونی در حوزه کشاورزی و صنعت است تصریح کرد: بیش‌ترین حوزه تشکیل شرکت‌های تعاونی استان در سال‌جاری به ترتیب شامل حوزه‌های کشاورزی، صنعت، خدمات و فرش است.
وی تشریح کرد: شرکت‌های تعاونی استان اردبیل در شش ماهه اول سال توانسته‌اند با صادرات نزدیک به ۲۶ میلیون دلار گام بزرگی را برای معرفی و فروش توانمندی‌های استان در کشورهای همسایه بردارند.
نعمتی اضافه کرد: صادرات شرکت‌های تعاونی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از افزایش نزدیک به ۲۹ درصد برخوردار بوده است.
وی بیان کرد: عراق، آذربایجان، گرجستان و پاکستان از عمده کشورهای هدف صادرات شرکت‌های تعاونی استان اردبیل است.
مدیر تعاون استان اردبیل گفت: محصولات کشاورزی، ظروف پلاستیکی، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و پوشاک بیش‌ترین میزان صادرات شرکت‌های تعاونی استان را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع : خبرگزاری فارس

برای مشاهده آخرین اخبار ثبت تعاونی ها اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید