افزایش مستمری معلولان از ۱۰۸ تا ۴۰۰ هزار تومان

۷۴۶ روز قبل

رئیس سازمان بهزیستی درخصوص افزایش مستمری معلولان گفت: از ۱۰۸ هزار تومان تا حدود ۴۰۰ هزارتومان بنابر بعد خانوار، مستمری معلولان افزایش می‌یابد.

وحید قبادی‌دانا (رئیس سازمان بهزیستی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره احداث مراکز اورژانس‌ اجتماعی گفت: حدود ۱۵۰ شهر مشمول طرح اوژرانس اجتماعی هستند، همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها قراراست تا پایان برنامه ششم تعداد اورژانس‌های اجتماعی به ۴۰۰ واحد برسد، پیگیر این طرح هستیم تا به نقطه‌ مطلوبی در این زمینه برسیم.
وی افزود: طرح اورژانس اجتماعی از سال ۱۳۷۸ اجرایی شده است و در برنامه ششم نیز آمده که تا یک سال دیگر در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر اورژانس اجتماعی تاسیس شود.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به برنامه‌های درنظر گرفته شده برای پیشگیری از معلولیت اظهار کرد: بسیاری از معلولیت‌ها بر اثر تصادف است، اما بخشی از آن مربوط به زمینه‌های ژنتیک است، امروزه با طرح غربالگری اجباری به دنبال پیشگیری از بیماری‌های ژنتیکی هستیم که منجر به معلولیت می‌شود.
وی در خصوص طرح غربالگری اجباری برای زوج‌ها گفت: این طرح برای زوج‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند، در نظر گرفته شده که احتمال بیماری‌های ژنتیک را مشخص می‌کند، افراد باید پرسش‌نامه‌هایی را برای این طرح پر کنند و اگر لازم باشد گروه‌های ریسک به مراکز ژنتیک ارجاع داده می‌شوند. همچنین افرادی که دارای مشکل هستند و نیاز به آزمایش‌های ژنتیک دارند این آزمایش‌ها برای آنان انجام می‌شود.
او همچنین افزود: افرادی که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، آزمایش‌های ژنتیک برای آنان رایگان است.
رئیس سازمان بهزیستی درخصوص افزایش مستمری معلولان بیان کرد: از ۱۰۸ هزار تومان تا حدود ۴۰۰ هزارتومان بنابر بعد خانوار، مستمری معلولان افزایش می‌یابد که این مستمری از محل هدفمندی و اعتبارات سازمان است.

منبع : خبرگزاری ایلنا

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید