افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان

۵۹۲ روز قبل ۲ نظر

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام اشتغال به معلولان اختصاص یافته است.

وحید قبادی دانا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش سازمان افزایش یافته است بطوریکه ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به معلولان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه وام با کارمزد ۴ درصد به برای اشتغال مددجویان نیازمند شغل تعلق میگیرد، گفت: مددجویان میتوانند این تسهیلات را در بازده ۵ ساله پرداخت کنند.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: برای اشتغال به کار مددجویان تسهیلات تشویقی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده به طوریکه در ازای اشتغال به کار یک فرد معلول به کارفرما وام بابهره پایین تعلق میگیرد.

وی ادامه داد: همچنین معافیت از پرداخت حق بیمه نیز یکی دیگر از تسهیلات تشویقی است که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری ۱۷۸ هزار خانوار بر اساس بعد خانوار خبر داد و گفت: هفته گذشته مستمری این افراد واریز شده و این اقدام بعد از چند سال صورت گرفته است بطوریکه تاکنون فقط خود فرد معلول مستمری دریافت می کرد اما در برنامه جدید براساس بعد خانوار مستمری پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۸ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: سازمان بهزیستی در بخش های مختلفی مانند توانبخشی، اشتغال، مسکن، شهریه دانشگاه، توانمند سازی و… خدماتی را به معلولان ارائه می کند.

منبع : خبرگزاری مهر

برای مشاهده اخبار استخدام معلولین اینجا کلیک کنید

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید

۲ نظر برای افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید