استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

۲۸۲ روز قبل ۵۴۴۶ نظر

استخدام وزارت امور خارجه

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای آموزش و پرورش سال ۹۴ و ۹۵ و فراگیر ۱ و ۲ و ۳ و …)

دانلود دفترچه سوالات آزمونهای فراگیر ۱و ۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی

برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات وزارت امور خارجه (عمومی و تخصصی)

لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون فراگیر چهار ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه سوالات آزمون فراگیر ۱ و۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت امور خارجه در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخداموزارت امور خارجه، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۷ - اطلاعیه وزارت امورخارجه درخصوص اعلام نتایج نهایی مربوط به وزارتخانه مذکور درچهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

ضمن عرض تبریک خدمت پذیرفته شدگان مرحله کتبی و مصاحبه علمی چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در شهریورماه ۱۳۹۶ برای وزارت امورخارجه، بدین وسیله از پذیرفته شدگان محترم دعوت می شود به منظور سیر سایر مراحل استخدام و جذب و تشکیل پرونده گزینشی به شرح ذیل اقدام فرمایند:

الف) مدارک لازم:

۱- شش قطعه عکس ۴*۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کدملی).

۲- اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (درصورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر).

۳- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (درصورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر).

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

۵- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان).

ب) زمان مراجعه: براساس جدول زمان بندی و راهنمای عمل ارسال شده به پست الکترونیکی پذیرفته شدگان توسط اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امورخارجه (از روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ – زمان مراجعه هر فرد متفاوت خواهد بود.)

شایان ذکر است حداقل زمان لازم برای تکمیل فرم گزینشی، سه ساعت می باشد.

ج) مکان مراجعه: میدان امام خمینی(ره)، خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، اداره کل گزینش وزارت امورخارجه.

د) پاسخگویی: داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا رفع هرگونه ابهام، ازطریق یکی از سه روش ذیل با اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امور خارجه تماس حاصل نمایند.

• سامانه پیامکی ۰۹۱۲۸۳۰۰۰۳۰

• ایمیل gozinesh@mfa.gov.ir

• سامانه پیام گیر صوتی ۲۴ ساعته: ۶۱۱۵۶۱۱۶-

خبر ۱۹ دی ۹۶ - قابل توجه متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه در رشته شغلی مترجمی زبان های خارجی نادر

بدینوسیله به اطلاع آندسته از متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه که در آزمون مورخ ۳/۹/۱۳۹۶ سازمان سنجش شرکت نموده اند می رساند؛ با توجه به اعلام نتیجه آزمون عمومی رشته های مترجمی زبانهای نادر از سوی سازمان مذکور ، این عزیزان می توانند با در دست داشتن مدارک زیر طی روزهای شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۶ و یکشنبه ۲۴/۱۰/۱۳۹۶ (ساعت ۹ صبح الی ۱۲) به اداره کارگزینی مراجعه نمایند.
مدارک موردنیاز:
اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر (درصورت تاهل)
اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)
اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
اصل و تصویر مدرک ایثارگری با تایید مراجع ذیربط
اصل و تصویر قرارداد غیررسمی و تمام وقت در نهاد های دولتی در صورت اشتغال
شش قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده
تصویر کارنامه آزمون عمومی
مکان مراجعه: تهران ـ میدان امام خمینی ـ خیابان سی تیر ـ وزارت امور خارجه ـ ساختمان شماره ۷ ـ اداره کارگزینی
در صورت نیاز با شماره ۶۱۱۵۳۶۷۴ تماس حاصل فرمائید.

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - اعلام زمان دریافت مدارک معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۶

 

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ 

کاربران گرامی برای مشاهده کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده برگه راهنمای دریافت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ آبان ۹۶ - جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه

برای مشاهده جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده برنامه مصاحبه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام مصاحبه استخدامی

پیرواطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ این سازمان، بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس اطلاعیه مذکور و نتایج مندرج درکارنامه آنهاجهت بررسی مدارک به‌دستگاه مربوطه‌معرفی گردیده‌و مدارک واطلاعات خوداظهاری آنها توسط دستگاه استخدام‌کننده بررسی و تایید گردیده می‌رساند، که براساس اعلام نتیجه بررسی مدارک از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط (دستگاه‌های‌اجرایی استان‌البرز، سازمان‌پزشکی‌قانونی‌کشور، سازمان‌دامپزشکی کشور، وزارت‌امور خارجه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، ، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان انتقال‌خون ایران، سازمان‌حسابرسی و موسسه‌آموزش عالی‌علمی- کاربردی‌صنعت آب‌وبرق) نتایج مربوط به معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه استخدامی در قالب کارنامه برروی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان فوق‌الذکر می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه خود و توضیحات‌ ذیل این اطلاعیه اقدام لازم معمول دارند. همچنین با توجه به اینکه مصاحبه‌های استخدامی اکثر دستگاههای فوق‌الاشاره‌از ابتدای هفته‌آینده شروع‌خواهد شد، لذا داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه استخدامی موظفند در طول هفته جاری با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی دستگاه استخدام‌کننده ذیربط، از شرایط، زمان و مکان مصاحبه استخدامی خود مطلع شوند.

توجه:

• عدم مراجعه داوطلب معرفی شده برای انجام مصاحبه استخدامی در زمان و مکان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام بوده و داوطلب حق اعتراض و پی گیری نخواهد داشت.
• از آن جایی که در مرحله بررسی اطلاعات خوداظهاری داوطلبان و مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تعداد محدودی از افراد معرفی شده فاقد شرایط احراز مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین آزمون متمرکز فراگیر بوده‌اند، لذا در هریک از شغل‌محل‌ها و سهمیه‌های استخدامی مربوط، نفرات بعدی با توجه به ترتیب نمرات فضلی و رتبه مکتسبه در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، انتخاب و جهت بررسی مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آنها امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه ثبت‌نامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب می‌باشد.
• بدیهی است در هر مرحله از آزمون، مسابقه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه ثبت‌نامی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.
تذکر: پذیرفته‌شدگان نهایی‌هریک ازسهمیه‌های آزاد، ایثارگران‌و معلولین‌عادی در سقف تعیین شده، صرفاً در صورت صحت مدرک و تایید اطلاعات ثبت‌نامی و به ترتیب نمرات فضلی (حاصل از ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی)، به‌تعداد یک برابرظرفیت موردنیازاعلام شده دردفترچه ثبت‌نامی فوق‌الذکر، انتخاب و به گزینش معرفی خواهند شد.

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سوالات می باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می توانند سوالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند واز مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهند بود.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون چهارمین نتایج امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

با توجه به سوالات برخی از داوطلبان در خصوص درج عبارت «داوطلب گرامی با توجه به نمره مکتسبه در آزمون علی‌رغم کسب حد نصاب نمره لازم، بدلیل محدودیت سهمیه پذیرش، در رقابت با سایر داوطلبان در اولویت معرفی برای بررسی مدارک قرار نگرفته‌‌اید.» در کارنامه آنان، به اطلاع می‌رساند:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت امور خارجه:

بدینوسیله به اطلاع داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت این وزارت اعلام گردیده است، میرساند
سایر مراحل استخدام )تحویل مدارک، آزمون زبان و مصاحبه تخصصی( بر اساس برنامه ذیل انجام میپذیرد.
الف( مدارک لازم:
۱ . شش قطعه عکس ۴ * ۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی)
۲ . اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (و در صورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر)
۳ . اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (و در صورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر)
۴ . اصل و کپی مدرک تحصیلی مندرج در آگهی استخدام (ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای عنوانهای شغلی که در
آگهی استخدام ملزم به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط شده اند ضروری می باشد)
۵ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان)
۶ . ارائه گواهی اشتغال برای داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای ذکر شده در آگهی استخدامی به
خدمت اشتغال داشته اند (برای سن)
۷ . مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت با تایید مراجع ذیربط.
ب )زمان و محل تحویل مدارک:

عنوانهای شغلی زمان مراجعه نشانی
کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس شبکه، برنامه نویس
سیستم، کارشناس توسعه اقتصادی و منابع مالی خارجی،
کارشناس مطالعات اقتصادی، کارشناس بازرگانی خارجی
سه شنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹
ساعت ۱۲ - ۹۱۳-۷
تهران، میدان امام خمینی )ره(،
خیابان امام خمینی)ره( )به
سمت حسن آباد(، سر در باغ
ملی، سمت راست- انتهای
خیابان، ساختمان شماره ۱۱
اداره آموزش های ضمن خدمت.
کارشناس حقوقی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس امور
خبری، حسابدار

چهارشنبه مورخ ۱۲ / ۰۷ / ۱۳

ساعت ۱۲ - ۹

مترجم

چهارشنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ساعت ۱۷ -۱۳

ملاحظات:

۱ - برنامه آزمون زبان و مصاحبه تخصصی متعاقباً در اطلاعیه بعدی به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
۲ - عدم مراجعه برای تحویل مدارک یا عدم شرکت در آزمون زبان و مصاحبه در موعد مقرر به منزله انصراف بوده و
داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
۵ - شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت آموزش

خبر ۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

برای دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی فراگیر اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده آرشیو استخدام های وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید

۵٬۴۴۶ نظر برای استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

 • فرزاد
  سلام دوستان
  دو تا نکته
  اولا تمام ما از بین تعداد زیادی شرکت کننده از سراسر کشور انتخاب شدیم. هممون هوش و رزومه خوبی داشتیم که تا این مرحله پیش اومدیم. تلاش هم زیاد کردیم. من خودم رسته شغلی که شرکت کردم کلا 4 نفر میخواستن حالا بین این چهار نفر من اول شدم یا چهارم چه اهمیتی داره. بهتره بجای این جور رقابتها از موفقیتی که بدست اوردیم لذت ببریم و سعی کنیم اگه به جایی رسیدیم این روزها رو فراموش نکنیم
  دوما اونجوری که به من گفتن از گزینش تا صدور رای دو ماه طول میکشه بعد از اون هم حدود 4 ماه مراحل اداری! من خرداد رفتم گزینش امروز رای گزینش رو بهم اعلام کردن و گفتند منتظر خبر کارگزینی باشم
  موفق باشید
  پاسخ
  • گلی
   سلام.. ممنون بابت اطلاع رسانیتون.امروز به منم زنگ زدن. ولی نگفتن که رای گزینش چی بوده و فقط گفتن تو این هفته برم اداره گزینش. .به شما پشت تلفن گفتن که رای گزینش چی بوده یا رفتین اونجا شمام؟منظور شما اینه که از الان به بعدم حدود 4 ماه طول میکشه؟
   پاسخ
   • مترجمی
    سلام.خانم گلی ببخشید از شما خواستن که برید گزینش یا کارگزینی؟ اگر دوباره خواستن که برید گزینش احتمالا دوباره باهاتون راجع به موارد خاصی صحبت خواهند کرد! تا رای نهایی رو صادر کنند. چون من تماس گرفتم گفت که دست بررسیه ولی امکان داره دوباره دعوتتون کنیم برا صحبت درباره بعضی از موارد. به شما دقیقا چی گفتند؟
    پاسخ
    • گلی
     به من گفتن برم گزینش .همونجایی که قبلا مصاحبه انجام دادن.ساختمون شماره 9.پرسیدم که درمورد موضوع خاصیه؟گفتن نگران نباشید برای پیش بردن روند پروندتونه.حالا فردا میرم ببینم چه خبره.
    • فرزاد
     پرونده میره کارگزینی یعنی جواب گزینش مثبته
     مجدد برید گزینش هم یعنی قبل اینکه پرونده بره کارگزینی باید یه صحبت دیگه باهاتون بکنن
     انشالله خیره
     اصلا نگران نباشید
     مسئول جدید گزینش بسیار خوش برخورد و مهربان بنظر میان
     پاسخ
  • Perspolis
   کسی از دوستان هست که برای این هفته جهت تحویل مدارک به گزینش باش تماس گرفته باشن؟من نیمه دوم اردیبهشت، مصاحبه عقیدتی رفتم اما تا الان رای گزینشم صادر نشده، عجیب اینکه رقبام که دو ماه بعد من به مصاحبه رفتن و از کارگزینی خواستنشون.پرسشم اینه که چرا باوجود اینکه من جلوتر رفتم مصاحبه اما استعلامم نیومده؟
   پاسخ
   • ...
    نگران نباشید. من نیمه ی فروردین رفتم مصاحبه اما هنوز رای برام صادر نشده. کارهای اداره گزینش تموم شده باید منتظر تشکیل جلسه هسته گزینش شد که انشاالله این هفته جلسه داشته باشن.
    پاسخ
    • .....
     دوست عزیز. نگران نباشید. من یکی از شرکت کنندگان رو میشناسم که اسفند مصاحبه رفته، هنوز منتظر صدور رای هست. دقیقا معلوم نیست که چرا بعضی ها کارشون زود انجام شده و بقیه هنوز منتظرند.
     پاسخ
    • تی تی
     دوستان عزیز و پیگییییر
     لطفا اگر اطلاعات جدیدی کسب کردید اطلاع رسانی بفرمایید!!!!!!
     من با کارشناس طرح و برنامه که با سازمان امور اداری استخدامی در ارتباط هستن صحبت کردم گفتن نهایتا آبان ماه شروع به کار خواهد بود، اما با کارگزینی که صحبت کردم گفتن تلاش میکنن در همین تابستان فرایند استخدامی انجام بشه.
     پاسخ
     • سما
      سلام ممنونم از اطلاع رسانیتون. منکه هنوز در مرحله صدور رای هستم . احتمالا افرادی که کارگزینی رفتند زودتر شروع به کار خواهند کرد. دوستانی که قبل از سال مصاحبه رفتین، رای برای شما هم صادر نشده؟؟
      پاسخ
      • محمد
       روسا و مدیرکل گزینش اردیبهشت عوض شدن و بحث جدیدی نیست. کارای گزینش هم در حال انجامه؛ صدور رای هم برای عده ای هفته گذشته انجام شده, بقیه هم به مرور انجام میشه انشالله.
       پاسخ
       • Perspolis
        فرمودید صدور رای گزینش برا عده ای هفته قبل انجام شده؟؟؟ مطمئنید؟ پس چرا ما هر چی تماس می گیریم میگن برا همه اونایی که باقی موندن،آخر مرداد انجام میشه؟؟میشه توضیح بفرمایید.
        پاسخ
     • Ali
      یه سری جابجایی داره توی قسمت گزینش اتفاق میافته که من خوش بین بودم باعث بشه سریعتر کارا رو پیش ببرن و استخدام شیم. ولی ظاهرا هیچ خبری نیست و اگه این جابجایی ها قبل از استخدام ورودی های جدید انجام شه، قطعا با اومدن تیم جدید پروسه طولانی تر میشه...
      پاسخ
      • تی تی
       دوستانی که این هفته برای تحویل مدارک به کارگزینی مراجعه می فرمایید، لطفا درمورد زمان شروع به کار استعلام و در این صفحه اطلاع رسانی نمایید.
       سپاس
       پاسخ
       • .....
        یکی از دوستام میگفت سال 92 استخدام وزارت قراردادی بود یعنی اگر خوششون نیاد ازمون ردمون میکردن بخاطر همین من استخدامو ادامه ندادم. این استخدام ما از چه نوعیه؟ نکنه ما هم موقت باشیم. زندگیم از هم میپاشه. لطفا یکی توضیح بده این موضوع ینی چی؟
        پاسخ
        • gozinesh
         سلام خدمت دوستانی راجع به نوع استخدام سوال داشتن من چون حکم معرفیم از هسته گزینش به وزارت خونه رو‌دیدم برای مراحل طب کار و ... باید بگم که قید شده بود استخدام رسمی آزمایشی پس دوستان نگران نباشن چون این دوره که ما استخدام می شیم به نوعی آخرین دوره استخدام های رسمی است و بعد از ما همه به شکل پیمانی خواهند بود
         موفق باشید
         پاسخ
        • .......
         در جواب شما دوست عزیز. برای مصاحبه که رفتم، آقای مطهری اشاره کردن که همه حکم هایی که ما الان منتظرش هستیم، 1 ساله هست. و بعد از 1 سال دوباره تشکیل جلسه میدن و تصمیم می گیرن که حکم رو دایمی کنند یا نه. گویا این جزو آیین نامه داخلی وزارت هست.
         پاسخ
         • .....
          به نظر من، این جور سوالا رو باید زنگ بزنید از خود گزینش بپرسید. ولی تا اونجا که من میدونم، اول حکم یه ساله میدن، بعد از یک سال تصمیم می گیرن دایمی بشه یا نه.
          پاسخ
          • ...
           این دوستمون هم اشاره کردن استخدام ما رسمی ازمایشیه. در دستگاههایی که پیمانی استخدام میکنن بر اساس تصمیم خودشون از یک تا سه سال یاممکنه حتی پنج سال بعد رسمی آزمایشی میشن بعد از یکسال رسمی میشن. هر تبدیل وضعیتی هم دوباره گزینش یا حراست نظر میده
           پاسخ
            • محمد
             این چه حرفیه؟ این همه زن و‌ مرد مجرد با سن بالا توی خیلی از وزارتخونه ها استخدام رسمی هستن. ازدواج مسئله شخصیه و هیچ کجای قوانین گزینش و استخدام همچین چیزی ذکر نشده که فرد باید متاهل باشه!
             بقیه رو به اشتباه نندازین
             • .......
              فرم تبدیل رسمی آزمایشی به رسمی رو میشه از توی اینترنت پیدا کرد. توی آخرین فرم که مربوط به سال 97 هست، تنها عملکرد شغلی ملاک قرار داده شده، و هیچ حرفی از متاهل یا مجرد بودن به میون نیومده.
           • مترجمی
            در مورد موضوعی که بعضی از دوستان فرمودند که علت تاخیر نتایج عدم دریافت نتیجه استعلامات هست!؟ اینجا یه سوال پیش میاد که مگه تحقیقات محلی و استعلامات قبل از دعوت به مصاحبه نبود؟ هممون دیدیم دیگه کل نتیجه استعلامات دست آقای مصاحبه کننده بود مگه نه؟ خب پس اینا منتظر کدوم نتیجه استعلامات هستند؟ من خودم در جریان استعلاماتم هستم و میدونم که از کجاها استعلام گرفتند و اونا براشون جواب فرستادند. یه ذره با عقل و منطق جور درنمیاد. فکر نمیکنم گزینش یه بار قبل مصاحبه استعلام کنه یک بار هم بعد مصاحبه.
            پاسخ
            • nsr
             سلام دوست عزیز
             من دیروز مجددا تماس گرفتم با گزینش، گویا آقای مطهری که خیلی پاسخگو و پیگیر بودن رفتن از اون قسمت و شخص جدیدی اومده. از ایشون که پرسیدم گفتن که کار کارشناسی تمام شده و می بایست جلسه برای رای نهایی تشکیل بشه. امیدوارم که نتیجه برای همه دوستان مثبت و خیر باشه.
             پاسخ
             • مترجمی
              سلام. اینجوری حداقل به این امیدوار میشیم که نتایج تو مرداد کلا مشخص بشه. فکر نمیکنم جلسه برای رای نهایی بیشتر از یک ماه طول بکشه. انشاللاه که خیره. دوست عزیز ممنون از پیگیریهاتون.
              پاسخ
              • .......
               من روز تشکیل پرونده گزینش از آقایی که مدارک و فرم ها را تحویل گرفتن پرسیدم، گفتن که احتمالا کار گزینش تا مرداد طول میکشه. الان هم از ظواهر کار بر می آد که حرف ایشون درست تر باشه.
             • Perspolis
              این سوال برا منم هست؛ مگه غیر اینه که وقتی کسی سوء پیشینه ارائه میده و پروندش پاکه، به این معناس که مشکلی نداره و همه ارگانام به همین سوء پیشینه اکتفا میکنن.حالا اینکه به گفته یکی از دوستان بخوان از اطلاعات و سپاه و پلیس امنیت اخلاق،استعلام بگیرن برا منم جای سوال و تعجب داره چون فرد مجرم، جرمش در حیطه کاری هر یک از این نهادام که باشه بازم با رجوع به سوء پیشینش مشخصه، تنها میمونه حراست دانشگاه که خب استعلام ازش کاملا معقوله.در تایید فرمایش شما به اینکه اونا قبل مصاحبه عقیدتی، استعلامارو دارن باید بگم این ادعا تقریبا درسته چون تو صفحات قبلی، یکی از دوستان گفته بود که تو مصاحبه عقیدتی بخاطر یه مورد دانشگاهی کلی مصاحبه کننده باش بحث کرده بود.ممنون میشم کسی اطلاع داره، روشنگری کنه.
              پاسخ
              • مترجمی
               به نظر من مسئله دریافت استعلامات شبیه بهانه موجه کاری باشه وگرنه اصل ماجرا همون باشه که کاربر محترم nsr نوشتن: کارشناسی و بررسی کردن تمامی استعلامات و مصاحبه ها و فرستادن برا رای نهایی کمیته گزینش که این پروسه با سرعت کاری ادارجات کشور خیلی بیشتر از اون تایمی که نیاز هست طول میکشه. علی ای حال طبق گفته کارمند خود گزینش جلسه رای نهایی چیزی در حد معاون اداری وزیر برگزار میشه و این یعنی اینکه احتمال برگزار کردنش در هر روز ممکن نیست و این ممکنه به این معنی باشه که یک روز فول تایم بررسی کنند و یا اینه هفته ای فقط چند ساعت بهش وقت بذارند که در اینصورت شاید یه ماه طول بکشه.
               پاسخ
                • امید
                 با سلام
                 این روزها برای همه ما سخت هست چاره ای هم نیست چون هر کاری روال خاص خودش را دارد و باید به خدا توکل و صبر کنیم. البته من هم تماس گرفتم گفتند به نمره مربوط نیست چون خود من هم جز نفرات اول بودم بلکه منتظر استعلام ها هستند.
                 پاسخ
                 • Perrspolis
                  به هیچ وجه برخورد نامناسبی صورت نگرفته باشما، من فقط گفتم اینکه سرعت انجام امور رو به نمرات شخص در آزمون و مصاحبه عقیدتی ربط بدیم، منطقی به نظر نمیاد. اصلا گیریم نظر ما اشتباه و دیدگاه شما صد در صد درست، آیا باید ناراحت شد از اینکه افراد، نظر شما رو تایید نکنن؟؟!!! شما اطلاعات خودتون اینجا به اشتراک بذارید و اجازه بدید دوستان خود قضاوت کنند.ضمنا به شخصه اگه بنده چیزی گفتم که خاطر شمارو مکدر کرده عذر میخام.
                  پاسخ
                  • nsr
                   سلام، من با گزینش صحبت کردم و گفتند تنها دلیل تاخیر در اعلام نتایج این هست که هنوز نتیجه استعلامات دریافت نشده و درنتیجه کمیته تصمیمگیری در هسته گزینش تشکیل نشده.
                   پاسخ
                   • .......
                    من هم امروز تماس گرفتم. گفتند پروندتون در جریان هست. فقط تعداد پرونده ها زیاد هستو مورد شما منتظر تشکیل جلسه برای صدور رای هست. از یکی دیگه از دوستان هم همین مطلب رو شنیده بودم.
                  • ...
                   اتفاقا برخورد شما چندان مناسب نبود. اینکه مدام تکرار کنید من نفر اولم من رسته ام سیاسیه من....چون من نفر اول بودم زودتر نتیجه گرفتم. اینها تنها برداشت شماست. منم جزو نفرات برتر گروهم بودم سه ماه از مصاحبه ام گذشته تازه بهم گفتن یه ماهه دیگه ممکنه طول بکشه
                   پاسخ
                  • Gozinesh
                   با سلام خدمت همکاران آینده
                   بنده همون جور که تو پیام های قبلی عرض کردم جواب گزینشم اومد و استعلامات طب کار و سو پیشینه هم تحویل دادم
                   اما پس و پیش شدن نوبت ها اصلا به نمرات یا بهتر بودن نمره کسی مربوط نیست و نگران نباشید تنها جواب استعلامات محلی و‌تشکیل هسته گزینش با کمی تاخیر گویا تشکیل شده و دلیل خاصی نداره و‌به زودی بقیه افراد هم دعوت می شن
                   ان شا الله
                   پاسخ
                  • خ ش
                   دوستان من رشتم زبان نیست.
                   اینجور که من فهمیدم دلیل تاخیر اعلام نتایج میتونه نمره های نزدیک یا برابر، متقاضی زیاد، درخواست معاونت مربوطه یا هرچیزی باشه. ولی یه بازه زمانی مشخصی داریم که همه توی اون زمان مشغول به کار میشن. اول شهریور تا آخر آبان
                   اگر نمره هاتون خیلی بالا باشه به زودی مراحل طی میشه.
                   ماها که استخدامی آزمون فراگیر بودیم با بچه های دانشکده داره پیش میره کارامون و فرقی بینمون نذاشتن. این خیلی خوبه خییییلی. هیچ امتیازی واسه بچه های خودشون قائل نشدن و خدارو شکر عدالت رعایت شده.
                   پاسخ
                   • ...
                    ایشالا که خیر باشه. اما گزینش و کارگزینی و بقیه مراحل هیچ ربطی به نمره نداره. جواب درست به سوالات گزینش هم دلیل زودتر معلوم شدن نتیجه اش نیست. زمان پروسه گزینش بیشتر به نتیجه استعلامات ربط داره.
                    پاسخ
                     • گلی
                      من که قبل از مصاحبه گزینشم اومده بودن محل سکونتم (تهران) تحقیق.نیمه اول اردیبهشتم رفتم مصاحبه گزینش.ولی بعدش که بهشون زنگ زدم گفتن منتظر نتیجه یه سری از استعلاماتن.که احتمالا چون اونا مربوط به شهرستانی میشه که قبلا بودم طول کشیده.
                      • ...
                       استعلام از حراست دانشگاه،از پلیس امنیت احتمالا،از وزارت اطلاعات و مراجع این شکلی. اگر بسیجی فعال بودید احتمالا از سپاه
                       • ن68
                        سلام مجدد
                        ممنون از توضیحات هر دوی شما دوستان.
                        به هر حال عامل انسانی توی این استعلام‌ها دخیله و همینه که زمان رو نامعلوم کرده متاسفانه.
                        ان‌شاءالله که خیره. امیدوارم در نهایت بعد از این همه مراحل و زمانی که گذاشتیم، به نتیجه برسه.
                     • خ ش
                      برای نتیجه گزینشم تماس گرفتم.
                      نیمه اردیبهشت مصاحبه داشتم.
                      زمزمه هایی شنیدم که یه دفعه 40 تا اسم امروز گزینش داده به کارگزینی که باید اعلام کنن به افراد و برنامه ریزی کنن واسه طب کار و غیره.
                      من نمره کتبی و گزینشم بالا بود واسه همین شاید زودتر تکلیفم معلوم شد. حالا دوستان جواب منو بدید لطفا
                      میشه طب کار و اینارو عقب انداخت بودجه ندارم
                      پاسخ
                      • ن68
                       ان‌شاءالله که خیر باشه و موفق باشید و باقی مراحل رو هم روی روال و بی‌مشکل بگذرونید.
                       فکر می‌کنم این سوال رو از خودشون بپرسید قطعاً مطمئن‌تره. چون اینجا همه‌ی همچنان منتظر پاسخ گزینش هستند و چون فعلاً اون مراحل رو رد نکردند، احتمالاً از شدنی بودن موضوع سوال شما بی‌اطلاع باشند.
                       راستی نمره‌ی گزینش رو بهتون گفتند؟ رسته‌ی شما سیاسی بوده؟
                       پاسخ
                       • خ ش
                        خیلی ممنونم همچنین. نمره گزینش رو نگفتن ولی من به تمام سوالات پاسخ صحیح دادم و رتبه اول ازمون کتبی بودم.
                        رسته سیاسی هستم. ولی فعلا باید دو سال رو در رسته اداری خدمت کنم. توجه کنید که بعضی از رشته ها آزمون ورود به رسته سیاسی دارن و بعضی ها خیر.
                        موفق باشید
                        پاسخ
                        • ن68
                         خیلی ممنونم از پاسخ‌تون. ان‌شاءالله همه‌ی ما به‌زودی از این حالت بلاتکلیف خارج بشیم و در همین سال 98 به امید خدا کارمون در وزارت شروع بشه.
                        • خ ش
                         گفتن 20 تا اسم از استخدام فراگیر رفته کارگزینی، 20 تا هم از دانشکده ارسال شده. هر دو گروه 2 ساله که درگیر استخدامن. خدایا کمک کن این دو سه ماهم بگذره نفسمون گرفت
                         پاسخ
                         • خ ش
                          سلام بچه ها
                          نیمه دوم اردیبهشت رفتم گزینش، جواب گزینشم اومد. قبول شدم خداروشکر.
                          گفتن تا اول آبان شروع به کار شاید طول بکشه. کی باید برم طب کار و اینا؟ دست و بالم خالیه میتونم نگهدارم دیرتر برم؟
                          پاسخ
                         • Perspolis
                          بچه ها بنظرتون مصاحبه ها تموم شده یا هستن کسایی که هنوز مصاحبه نرفته باشن؛اگه مصاحبه ها تموم شده باشه امکان اینکه پایان تیرماه و بصورت یکجا نتایج اعلام بشه خیلی زیاده در غیر اینصورت بعید میدونم.
                          پاسخ
                          • تی تی
                           دوستان سلام
                           من امروز با کارگزینی صحبت کردم (تقریبا هر هفته تماس گرفتم، لطفا شما هم پیگیر باشید!!!!!!!!!!!) و اعلام کردن که واحد طرح و برنامه الان متولی دریافت کدهای استخدامی است و همه چیز بستگی به این داره که این روند چقدر طول بکشه و در بهترین حالت درهمین تابستان، نیروهای جدید فرایند استخدامشون به پایان میرسه!
                           من از همه دوستان خواهش میکنم که مراحل استخدامتون رو پیگیری کنید! مطمئن باشید که نتیجه خواهیم گرفت.
                           پاسخ

                          لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید