استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

۲۸۲ روز قبل ۵۴۴۶ نظر

استخدام وزارت امور خارجه

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای آموزش و پرورش سال ۹۴ و ۹۵ و فراگیر ۱ و ۲ و ۳ و …)

دانلود دفترچه سوالات آزمونهای فراگیر ۱و ۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی

برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات وزارت امور خارجه (عمومی و تخصصی)

لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون فراگیر چهار ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه سوالات آزمون فراگیر ۱ و۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت امور خارجه در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخداموزارت امور خارجه، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۷ - اطلاعیه وزارت امورخارجه درخصوص اعلام نتایج نهایی مربوط به وزارتخانه مذکور درچهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

ضمن عرض تبریک خدمت پذیرفته شدگان مرحله کتبی و مصاحبه علمی چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در شهریورماه ۱۳۹۶ برای وزارت امورخارجه، بدین وسیله از پذیرفته شدگان محترم دعوت می شود به منظور سیر سایر مراحل استخدام و جذب و تشکیل پرونده گزینشی به شرح ذیل اقدام فرمایند:

الف) مدارک لازم:

۱- شش قطعه عکس ۴*۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کدملی).

۲- اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (درصورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر).

۳- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (درصورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر).

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

۵- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان).

ب) زمان مراجعه: براساس جدول زمان بندی و راهنمای عمل ارسال شده به پست الکترونیکی پذیرفته شدگان توسط اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امورخارجه (از روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ – زمان مراجعه هر فرد متفاوت خواهد بود.)

شایان ذکر است حداقل زمان لازم برای تکمیل فرم گزینشی، سه ساعت می باشد.

ج) مکان مراجعه: میدان امام خمینی(ره)، خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، اداره کل گزینش وزارت امورخارجه.

د) پاسخگویی: داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا رفع هرگونه ابهام، ازطریق یکی از سه روش ذیل با اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امور خارجه تماس حاصل نمایند.

• سامانه پیامکی ۰۹۱۲۸۳۰۰۰۳۰

• ایمیل gozinesh@mfa.gov.ir

• سامانه پیام گیر صوتی ۲۴ ساعته: ۶۱۱۵۶۱۱۶-

خبر ۱۹ دی ۹۶ - قابل توجه متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه در رشته شغلی مترجمی زبان های خارجی نادر

بدینوسیله به اطلاع آندسته از متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه که در آزمون مورخ ۳/۹/۱۳۹۶ سازمان سنجش شرکت نموده اند می رساند؛ با توجه به اعلام نتیجه آزمون عمومی رشته های مترجمی زبانهای نادر از سوی سازمان مذکور ، این عزیزان می توانند با در دست داشتن مدارک زیر طی روزهای شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۶ و یکشنبه ۲۴/۱۰/۱۳۹۶ (ساعت ۹ صبح الی ۱۲) به اداره کارگزینی مراجعه نمایند.
مدارک موردنیاز:
اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر (درصورت تاهل)
اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)
اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
اصل و تصویر مدرک ایثارگری با تایید مراجع ذیربط
اصل و تصویر قرارداد غیررسمی و تمام وقت در نهاد های دولتی در صورت اشتغال
شش قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده
تصویر کارنامه آزمون عمومی
مکان مراجعه: تهران ـ میدان امام خمینی ـ خیابان سی تیر ـ وزارت امور خارجه ـ ساختمان شماره ۷ ـ اداره کارگزینی
در صورت نیاز با شماره ۶۱۱۵۳۶۷۴ تماس حاصل فرمائید.

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - اعلام زمان دریافت مدارک معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۶

 

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ 

کاربران گرامی برای مشاهده کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده برگه راهنمای دریافت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ آبان ۹۶ - جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه

برای مشاهده جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده برنامه مصاحبه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام مصاحبه استخدامی

پیرواطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ این سازمان، بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس اطلاعیه مذکور و نتایج مندرج درکارنامه آنهاجهت بررسی مدارک به‌دستگاه مربوطه‌معرفی گردیده‌و مدارک واطلاعات خوداظهاری آنها توسط دستگاه استخدام‌کننده بررسی و تایید گردیده می‌رساند، که براساس اعلام نتیجه بررسی مدارک از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط (دستگاه‌های‌اجرایی استان‌البرز، سازمان‌پزشکی‌قانونی‌کشور، سازمان‌دامپزشکی کشور، وزارت‌امور خارجه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، ، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان انتقال‌خون ایران، سازمان‌حسابرسی و موسسه‌آموزش عالی‌علمی- کاربردی‌صنعت آب‌وبرق) نتایج مربوط به معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه استخدامی در قالب کارنامه برروی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان فوق‌الذکر می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه خود و توضیحات‌ ذیل این اطلاعیه اقدام لازم معمول دارند. همچنین با توجه به اینکه مصاحبه‌های استخدامی اکثر دستگاههای فوق‌الاشاره‌از ابتدای هفته‌آینده شروع‌خواهد شد، لذا داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه استخدامی موظفند در طول هفته جاری با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی دستگاه استخدام‌کننده ذیربط، از شرایط، زمان و مکان مصاحبه استخدامی خود مطلع شوند.

توجه:

• عدم مراجعه داوطلب معرفی شده برای انجام مصاحبه استخدامی در زمان و مکان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام بوده و داوطلب حق اعتراض و پی گیری نخواهد داشت.
• از آن جایی که در مرحله بررسی اطلاعات خوداظهاری داوطلبان و مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تعداد محدودی از افراد معرفی شده فاقد شرایط احراز مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین آزمون متمرکز فراگیر بوده‌اند، لذا در هریک از شغل‌محل‌ها و سهمیه‌های استخدامی مربوط، نفرات بعدی با توجه به ترتیب نمرات فضلی و رتبه مکتسبه در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، انتخاب و جهت بررسی مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آنها امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه ثبت‌نامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب می‌باشد.
• بدیهی است در هر مرحله از آزمون، مسابقه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه ثبت‌نامی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.
تذکر: پذیرفته‌شدگان نهایی‌هریک ازسهمیه‌های آزاد، ایثارگران‌و معلولین‌عادی در سقف تعیین شده، صرفاً در صورت صحت مدرک و تایید اطلاعات ثبت‌نامی و به ترتیب نمرات فضلی (حاصل از ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی)، به‌تعداد یک برابرظرفیت موردنیازاعلام شده دردفترچه ثبت‌نامی فوق‌الذکر، انتخاب و به گزینش معرفی خواهند شد.

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سوالات می باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می توانند سوالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند واز مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهند بود.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون چهارمین نتایج امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

با توجه به سوالات برخی از داوطلبان در خصوص درج عبارت «داوطلب گرامی با توجه به نمره مکتسبه در آزمون علی‌رغم کسب حد نصاب نمره لازم، بدلیل محدودیت سهمیه پذیرش، در رقابت با سایر داوطلبان در اولویت معرفی برای بررسی مدارک قرار نگرفته‌‌اید.» در کارنامه آنان، به اطلاع می‌رساند:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت امور خارجه:

بدینوسیله به اطلاع داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت این وزارت اعلام گردیده است، میرساند
سایر مراحل استخدام )تحویل مدارک، آزمون زبان و مصاحبه تخصصی( بر اساس برنامه ذیل انجام میپذیرد.
الف( مدارک لازم:
۱ . شش قطعه عکس ۴ * ۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی)
۲ . اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (و در صورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر)
۳ . اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (و در صورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر)
۴ . اصل و کپی مدرک تحصیلی مندرج در آگهی استخدام (ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای عنوانهای شغلی که در
آگهی استخدام ملزم به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط شده اند ضروری می باشد)
۵ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان)
۶ . ارائه گواهی اشتغال برای داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای ذکر شده در آگهی استخدامی به
خدمت اشتغال داشته اند (برای سن)
۷ . مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت با تایید مراجع ذیربط.
ب )زمان و محل تحویل مدارک:

عنوانهای شغلی زمان مراجعه نشانی
کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس شبکه، برنامه نویس
سیستم، کارشناس توسعه اقتصادی و منابع مالی خارجی،
کارشناس مطالعات اقتصادی، کارشناس بازرگانی خارجی
سه شنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹
ساعت ۱۲ - ۹۱۳-۷
تهران، میدان امام خمینی )ره(،
خیابان امام خمینی)ره( )به
سمت حسن آباد(، سر در باغ
ملی، سمت راست- انتهای
خیابان، ساختمان شماره ۱۱
اداره آموزش های ضمن خدمت.
کارشناس حقوقی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس امور
خبری، حسابدار

چهارشنبه مورخ ۱۲ / ۰۷ / ۱۳

ساعت ۱۲ - ۹

مترجم

چهارشنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ساعت ۱۷ -۱۳

ملاحظات:

۱ - برنامه آزمون زبان و مصاحبه تخصصی متعاقباً در اطلاعیه بعدی به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
۲ - عدم مراجعه برای تحویل مدارک یا عدم شرکت در آزمون زبان و مصاحبه در موعد مقرر به منزله انصراف بوده و
داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
۵ - شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت آموزش

خبر ۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

برای دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی فراگیر اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده آرشیو استخدام های وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید

۵٬۴۴۶ نظر برای استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

 • استخدام
  سلام دوستان. ازتون در مورد یک مسئله راهنمایی میخوام. من رفتم مصاحبه. اونجا متوجه شدم تحقیقاتم مثبت بوده منتها از دانشگاهم که ده سال پیش اونجا بودم یک گزارشی برای وزارت فرستادند که نمیدونم به چه علتی کاملا مغرضانه علیه بنده مطالبی رو فرستادند که در ذهنیت دوستان در گزینش نسبت به بنده تاثیر گذاشته بود. مطالبی که بدون اینکه بنده اصلا خبری ازشون داشته باشم بهم نسبت داده بودند. در حالی من به هیچ وجه اصلا به حراست و یا کمیته انظباطی دانشگاه مراجعه و یا دعوت نشده بودم. من چگونه میتونم احقاق حق بکنم؟ ازتون خواهش میکنم اگر روشی و راهکاری بلدید بنده رو راهنمایی بفرمایید.من از کجا باید اقدام کنم. تا حد سکته پیش رفته ام. واقعا حالم خوب نیست. چون اگر این استخدامیم منتفی بشه نابود میشم. 😔😔😢
  پاسخ
  • Perspolis
   خدا نکنه برادر عزیزم به اعصابتون مسلط باشید حل میشه ان شاء الله.البته من خودم مصاحبه رفتم و به هیچ وجه از محتوای تحقیقات ازم سوالی نشد حتی من سوال کردم گف بعدا در مورد همه اون چیزی که جمع آوری شده تصمیم گیری میشه ولی اینکه به شما از کم و کیف تحقیق گفتن برام جای سواله.الانم که بهتون گفتن موضوع بنظرم از طریق دانشگاه پیگیری کنید.
   پاسخ
    • nsr
     سلام دوست عزیز، این موضوعی که فرمودید را خود فرد مصاحبه کننده به شما گفت؟
     ایشون برخورد خیلی خشکی داشت با من نمیدونم شاید دلیلش از جمله ان گزارشاتی باشه که روحمونم خبر نداره!!
     پاسخ
     • Perspolis
      با منم برخورد بسیار سرد و خشکی داشت شاید باورتون نشه اما احساس می کردم متهمم و تو آگاهی دارم سوال جواب میشم بشدت احساس بدی بهم دست داد.
      پاسخ
    • Alig
     همش امیدوار بودم زودتر نتایج گزینش اعلام شه که بدون با کجا قرارداد ببندم با کجا نبندم. امروز بعد از مدت ها صبر و حوصله یه قرارداد یه ساله رو امضا کردم. حالا اگه این وسط وزارت خارجه قبول هم بشم فرقی با رد شدن نداره. متاسفانه هر چقدر هم سعی کردم یه پاسخی از دوستان گزینش بگیرم، موفق نشدم. نمیدونم چرا همیشه همه چی اینقد طول میکشه روند اداریش: این سومین باره که این اتفاق میافته و کلی ضرر و زیان مالی و اتلاف وقت بهم تحمیل شده...
     پاسخ
     • .....
      حالا باز هم پیگیری کنید. شاید بتونید شروع کار رو دیرتر بزنید. چون یادمه یکی از دوستان گفته بود به دلایلی قراره سال آینده دعوت به مصاحبه بشن. شاید بتونید با اونا شروع کنید.
      پاسخ
      • ..
       به نظر من بهترین کار رو کردید. کاش همون مهر 96 که نتایج اولیه اومد اقدام میکردیم. ما از همون اول هم اشتباه کردیم که فقط منتظر بودیم. یکی از آشنایان تو قوه قضایی استخدامی قبول شدند و تمام مراحل استخدامیشون هم تموم شده اما فعلا بدلیل تامین بودجه شروع بکار نکردند یعنی 4 ماهه که علاف تامین بودجه هستند. با این اوصاف باید از اول هم به استخدامی به دید پلان ب آینده شغلی نگاه میکردیم و کسب و کار خودمونو ادامه میدادیم. اما حیف که حرف شنوی نداشتیم از بچه های استخدامی قبلی. الان اگر یک روز هم بریم یه جایی مشغول بکار شیم باز برنده ایم.
       پاسخ
       • رضا
        نگران نباشین. تا بخوایم بریم سرکار همون یسال میشه!!!! :))
        چون قراردادتون 1 سالست پس استخدام رسمی نیستین. هرزمان بخواین میتونین بیاین بیرون 1 ماه قبلش فقط باید استعفا بدین.
        پاسخ
       • M
        سلام دوست عزیز
        همگی شرایط یکسانی را سپری میکنیم
        بنده هم از دوتا دانشگاه خارج از کشور پذیرش گرفته بودم ولی به خاطر این روند طولانی استخدامی ازدستش دادم
        اما شما نگران نباشید چون تاریخ شروع به کار به خودتون بستگی داره و میتونید به تعویق بندازید
        پاسخ
      • تی تی
       سلام به همه دوستان
       من دیروز رفتم کارگزینی برای تحویل مدارک، البته به جز من افراد دیگری هم دعوت شده بودند. نگران نباشید، به تدریج با همه کسانی که رای مثبت گزینش رو داشته باشند تماس می گیرند. همگی موفق باشید.
       پاسخ
      • گزینش
       با سلام خدمت دوستان و همکاران آینده
       من چند روز قبل با آقای مطهری تماس گرفتم و گفتن رای مثبت پرونده گزینشی من به کارگزینی رفته و یه شماره نامه و شماره تماس کار گزینی دادن واسه پیگیری . با کارگزینی که تماس گرفتم تایید کردن نامه رو اما گفتم طبق روال خودمون تماس می گیریم و هنوز فرآیندشون شروع نشده
       موفق باشید
       پاسخ
        • Perspolis
         من دو هفته پیش رفتم مصاحبه و تا الان تماسی از کارگزینی باهام گرفته نشده.طبق گفته آقای مطهری، پرونده ها تا تیرماه، مهمون گزینشه و تا رای نهایی صادر بشه طول میکشه و بعد صدور رای گزینشه که به کارگزینی ارسال میشه.جای نگرانی نداره فقط و فقط باید صبر کرد تا روال طی شه
         پاسخ
         • ..
          دو هفته پیش هم برا من واسه تحقیقات اومده بودن اما تا حالا دعوت نشدم واسه مصاحبه. این در حالیه که اون دوستانی که باهم مدارک تحویل داده بودیم به گزینش، هفته قبل رفتن واسه مصاحبه. این هفته هم بودند کسایی که رفتند مصاحبه. معیار دعوتشون مشخص نیست اصلا. کاری که از دستمون میاد اینه که بازم منتظر باشیم😔😔
          پاسخ
          • گلی
           خب میتونید زنگ بزنید آقای مطهری از هسته گزینش و بپرسید که چرا یه عده خیلی زود بعد تحقیقاتشون رفتن مصاحبه و شما هنوز دعوت نشدید و اینکه نهایتا آخرین مصاحبه ها کی انجام میشه.اینجوری میفهمید که نهایتا تا کی باید صبر کنید.
           پاسخ
            • ..
             خواهرم به قول شما منطقی نگاه کنیم حتما یه روزی دعوت میکنند. ولی آدم بخواد نخواد یه جورایی استرس میگیره و همه چیو بهم ربط میده و مسئله اینه که ذهن آدم درگیره همچین مسائلی میشه و این تو رفتارش تو زندگی شخصیش تو برخورداش تاثیر میذاره. شاید بگم من تو این دو سال انتظار اون صلابت و شادابی که قبل آزمون داشتم رو از دست دادم یه جورایی افسرده شدم.
             • .....
              می دونم زمان زیادیه. ولی اینطور نیست که هر روز یکی یا دو تا رو دعوت کنن. پرونده چند نفر که کامل شد بعد با هم دعوتشون میکنن برای مصاحبه. چون خانمی که از من مصاحبه گرفت گفت من از نهاد ریاست جمهوری میام. فکر نکنم بتونن هر روز بگن برای یه نفر بیاد.
            • رضا
             سللم
             من تحقیقاتم 25 روز پیش شروع شده بود از محل زندگی و هفته گذشته هم آخرین محل کارم رفته بودن پرس و جو. دوستانی که مصاحبه رفتن لطف کنن بگن تحقیقات چقدر طول میکشه و بعد از چند مدت دعوت میکنن مصاحبه عقیدتی. ممنون
             پاسخ
              • گلی
               سلام.من یکشنبه گذشته مصاحبه داشتم.سه شنبه که زنگ زدم گزینش بهم گفت که اگه تا اواسط خرداد از کارگزینی باهات تماس نگرفتن باز با خودم تماس بگیر.
               پاسخ
                • گلی
                 خب شاید یه دلیلش این باشه که یه عده که پرونده شون میره کارگزینی بعد با همشون تماس میگیرن.یعنی پرونده هایی که بین یه بازه زمانی رفتن کارگزینی همه با هم شروع به بررسی میشن.البته شاید.
                 • ن68
                  من هم پیش از عید مصاحبه داشتم و گفتن خرداد پیگیری کنید. این هفته هم تماس گرفتم بعد از توصیه‌های دوستان و گفتن لازم نیست تماس بگیرین، خودمون تماس می‌گیریم. البته آقای مطهری که خیلی پاسخگو و پیگیر هستن، تشریف نداشتن ظاهراً. کسی هست از بین عزیزان که با تماس و پیگیری نتیجه‌ رو دریافت کرده باشه؟
                • محمد
                 اگر مصابحه عقیدتی رو خصوصا در پاسخگویی به مسائل اساسی خراب کنید به احتمال زیاد رد میشین. جدای ازون در بحث تحقیقات و استعلامات: داشتن سابقه کیفری چه موثر چه غیر موثر، اگر در خلال تحقیقات مشخص شه که اهل انجام واجبات (علی الخصوص نماز) نباشه فرد یا کاهل در عبادت باشه، داشتن زاویه با نظرات رهبری، احراز فساد اداری اخلاقی مالی (حتی اگر رای دادگاه یا پرونده حقوقی نباشه)، اثبات عدم تعهد صداقت یا امانتداری
                 اینها عمده‌ترین علتهای رد در گزینش هستن، موارد دیگه هم هست که از حوصله بحث خارجه اما میتونه عامل رد شدن باشه
                 پاسخ
                  • خ .ش
                   توی دفترچه رسته اداری و سیاسی رو نوشته جلوی مشاغل. از دوستان وزارت هم پرسیدم و تاکید کردن که رسته شغلی شما سیاسی هست. حتما ما داریم اشتباه میکنیم و شما درست میفرمایید.
                   به هر حال آرزوی موفقیت دارم برای همه عزیزان
                   انشالله که همه شاغل بشیم و خستگی این مدت از تنمون در بره.
                   پاسخ
                  • محمد
                   سلام
                   من هم تا این لحظه به مصاحبه عقیدتی دعوت نشدم. مدرکم دکتری اما رشته غیرسیاسی. اینکه تا الان دعوت نشدیم جای سوال هست چون از بهمن ماه روند تحقیق و مصاحبه شروع شده و 80 نفر هم بیشتر نبودیم، اما محل نگرانی نیست و شخصا ذره ای استرس ندارم. بالاخره صدا میزنن برای مصاحبه. در مورد اداری یا سیاسی بودن هم بگم افرادی که از طریق سنجش جذب میشن همه اداری هستن حالا با هر مدرکی. کادر سیاسی شدن تجربه خودش رو میخواد و حساسیتهای زیادی داره.
                   پاسخ
                  • سما
                   رسته همه اداریه. حتی علوم سیاسی و حقوقیا. روال تحقیقات و مصاحبه ها داره انجام میشه و همه تا آخر خرداد تموم میشن. منتها عده ای زودتر و عده ای دیرتر انجام میشه. منم همین نگرانیهارو داشتم . ایشاالله زودتر تماس میگیرند
                   پاسخ
                   • علی
                    عرض سلام. تبریک‌ به دوستانی که از خان فعلی گذشتند و وارد خان بعدی شدند! جالبه برای بنده علیرغم اینکه نمره میانگین و سوابق اموزشی (مدرک دکترا) و پژوهشیم و شغلیم با اختلاف جلوتر ‌از دوستان هم رشته خودم بوده هنوز مرحله تحقیقات هم کامل نشده و‌تماسی برا دعوت به مصاحبه عقیدتی هم‌ نشدم! تماس هم گرفتم علت رو جویا شدم میگن نگران نباشین. احتمالا با معیاری که مشخص نیست ما رو سال دیگه دعوت به مصاحبه عقیدتی میکنند!
                    پاسخ
                    • خ .ش
                     سلام من هم دقیقا رزومه و شرایط شمارو دارم. حس میکنم ماهایی که رسته سیاسی هستیم یه مقدار مسیرمون طولانی تره. باید قبول کرد ضوابط رو. چاره ای نیست.
                     همینکه میبینم بچه ها دارن نتیجه میگیرن خداوکیلی خیلی خوشحالم.
                     پاسخ
                     • ...
                      شما رشتتون چیه که رسته سیاسی هستید؟! و کی اینو بهتون گفته؟! یعنی معلوم شده رسته ها؟! تا جایی که من می‌دونم همه ی ما رسته مون اداریه. در ضمن گزینش ربطی به مدرک و رشته ی تحصیلی نداره. استعلامات و تحقیقات زمان می‌بره
                      پاسخ
                      • گلی
                       من دیروز دفترچه رو دوباره نگاه کردم.به قول این دوستمون (...) منم حس میکنم همه ماهایی که از طریق سنجش اومدیم رسته اداری محسوب میشیم.شغلی که شما (علی و خ.ش.) براش امتحان دادین چی بوده؟
                       پاسخ
                       • ...
                        این رو من از نفرات مختلف پرسیدم. ما اداری هستیم البته رشته هایی که در اساسنامه وزارت اسم برده میتونن با دادن امتحان سیاسی بشن که البته کار بسیار دشواری هست
                       • تی تی
                        مصاحبه من نیمه دوم اسفندماه برگزار شد،پرونده هایی که رای مثبت گزینش رو دریافت کرده اند به کارگزینی ارسال شده. طی تماس تلفنی من با کارگزینی، اعلام کردند که برای ارائه برخی مدارک و ادامه مراحل استخدام تماس میگیرند. گفته بودند این هفته این اتفاق می افتد که تا الان تماس نگرفتند.
                        پاسخ
                     • تی تی
                      سلام
                      دوستانی که در اسفندماه مصاحبه گزینش شون انجام شده، در صورتی که پرونده گزینش تکمیل و به کارگزینی ارسال شده، لطفا همگی از کارگزینی پیگیری کنید!
                      پاسخ
                     • گلی
                      سلام.من دیروز رفتم مصاحبه:
                      1- از خودم و پدر مادرمو خواهر برادرام پرسیدن.تک تک میزان تحصیلات و شغلشون رو پرسیدن
                      2- شبهای قدر چه شبهاییه؟چه برنامه هایی داره؟ من کجا میرم این شبها؟ موقع قرآن سر گرفتن چی میگن؟
                      3- نحوه وضو و غسل؟ غسلهای واجب کدوما هستن؟
                      4- کدوم نمازهارو میخونم؟ نماز آیات چه جوریه؟
                      5- ذکر تشهد وسلام و تسبیحات اربعه چی هست؟
                      6- اگه رکوع در نماز فراموش بشه حکمش چیه؟
                      7- کدوم مراسمات مذهبی رو شرکت میکنم؟ کجا میرم واسه این مراسمات؟
                      8- کدوم راهپیمایی هارو میرم؟پارسال تو این راهپیمایی ها کجا رفتم؟مسیرشون کجا بوده؟
                      9- نماز جمعه میرم یا نه؟ نماز جماعت میرم یا نه؟ هر چند وقت یبار؟
                      10- پوشش از نظر شرع تا چه حدیه؟ من این پوشش رو رعایت میکنم یا نه؟ پوشش خونوادم چه جوریه؟
                      11- نظرم در مورد آرایش چیه؟
                      12- اخبار رو دنبال میکنم یا نه؟آخرین خبریه که شنیدم چی بوده؟
                      13- فرق مرجع تقلید و ولی فقیه چیه؟وظیفه ما در قبال ولی فقیه چیه ؟
                      14- در مورد سوالات شرعیم چیکار میکنم؟مرجع تقلیدم کی هست؟
                      15-نماز شکسته خوندم تا حالا یا نه ؟ تو چه شرایطی؟ نماز شکسته چه جوریه؟
                      16- نماز مغرب چندتا تشهد داره و تو کدوم رکعت ها؟
                      اگه چیز دیگه ای یادم اومد تو همین پست میذارم...امیدوارم همه موفق باشین و مهمتر اینکه چیزی که خیرتونه براتون پیش بیاد.
                      پاسخ
                      • Perspolis
                       سلام دوست عزیز! دو هفته پیش برا من اومدن تحقیقات، اما تا این لحظه دعوت به مصاحبه نشدم؛ میخاستم بگم اگه هفته بعد، دعوت نشدید نکران نباشید روال خودش طی میکنه. من که از خدامه مصاحبم بیفته بعد ماه مبارک، واقعا حوصله مسافرت تو این ماه ندارم.
                       پاسخ

                      لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید