اعزام نیروی متخصص رشته های فنی و مهندسی و پزشکی به کویت

۱۴۹۴ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایرنا : تهران - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احیای همکاری ها در زمینه آموزش های فنی و مهارتی با کویت خبر داد و گفت: از گذشته های دور ایرانیان در کویت فعال بوده اند و از لحاظ ژئوپلتیک با این کشوراشتراکات بی شماری داریم به طوری که در یک سال گذشته همکاری ها را دوباره احیاء کرده ایم.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی عصر چهارشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه گسترش همکاری با کویت که با حضور جمال محمد الدوسری رئیس سازمان عمومی نیروی کار کویت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، اعزام نیروی کار آموزش دیده در بخش های فنی، مهندسی و پزشکی به این کشور را از جمله این همکاری ها عنوان کرد.
وی با مثبت ارزیابی کردن این نشست، افزود: مجموعه ای از نیروهای مورد نیاز به کویت اعزام می شوند و تبادل آموزش فنی و حرفه ای تعهد شده در ارسال نیروی کار لحاظ می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقال تجارب با حمایت کشورهای دوستی چون کویت را موجب تقویت همکاری های بین المللی توصیف و اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت های زیادی زیرمجموعه صندوق های بازنشستگی هستند، خواستار همکاری این شرکت ها با کویت شدیم که این امر با ارسال درخواست برقرار خواهد شد.
ربیعی همچنین از تشکیل کمیته ای فنی برای عملی شدن انعقاد قرارداد برای اعزام نیروی کار به این کشور خبر داد.
در جریان این دیدار دو طرف پس از امضای صورتجلسه مشترک نسبت به ارتقاء روابط و همکاری های دو کشور و تاکید بر اجرای موافقت نامه کار و گسترش نیروی کارگری میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت منعقد در تاریخ سوم بهن ۱۳۷۹ (بیست و دوم ژانویه ۲۰۰۱)به منظور تحکیم مناسبات دوستانه آمادگی خود را جهت گسترش تعاملات دوجانبه و توسعه مسائل مورد علاقه شان اعلام کردند.
طبق این صورتجلسه طرفین بر فعال سازی ماده ۸ و همکاری درحمایت از حقوق نیروی کار دو کشور در چارچوب قوانین جاری داخلی تاکید کردند.
همچنین طرفیت بر توسعه همکاری های دو کشور در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی و اعزام نیروی کار متخصص و ماهر به ویژه در رشته های فنی و مهندسی و پزشکی به توافق رسیدند.
همکاری در زمینه آموزش های فنی و مهارتی، تربیت و اعزام مربی، برای مراکز آموزش های فنی و مهارتی مشترک و تبادل تجربیات و همکاری دو جانبه در زمینه بازرسی کار، ایمنی و بهداشت کار و آموزش های مربوطه از دیگر موارد توافق شده در این صورتجلسه به شمار می رود.

همچنین طرفین بر همکاری مشترک در سازمان های بین المللی در زمینه کار تاکید کردند.
 حمایت کامل کویت از ایران در سازمان بین المللی کار
جمال محمد الدوسری رئیس سازمان عمومی نیروی کار دولت کویت در حاشیه این دیدار به حمایت کامل از ایران در سازمان بین المللی کار اشاره کرد.
وی با تشکر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان ساخت: با آگاهی هایی که در بخش های کاری و مهارت های فنی و حرفه ای ایرانیان کسب کرده ایم موافقت نامه میان ایران و کویت ادامه خواهد داشت.
در پایان این مراسم، محمدتقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درامور بین الملل و جمال محمد الدوسری رئیس سازمان عمومی نیروی کار دولت کویت این صورتجلسه را امضاء کردند.

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال و استخدام در خارج کشور اینجا کلیک نمایید

۲ نظر برای اعزام نیروی متخصص رشته های فنی و مهندسی و پزشکی به کویت

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید