انعقاد تفاهمنامه برای اعزام نیروهای کار ایرانی به کشورهای مختلف

۱۴۷۴ روز قبل

خبرگزاری فارس : قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از انعقاد تفاهم‌نامه بین‌المللی برای اعزام نیروهای کار ایرانی به کشورهای مختلف خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمدتقی حسینی ظهر امروز در مراسم تجلیل از کارگران و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز اظهار کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای برای اعزام نیروی کار ایرانی به کشورهای مختلف انجام شده است که براساس آمار موجود تا کنون ۸ هزار نیروی کار به خارج از کشور اعزام شدند.


وی با بیان اینکه این میزان، آمار اعزام نیروهای کار به خارج از کشور از ابتدای سال جاری تا کنون است، افزود: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این میزان اعزام‌ها در سال آینده افزایش خواهد یافت.
حسینی با اعلام اینکه این تفاهمنامه با کشورهایی از جمله قطر و کویت و کردستان عراق منعقد شده است،‌ ادامه داد: هم اکنون نیز ۵۰۰ هزار نیروی کار ایرانی در بخش‌های فنی و مهندسی در کشورهای منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی اشتغال دارند.
قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه و اجتماعی در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی اداره‌کل بیمه برای ایرانیان خارج از کشور خبر داد و گفت: در این بخش امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به کار گرفته شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: در این راستا و بر اساس تمهیدات اندیشیده شده افراد بیمه شده در خارج از کشور تمامی مراحل اداری و معاینات بیمه خود را در خارج از کشور انجام می‌دهند.
وی در ادامه از پیگیری یارانه نیروهای کار خارج از کشور خبر داد و اظهار داشت: پیگیری‌های لازم برای نیروهای کار خارج از کشور به منظور دریافت یارانه در حال انجام است که امیدواریم هرچه سریع‌تر محقق شود.
در این مراسم از ۶ کارگر و ۶ واحد تولیدی نمونه تقدیر به عمل آمد.

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید