اعطای تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی

۲۷ روز قبل

نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از اعطای تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار داوود روشنی ظهر امروز در نشست مشترک استانی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه استان مرکزی با اشاره به جایگاه رفیع و شایسته سرباز در نظام اسلامی اظهار داشت: سربازان همواره مدافع انقلاب محسوب می‌شوند و به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان بنیه دفاعی در نیروهای مسلح، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.
وی ادامه داد: دوران سربازی، فرصت مغتنمی است که در آن سربازان می‌توانند با خودسازی و تزکیه نفس، از دانش‌های مختلف علمی، دینی و مذهبی بهره‌مند شده و با کسب مهارت‌های نوین در سایه تلاش جهادی، به سوی فتح قله‌های پیشرفت کشور گام بردارند.
این مقام ارشد نظامی با اشاره به اینکه این قرارگاه در سال ۹۶ و به دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در راستای افزایش مهارت‌های سربازان وظیفه با برنامه‌ریزی هدفمند ایجاد شده است، افزود: هدف از اجرای طرح مهارت‌آموزی ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای کارکنان وظیفه است.
روشنی بیان داشت: مطابق برنامه‌ریزی‌های این قرارگاه، مهارت‌آموزی سربازان شامل دوران پیش از سربازی، غربالگری، دوران سربازی و پس از سربازی است.
وی رویکرد برنامه‌ریزی آموزشی امسال را کمیت توام با کیفیت و توسعه مهارت عنوان کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی و خصوصی با همکاری گسترده در زمینه مهارت‌های تخصصی می‌توانند گامی ارزنده در آموزش سربازان به عنوان نیروی کار برای آینده جامعه بردارند.
نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در این نشست مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه را آمادگی برای اشتغال جوانان پس از دوران سربازی دانست و بیان داشت: سازمان فنی و حرفه‌ای، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان ملی جوانان و هلال‌احمر از مهم‌ترین سازمان‌های همکار در این امر مهم به شمار می‌روند.
وی در ادامه به‌کارگیری مربی‌های کار آزموده و استفاده از تجهیزات کارگاهی را دو معقوله مهم در امر مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه عنوان کرد و گفت: هر چند آموزش‌های مهارتی در حال حاضر در نیروهای مسلح در حال اجرا است، اما این تلاش‌ها باید با ایجاد همگرایی و مشارکت جمعی بین نهادهای موثر در حوزه جوانان و نیز همکاری و نقش‌پذیری دستگاه‌های اجرایی، گسترده‌تر، هدفمندتر و نظام‌مند‌تر از گذشته باشد تا پیامدهای آن در عرصه جامعه و خانواده، خود را به خوبی نشان دهد.
روشنی از مهارت‌آموزی ۱۰۰ هزار سرباز وظیفه در سال ۹۶ خبر داد و بیان داشت: سال گذشته این تعداد به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافته است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری ۲۴۰ هزار سرباز وظیفه موفق به کسب گواهینامه مهارت‌آموزی شوند.
وی از اعطاء تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این وام بدون سود و با اقساط ۶۰ ماهه است که با هدف رونق کسب‌وکار جوانان دارای مهارت در اختیار این افراد گذاشته می‌شود که در حال حاضر در استان خوزستان اجرا خواهد شد.
این مقام انتظامی اظهار داشت: اجرای این طرح دستاوردهای خوبی را در زمینه کسب مهارت‌های مختلف برای کارکنان وظیفه به همراه داشته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

 منبع : خبرگزاری فارس

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید