ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ مددجوی معلول بهزیستی استان فارس

۵۴۶ روز قبل ۱ نظر

مدیر کل بهزیستی استان فارس گفت: از محل مشارکت های مردمی در ۶ ماه نخست امسال پنج میلیارد ریال جمع آوری شد که با استفاده از آن برای ۵۰۰ نفر از مددجویان معلول زیر پوشش این نهاد ایجاد اشتغال شد.

مرتضی موسوی، در حاشیه نخستین همایش تجلیل از خیران توانبخشی مبتنی بر جامعه استان فارس که برای اولین بار در کشور در شهرستان کازرون برگزار شد، در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در سال ۹۵ نیز از محل مشارکت های مردمی ۹ میلیارد ریال در استان فارس جمع آوری شد که با اعتباری که دولت اختصاص داد، اداره کل بهزیستی فارس توانست ۸۸۳ فرصت شغلی برای معلولان زیر پوشش این اداره کل ایجاد کند.
وی گفت: در حال حاضر اشتغال و تامین مسکن، مهمترین نیاز و دغدغه معلولان است و با توجه به اینکه دولت به تنهایی قادر به پاسخگویی به این نیازها نیست امیدواریم با مشارکت افراد متمکن بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم.
موسوی ادامه داد: بیش از ۱۱۴هزار معلول در استان فارس شناسایی شده اند که از این تعداد سه هزار و ۳۸۸ نفر معلول روستایی هستند.
مدیر کل بهزیستی فارس بیان کرد: هم اینک ۳۰۶ موسسه خیریه در این استان فعال است و سه هزار و ۵۰۰ نفر از خیران با این اداره کل همکاری دارند.
موسوی گفت: اداره کل بهزیستی فارس در قالب طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، یک هزار و ۵۸۸ روستای این استان را زیر پوشش دارد و سه هزار نفر از خیران فارس نیز در این طرح همکاری و مشارکت دارند.
امام جمعه کازرون هم در این همایش بیان کرد: دولت به تنهایی قادر به تامین منابع مالی برای حل مشکلات نیازمندان جامعه نیست و در این زمینه نیاز به همیاری و جذب کمک های مردمی دارد که امیدواریم خیران در این مسیر مشارکت بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام محمد خرسند افزود: در آموزه های اسلامی، احادثت و روایات بر اهمیت کمک به مستمندان و انفاق بسیار تاکید شده است و انتظار این است که افراد برخوردار و متمکن، این آموزه های ارزشمند را سرلوحه خود قرار دهند، به کمک نیازمندان بشتابند و با این کار نام خود را جاودانه سازند.
در ادامه این آیین با اهدای لوح سپاس و تندیس یادبود از شماری از خیران تجلیل شد.
شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید

۱ نظر برای ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ مددجوی معلول بهزیستی استان فارس

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید