افزایش ۴۵ درصدی حقوق معلمان تازه وارد

۳۹ روز قبل ۱ نظر

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌عسگری با تشریح چگونگی افزایش حقوق معلمان از رشد حدود ۴۵ درصدی حقوق معلمان تازه وارد خبر داد.

راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورشبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، تیمور علی عسگری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره بودجه سال ۹۸ این وزارتخانه اظهار کرد: اعتبارات در حوزه عمرانی حدود سه برابر افزایش یافته که از نظرکارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده است و از نمایندگان مجلس برای همراهی با آموزش و پرورش سپاسگزاریم.

وی ادامه داد: علاوه بر این موضوع برای دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی هم از سهم بودجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مبالغ قابل توجهی تخصیص داده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌عسگری درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و تاثیر آن در دریافتی معلمان گفت: با افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان اضافه می‌شود که با حفظ درصد افزایش به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد به طور پلکانی رشد دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این افزایش خصوص برای معلمان تازه وارد افزایش ۴۵ درصدی دریافتی‌ها را به دنبال دارد و برای رفع پرداختی ناعادلانه به معلمان حمایت خوبی بود.

وی با اشاره به اینکه دولت برای رتبه بندی فرهنگیان ۲ هزار میلیارد تومان در بند ۹ قانون بودجه در نظر گرفته است، گفت: اجرای این طرح اولویت وزارت آموزش و پرورش است.
اولویت‌های کاری آموزش و پرورش در سال ۹۸

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌عسگری درباره اولویت‌های کاری وزیر آموزش و پرورش در سال ۹۸ تصریح کرد: الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین و مستند سازی املاک از مهم‌ترین اولویت‌های کاری است همچنین ارتقای مدیریت پاسخگو، علمی و کارآمد، کیفیت آموزشی و مدیریت مدرسه، مدرسه محوری، تجهیز آموزشی و پرورشی مدارس، دولت الکترونیک و کارآمد سازی از دیگر برنامه‌های مدنظر است.

وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای ساختمان ها، املاک و مدارس که در اختیار دستگاه‌ها و اشخاص دیگری است، اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس ظرف مدت ۶ماه این املاک باید به آموزش و پرورش بازگردانده شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود: همچنین در مجلس مصوبه‌ای مربوط به زمین‌های آموزشی داریم که می‌توانیم کاربری آن‌ها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار کنیم که البته برای کاربری آن‌ها مجوز داریم تا مسکونی تجاری شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌عسگری از راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با این ستاد می‌توانیم مستغلات و زمین‌های فرسوده‌ای که مورد نیاز نیست مورد نگاه اقتصادی قرار می‌گیرند و آن را تغییر کاربری می‌دهیم و این کار به تبدیل به احسن کردن املاک و مستغلات و درآمد زایی کمک می‌کند.
معافیت از پرداخت هزینه آب، برق و گاز مدارس

وی درباره حذف هزینه پرداخت قبوض برق و آب و گاز مدارس تصریح کرد: اگر برای مدرسه‌ای قبض برود و مطلع شویم، می‌توانیم شکایت کنیم، چون طبق مصوبه مجلس معافیت برای مدارس را داشته است.

معاون حقوقی و امور مجلس با بیان اینکه با شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت حقوقی دولت و مجلس در حوزه‌های مختلف حقوقی همکاری داریم، گفت: در زمینه آسیب شناسی تخلفات و زمینه‌های علل و بروز آن‌ها بررسی های لازم را داریم همچنین از طریق سامانه و سیستم الکترونیکی با نمایندگان مجلس ارتباط داریم و پیگیری‌های فعالی با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های تخصصی مجلس داریم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

برای مشاهده اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک کنید

۱ نظر برای افزایش ۴۵ درصدی حقوق معلمان تازه وارد

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید