افزایش ۵ برابری مهارت‌آموزان در دوره سربازی

۲۲ روز قبل

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: مهارت آموزی سربازان از دهه ۷۰ شروع شده و سالیانه ۲۵ هزار نفر آموزش می دیدند، اما از سال ۱۳۹۶ شمار این مهارت آموزان پنج برابر شد.


سلیمان پاک سرشت امروز (شنبه) در آیین تجلیل از مهارت آموختگان برتر نیروهای مسلح اظهار داشت: مهارت آموزی یک پیام ملی است و پنجم مرداد را به نام سربازان، مهارت آموزی و اقتدار ملی نام گذاری شده و بخشی از اجتماع ۱۲۰ هزار نفری این مهارت آموزان را شامل می شود.
وی افزود: پیام مقامات عالی و رهبر معظم انقلاب که همواره در حوزه رونق تولید و تولید ثروت است و این فعالیت‌ها کمتر از اقتدار ملی نظام نیست و این اجتماع اقتدار اقتصادی در شرایط فعلی به اندازه اقتدار نظامی مهم بوده و در این مسیر گام‌های مهمی برداشته شده است.
رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه برنامه مهارت آموزی دو هدف دارد، ادامه داد: اول اینکه نیروهای مسلح، بهره وری بیشتری در دوران سربازی داشته باشند و هدف دیگر افزایش توانمندی و توانایی های برخورداری از فرصت های شغلی به واسطه مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار و اشتغال پذیری است.
وی بیان کرد: سربازان با توجه به سن و توان جسمی در موقعیتی قرار دارند که آماده دریافت مهارت هستند و به لحاظ فرصت دو ساله ای که دارند می توانند مهارت و تجربه لازم را کسب کنند.
پاک سرشت تاکید کرد: مشوق‌های خوبی از سوی نیروهای مسلح پیش بینی شده است تا سربازان بعد از دوران خدمت توانمند شوند.
همچنین در حاشیه این مراسم پاک سرشت در جمع خبرنگاران در خصوص پایش مهارت آموختگان سازمان فنی و حرفه ای گفت: سازمان، رصد کارجویان را انجام می دهد و بر اساس آمار حدود ۴۲ تا ۴۵ درصد کسانی که آموزش دیدند بعد از یک دوره منطقی شاغل شدند.
وی افزود: آموزش‌های ما در موارد زیادی تقاضا محور بوده و باوجود اینکه نیازمند تجهیزات زیادی است اما اثربخش بوده و در کوتاه مدت تاثیر بیشتری داشته است.

 منبع : بازار کار

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید