ایجاد اشتغال برای معلولین با جدیت مورد پیگیری قرار می گیرد

۶۵۲ روز قبل ۱ نظر

همتی گفت: موضوع ایجاد اشتغال برای معلولین و نابینایان باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد تا طبق قانون این افراد در سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، « فریدون همتی » در نشست با جمعی از اعضای جامعه نابینایان استان هرمزگان که در راستای بررسی دغدغه‌ها، مسائل و مشکلات نابینایان استان برگزار شد، عنوان کرد: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان به عنوان مسئول این حوزه باید پیگیری های لازم را در خصوص مسائل حوزه معلولین از جمله نابینایان انجام دهد.

وی ادامه داد: انجام نظارت بر روی عملکرد دستگاه‌های حمایتی استان و همچنین سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه معلولین و نابینایان باید به طور جدی از سوی امور اجتماعی استانداری انجام و هماهنگی لازم در راستای فعالیت مناسب در این حوزه انجام شود.

استاندار هرمزگان افزود: اداره کل بهزیستی استان نیز در این حوزه مسئولیت مستقیم دارد و باید به معلولان از جمله نابینایان به عنوان جامعه مخاطب خود خدمات لازم را ارائه دهد و مسائل و مشکلات آنها را پیگیری و رفع نماید.

همتی تاکید کرد: موضوع ایجاد اشتغال برای معلولین و نابینایان باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد تا طبق قانون این افراد در سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شوند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: آموزش و مهارت آموزی جامعه معلولین به خصوص نابینایان از جمله دیگر موارد مهم می باشد که منجر به افزایش توانمندی های این افراد در راستای کارآفرینی و درآمدزایی برای آنان خواهد شد.

وی گفت: اداره کل بهزیستی استان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای باید موضوع آموزش و مهارت آموزی معلولان را به طور جدی پیگیری و اجرایی کند و همچنین در راستای فروش محصولات تولیدی آنها نیز اقدام نماید.

همتی اضافه کرد: تمامی قوانین مرتبط با حوزه معلولین به خصوص در زمینه اشتغال آنان باید احصا و به دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی اعلام و ابلاغ شود و اجرای آن نیز مورد پیگیری قرار گیرد.

« مهرداد کرمی »، معاون منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس که در راستای پیگیری اشتغال نابینایان در این نشست حضور یافته بود، عنوان کرد: در حال حاضر شش نفر از معلولین اعم از روشندلان، معلولین جسمی و ناشنوایان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس استخدام و مشغول به کار هستند و آمادگی داریم برای جذب معلولین در شرکت های زیرمجموعه و فعال در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس پیگیری و اقدام کنیم.

منبع : خبرگزاری شبستان

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

۱ نظر برای ایجاد اشتغال برای معلولین با جدیت مورد پیگیری قرار می گیرد

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید