استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

۲۸۷ روز قبل ۵۴۵۰ نظر

استخدام وزارت امور خارجه

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای آموزش و پرورش سال ۹۴ و ۹۵ و فراگیر ۱ و ۲ و ۳ و …)

دانلود دفترچه سوالات آزمونهای فراگیر ۱و ۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی

برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات وزارت امور خارجه (عمومی و تخصصی)

لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون فراگیر چهار ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه سوالات آزمون فراگیر ۱ و۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت امور خارجه در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخداموزارت امور خارجه، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۷ - اطلاعیه وزارت امورخارجه درخصوص اعلام نتایج نهایی مربوط به وزارتخانه مذکور درچهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

ضمن عرض تبریک خدمت پذیرفته شدگان مرحله کتبی و مصاحبه علمی چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در شهریورماه ۱۳۹۶ برای وزارت امورخارجه، بدین وسیله از پذیرفته شدگان محترم دعوت می شود به منظور سیر سایر مراحل استخدام و جذب و تشکیل پرونده گزینشی به شرح ذیل اقدام فرمایند:

الف) مدارک لازم:

۱- شش قطعه عکس ۴*۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کدملی).

۲- اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (درصورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر).

۳- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (درصورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر).

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

۵- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان).

ب) زمان مراجعه: براساس جدول زمان بندی و راهنمای عمل ارسال شده به پست الکترونیکی پذیرفته شدگان توسط اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امورخارجه (از روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ – زمان مراجعه هر فرد متفاوت خواهد بود.)

شایان ذکر است حداقل زمان لازم برای تکمیل فرم گزینشی، سه ساعت می باشد.

ج) مکان مراجعه: میدان امام خمینی(ره)، خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، اداره کل گزینش وزارت امورخارجه.

د) پاسخگویی: داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا رفع هرگونه ابهام، ازطریق یکی از سه روش ذیل با اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امور خارجه تماس حاصل نمایند.

• سامانه پیامکی ۰۹۱۲۸۳۰۰۰۳۰

• ایمیل gozinesh@mfa.gov.ir

• سامانه پیام گیر صوتی ۲۴ ساعته: ۶۱۱۵۶۱۱۶-

خبر ۱۹ دی ۹۶ - قابل توجه متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه در رشته شغلی مترجمی زبان های خارجی نادر

بدینوسیله به اطلاع آندسته از متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه که در آزمون مورخ ۳/۹/۱۳۹۶ سازمان سنجش شرکت نموده اند می رساند؛ با توجه به اعلام نتیجه آزمون عمومی رشته های مترجمی زبانهای نادر از سوی سازمان مذکور ، این عزیزان می توانند با در دست داشتن مدارک زیر طی روزهای شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۶ و یکشنبه ۲۴/۱۰/۱۳۹۶ (ساعت ۹ صبح الی ۱۲) به اداره کارگزینی مراجعه نمایند.
مدارک موردنیاز:
اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر (درصورت تاهل)
اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)
اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
اصل و تصویر مدرک ایثارگری با تایید مراجع ذیربط
اصل و تصویر قرارداد غیررسمی و تمام وقت در نهاد های دولتی در صورت اشتغال
شش قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده
تصویر کارنامه آزمون عمومی
مکان مراجعه: تهران ـ میدان امام خمینی ـ خیابان سی تیر ـ وزارت امور خارجه ـ ساختمان شماره ۷ ـ اداره کارگزینی
در صورت نیاز با شماره ۶۱۱۵۳۶۷۴ تماس حاصل فرمائید.

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - اعلام زمان دریافت مدارک معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۶

 

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ 

کاربران گرامی برای مشاهده کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده برگه راهنمای دریافت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ آبان ۹۶ - جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه

برای مشاهده جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده برنامه مصاحبه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام مصاحبه استخدامی

پیرواطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ این سازمان، بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس اطلاعیه مذکور و نتایج مندرج درکارنامه آنهاجهت بررسی مدارک به‌دستگاه مربوطه‌معرفی گردیده‌و مدارک واطلاعات خوداظهاری آنها توسط دستگاه استخدام‌کننده بررسی و تایید گردیده می‌رساند، که براساس اعلام نتیجه بررسی مدارک از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط (دستگاه‌های‌اجرایی استان‌البرز، سازمان‌پزشکی‌قانونی‌کشور، سازمان‌دامپزشکی کشور، وزارت‌امور خارجه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، ، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان انتقال‌خون ایران، سازمان‌حسابرسی و موسسه‌آموزش عالی‌علمی- کاربردی‌صنعت آب‌وبرق) نتایج مربوط به معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه استخدامی در قالب کارنامه برروی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان فوق‌الذکر می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه خود و توضیحات‌ ذیل این اطلاعیه اقدام لازم معمول دارند. همچنین با توجه به اینکه مصاحبه‌های استخدامی اکثر دستگاههای فوق‌الاشاره‌از ابتدای هفته‌آینده شروع‌خواهد شد، لذا داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه استخدامی موظفند در طول هفته جاری با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی دستگاه استخدام‌کننده ذیربط، از شرایط، زمان و مکان مصاحبه استخدامی خود مطلع شوند.

توجه:

• عدم مراجعه داوطلب معرفی شده برای انجام مصاحبه استخدامی در زمان و مکان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام بوده و داوطلب حق اعتراض و پی گیری نخواهد داشت.
• از آن جایی که در مرحله بررسی اطلاعات خوداظهاری داوطلبان و مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تعداد محدودی از افراد معرفی شده فاقد شرایط احراز مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین آزمون متمرکز فراگیر بوده‌اند، لذا در هریک از شغل‌محل‌ها و سهمیه‌های استخدامی مربوط، نفرات بعدی با توجه به ترتیب نمرات فضلی و رتبه مکتسبه در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، انتخاب و جهت بررسی مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آنها امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه ثبت‌نامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب می‌باشد.
• بدیهی است در هر مرحله از آزمون، مسابقه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه ثبت‌نامی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.
تذکر: پذیرفته‌شدگان نهایی‌هریک ازسهمیه‌های آزاد، ایثارگران‌و معلولین‌عادی در سقف تعیین شده، صرفاً در صورت صحت مدرک و تایید اطلاعات ثبت‌نامی و به ترتیب نمرات فضلی (حاصل از ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی)، به‌تعداد یک برابرظرفیت موردنیازاعلام شده دردفترچه ثبت‌نامی فوق‌الذکر، انتخاب و به گزینش معرفی خواهند شد.

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سوالات می باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می توانند سوالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند واز مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهند بود.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون چهارمین نتایج امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

با توجه به سوالات برخی از داوطلبان در خصوص درج عبارت «داوطلب گرامی با توجه به نمره مکتسبه در آزمون علی‌رغم کسب حد نصاب نمره لازم، بدلیل محدودیت سهمیه پذیرش، در رقابت با سایر داوطلبان در اولویت معرفی برای بررسی مدارک قرار نگرفته‌‌اید.» در کارنامه آنان، به اطلاع می‌رساند:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت امور خارجه:

بدینوسیله به اطلاع داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت این وزارت اعلام گردیده است، میرساند
سایر مراحل استخدام )تحویل مدارک، آزمون زبان و مصاحبه تخصصی( بر اساس برنامه ذیل انجام میپذیرد.
الف( مدارک لازم:
۱ . شش قطعه عکس ۴ * ۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی)
۲ . اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (و در صورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر)
۳ . اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (و در صورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر)
۴ . اصل و کپی مدرک تحصیلی مندرج در آگهی استخدام (ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای عنوانهای شغلی که در
آگهی استخدام ملزم به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط شده اند ضروری می باشد)
۵ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان)
۶ . ارائه گواهی اشتغال برای داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای ذکر شده در آگهی استخدامی به
خدمت اشتغال داشته اند (برای سن)
۷ . مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت با تایید مراجع ذیربط.
ب )زمان و محل تحویل مدارک:

عنوانهای شغلی زمان مراجعه نشانی
کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس شبکه، برنامه نویس
سیستم، کارشناس توسعه اقتصادی و منابع مالی خارجی،
کارشناس مطالعات اقتصادی، کارشناس بازرگانی خارجی
سه شنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹
ساعت ۱۲ - ۹۱۳-۷
تهران، میدان امام خمینی )ره(،
خیابان امام خمینی)ره( )به
سمت حسن آباد(، سر در باغ
ملی، سمت راست- انتهای
خیابان، ساختمان شماره ۱۱
اداره آموزش های ضمن خدمت.
کارشناس حقوقی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس امور
خبری، حسابدار

چهارشنبه مورخ ۱۲ / ۰۷ / ۱۳

ساعت ۱۲ - ۹

مترجم

چهارشنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ساعت ۱۷ -۱۳

ملاحظات:

۱ - برنامه آزمون زبان و مصاحبه تخصصی متعاقباً در اطلاعیه بعدی به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
۲ - عدم مراجعه برای تحویل مدارک یا عدم شرکت در آزمون زبان و مصاحبه در موعد مقرر به منزله انصراف بوده و
داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
۵ - شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت آموزش

خبر ۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

برای دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی فراگیر اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده آرشیو استخدام های وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید

۵٬۴۵۰ نظر برای استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

 • ر.ج
  بچه ها سلام
  از بین شماها کسی هست که الان استخدام جای دیگه ای باشه تو دستگاهای دولتی؟
  فرایند انصراف چطوریه؟ امکانش هست که به دلیل شاغل بودن در دستگاه دولتی با استخداممون در وزارت خارجه مخالفت بشه؟
  بدجور فکرم مشغوله اگه میشه یه کمکی برسونید
  پاسخ
 • .....
  سلام دوستان.
  من مدارک لازم برای دریافت گواهی عدم سو پیشینه رو توی اینترنت سرچ می کردم، دیدم که نوشته فقط در تهران بزرگ، کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، ارومیه، یزد، کرمان، قم، رشت، کرمانشاه انجام میشه. کسی از دوستان هست که ساکن این شهرها نباشه؟
  پاسخ
  • حقوق
   سلام به نظرم بهتره اینجوری تحقیق کنین که در استان محل زندگیتون کجا گواهی عدم سو پیشینه میدن چون منطقی نیست فقط در این استانها انجام بشه
   من برای شغل سابقم تو شهرستان رفتم انجام دادم ولی در استانهای ک ذکر کردین انجام دادم.
   پاسخ
  • مترجمی
   دوستان موقع تحویل مدارک من ازشون در مورد زمان شروع بکار مرسیدم گفتند انشاللاه اردیبهشت شروع مصاحبه ها هست و بعد از اتمام مصاحبه ها یک ماه بعد نتایج رو به کارگزینی ارسال میکنیم و اونا بعد از بررسی ها و انحام کارهای استخدامی، به احتمال فراوان از مهر 98 شروع بکار کنید
   پاسخ
  • zar
   با سلام خدمت دوستان محترم. از کسانی که این هفته مدارک رو تحویل دادن کسی هست که ساکن جایی به جز شهرهای بزرگ مثل تهران، اصفهان، مشهد یا غیره باشه؟ نامه پلیس +10 رو تحویل دادین؟ گرفتن سوپیشینه چقدر زمان می بره؟ و اینکه چقدر اعتبار داره؟
   پیشاپیش ممنون از کسانی که اطلاعات خودشون رو اینجا برای من و سایر دوستان به اشتراک میذارن.
   پاسخ
   • گلی
    سلام.. من ساکن تهرانم ولی نامه پلیس + 10 رو گفتن تا دو هفته بعدش آماده میشه اما درمورد مدت اعتبارش چیزی نگفتن.اگه درمورد مدت اعتبارش مشکلی بود احتمالا از الان وزارت نامه نمیداد واسه سو پیشینه و احتمال میداد که حداقل یه نفر همین اول بره نامه سو پیشینه رو بگیره.شما هنوز نیومدین واسه تحویل مدارک؟
    پاسخ
    • zar
     من مدارکم رو تحویل دادم. بهم گفتن اگه از پلیس +10 تهران بگیرید بهتره. اما وقتی رفتم گفتن باید حتما آدرس تهران بدید. وقتی دید قبول نکردن، گفت اشکالی نداره، ببر همون شهرستان خودتون.
     پاسخ
     • مترجمی
      اتفاقا همین مورد واسه منم پیش اومد. گفتن مهم اینه که نامه مهروموم شده باشه و خودتون از متنش مطلع نشید. گفتن هر کجا میبرید مشکلی نسیت فقط نامشون مهروموم بشه.
   • MBA
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک به قبول شدگان عزیز
    از کاربر داوود خواهش می کنم سعه صدر بیشتری از خودشون نشون بدن
    دوستانی که اینجا هستن همه جز فرهیختگان رشته های خودشون هستن و انتظار میره صبر بیشتری داشته باشن
    در پاسخ به شبهات مطرح شده هم باید بگم که رویه مذکور
    خیلی مشخص نیست این قدری که آقا داوود به صراحت می گن دوستان رسته اداری هم به تناسب مقتضیات می تونن ماموریت داشته باشن و اتفاقا یکی از اهداف ایجاد معاونت اقتصادی همراهی تیمی از کارشناسان اقتصادی همراه هیات سیاسی ایران به عنوان یه حلقه مفقوده سال های اخیر دستگاه دیپلماسی بوده پس حکم کلی صادر نکنید لطفا
    موفق باشید
    پاسخ
   • پرسپولیس
    هنوز نه به داره نه به باره شما دعواتون گرفته؟؟؟؟؟!!!!!! تا الان چن درصد از پیش بینیایی که داشتین، درست از آب درومده؟؟؟ صبر داشته باشین و توکل بخدا. کنکاش در مورد کار خوبه اما نه تا این حد
    پاسخ
   • داوود
    اگه من یواش میرم جلو دوربین سرعتو دیدم خانم شما که نمیدونی و ندیدی بیخود نباید نوربالا بدید و بوغ بزنید، لطفا حالا که قوانین سازمان رو خوندید تشکر کنید ازم و فرهنگ سازمانی داشته باشید.
    پاسخ
    • گلی
     نمیدونم چرا انقد ناراحت شدید از حرف من..اولا که از کجا میدونید من خانمم؟دوما اینکه من فقط سوال کردم که شما اونجا کار میکنید یا کسیو اونجا دارید که از اوضاع اونجا خبر داشته باشه؟سوما من اون پیامو گذاشتم که بگم متن قانونو خوندم فقط میخوام بدونم شرایط جوی اونجا چیز دیگه ایه یا نه؟چهارم اینکه اگه پیامارو کامل بخونید میبینید که آخرین پیامم ازتون تشکر کردم بابت توصیه تون و مطمئنم که خودم فرهنگ سازمانی دارم.بهتره که شما هم شخصیت سازمانی داشته باشید و پیامارو کامل بخونید.
     پاسخ
     • ...
      این بحثا چیه؟! تا وارد سازمان نشید متوجه نمیشید که این قوانین روی کاغذ هیچ قطعیتی ندارد. رویه اجرایی در دستگاه ها اغلب به اراده ی مدیران هست تا این آیین نامه ها. سعه صدر هم چیز خوبیه اینقد راجع به چیزی که ازش مطمئن نیستید چالش نکنید
      پاسخ
      • گلی
       واقعیت اینه که من اصلا به امید این ماموریتا این مسیر رو نیومدم و نمیخواستم بحث هم به اینجا بکشه.اما دوس داشتم بدونم دوستان کسی رو اونجا دارن که میگن تا چندین سال آینده نباید به این ماموریتا فکر کرد که بحث به اینجا کشید و واقعا نمیدونم چه چیز ناراحت کننده ای گفتم که ... بیخیال.امیدوارم همه کسایی که خیر و صلاحه زندگیشون تو این مسیره موفق باشن و اگه حرفی زدم که خاطر کسی مکدر شده معذرت میخوام.
       پاسخ
       • ن68
        بالاخره بعد از یک سال طبیعیه که آدم دوست داشته باشه اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی شرایط مختلف کارش داشته باشه، من خودم هم دوست دارم بیش‌تر بدونم. شما همیشه در نهایت تواضع و بخشندگی اطلاعات‌تون رو با دیگران سهیم شدین. چی بگم، از نحوه‌ی جدل بعضی افراد آدم چنان متعجب می‌شه که چیزی نمی‌تونه بگه.
        حالا من آشنایان دوری دارم که اخیراً توی وزارت مشغول شدن، اگر میسر شد که باهاشون صحبت کنم و اطلاعاتی داشتند در این زمینه، حتماً در اختیار دوستان می‌گذارم.
      • داوود
       پیشنهاد میکنم حتما در خصوص ساختار وزارت خارجه مطالعه کنید و قسمت قوانین مربوط به ماموریت کارکنان رو به دقت بخونید.
       کاش روز مصاحبه تخصصی ازتون از ساختار وزارت سوال میکردن که یه وقت خدای نکرده به هوای ماموریت و با عدم آشنایی با ساختار سازمان وارد این دستگاه نشید. حالا خداروشکر هنوزم دیر نشده یه بار دیگه چک کنید با معاونت مربوط به رشته شغلیتون و بپرسید. در صورتی که خواسته هاتون تامین نشد انصراف بدید.
       پاسخ
       • گلی
        یه مقداری قوانین ماموریتاشونو مطالعه کردم من..ولی میشه بپرسم که شما کارمند اونجایین که انقد مطمئن از قوانینشون حرف میزنین؟یا کسی رو اونجا میشناسین؟البته منم به خاطر ماموریت خارج از کشور نیومدم این امتحانو بدم ولی خب هر کسی بدش نمیاد تجربه ش کنه.
        پاسخ
        • گلی
         ‌ماده 79 - وزارت امور خارجه مجاز است کارمندان رسته اداری را که حداقل دیپلم کامل
         متوسط داشته باشند بعد از چهار سال توقف و اشتغال در‌سازمان مرکزی به ماموریت ثابت
         خارج از کشور اعزام نماید.
         پاسخ
         • گلی
          البته من فک میکنم اینا همه در حد نوشتن یه قانونه و چیزی که تو سازمانا اتفاق میفته به خیلی چیزای دیگه وابسته ست و خیلی جاها این قوانین تغییر میکنن.همه چی بستگی به اون سازمان داره.حالا احتمالا اگه شما خودتون اونجا کار میکنید یا کسی از کارمندان اونجارو میشناسید بهتر خبر دارید.بازم ممنون بابت توصیه تون.
          پاسخ
           • .....
            من دیروز برای تحویل مدارک رفتم. هم وزارت و هم آزمایشگاه گفتن دیگه کاری اینجا ندارید.امروز حدود ساعت سه و نیم یه شماره با پیش شماره مشابه وزارت بهم زنگ زده بود که من متوجه تماس نشده بودم. حالا نمی دونم تماس از وزارت بوده یانه.
            قاعدتا کسی که مدارکش کامل هست دیگه تا مصاحبه باهاش کاری ندارن.
            پاسخ
            • گلی
             خب فردا صب یا شنبه به همون شماره ای که باهاتون تماس گرفته زنگ بزنید.اگه وزارت بود بگین وصلش کنن هسته گزینش ببینین چیکار داشتن.
             • .....
              متاسفانه وزارت تا شنبه تعطیله. عجیب اینه که به همون شماره که زنگ زدم گفت در شبکه موجود نمی باشد.ممنون از پاسختون
              • ن68
               ممکنه که می‌خواستن شماره‌ی پرونده‌تون رو بپرسن (همونی که مربوط به آزمون سنجش بود); با من هم همون روزِ تحویل مدارکم تماس گرفتن. با اون شماره‌ای که باهاتون تماس گرفتن و آخرش چندتا صفر داره، نمی‌تونید تماس بگیرید، می‌گه در شبکه نیست. زنگ بزنید به وزارت، بفرمایید که تماس گرفتن باهاتون تا خودشون وصل‌تون کنن به داخلی.
             • داوود
              خانم سارا درست میگن، رسته اداری طی شرایط خاصی اعزام میشن به ماموریت. اون عزیزانی که رسته سیاسی هستن بعد از 2 سال و با گذراندن آزمون زبان و سایر آیتمها و توجیه شغلی اعزام به ماموریت میشن.
              پاسخ
              • گلی
               اون شرایطای خاص چیه؟خب وقتی انقد احتمال ماموریت رفتن رسته اداری کمه چرا تو مصاحبه انقد تاکید داشتن که هر جا بفرستیمت میری؟حتی آفریقا... چند بارم پرسید که با همین قاطعیت جواب میدین.. منظورم اینه که خب میتونن خیلی راحت فقط از دوطلبای سیاسی این سوالارو بپرسن.
               پاسخ
                • گلی
                 آره ازم پرسیدن.. گفتن فک نکن منظور ما اینه که حتما میری اروپا.. ممکنه بری یه کشور درب و داغون آفریقایی که گفتم مشکلی ندارم چالش خوبیه.بعد گفتن با همین قاطعیت نظرت مثبته بازم گفتم آره.ولی مث اینکه همش تست روانی بوده :-(
                 • گلی
                  البته داشتن میگفتن که اگه ماموریت پیش میاد مشکلی نداری واسه رفتن که این بحثا پیش اومد.. منظورم اینه که اگه برای یه برنامه نویس هم انقد مطرح نبود نیازی نبود انقد روش تاکید کنن..البته به نظر من.
                • Mohsen
                 سلام دوستان
                 کسی از شرایط حقوق و مزایای وزارت خبری داره و این که ماموریت خارج کشور شامل حال همه حتی برنامه نویس ها میشه یا نه؟
                 پاسخ
                • Hadi
                 سلام دوستان برای من هنوز ایمیل و اس ام اس نیومده
                 میگن باید منتظر باشم
                 کسایی که رفتن میشه لطف کنن پرس و جو کنن که هنوز کسایی هستن که مثل من باشن
                 دیگه خودم شک کردم بدجوری
                 پاسخ
                • شبدیز
                 سلام و تبریک به همه کسانی که قبول شدن. البته من مسلم می دونم شایستگی اونایی که تو مرحله دوم رد شدن اگه بیشتر از ما نباشه کمتر هم نیست.
                 در پاسخ به دوستان عزیز و آنطور که به من گفتن:
                 1) مصاحبه گزینش 3 ماه دیگه اس
                 2) توی این 3 ماه تحقیقات محلی انجام می شه
                 3) پرونده امون بعد از مصاحبه گزینش 3، همچنان 2 ماه توی گزینش بررسی می شه
                 4) بعد از خروج پرونده از گزینش حداقل 2 ماه دیگه طول می کشه تا شروع کار انجام بشه
                 بنابراین در بهترین حالت 7 ماه دیگه باید صبوری کنید.
                 ممنون
                 پاسخ
                • nsr
                 سلام دوستان
                 کسی میدونه بعد از اینکه مدارک را تحویل دادیم مرحله تحقیقات میدانی و پرس و جو شروع میشه یا بعد از مصاحبه گزینش که دوستان میگن 3-4 ماه دیگه هست تازه برای تحقیقات میان؟
                 پاسخ
                   • پرسپولیس
                    سلام بچه هایی جایی که میفرستن برا تست اعتیاد، خیلی با وزارت فاصله داره؟؟؟ ضمنا آدرس دقیق، جایی که باید برا تحویل مدارک رف کجاس؟ممنون
                    پاسخ
                    • گلی
                     فک میکنم آزمایشگاه خیلی با وزارت فاصله نداره..آدرس وزارتم که تو اطلاعیه سنجش زده.. خ امام خمینی.خ خیام.خ کوشک مصری -تو خیابون کوشک مصری که برین جلو سمت چپتون یکی از ساختمونای وزارت امور خارجه هست که همونو میرین تو.. اگه اشتباه نکنم ساختمون شماره 9 بود
                     • ن68
                      بله، ساختمون شماره 9 شمالی باید تشریف ببرید. (چون ساختمون 9 غربی هم هست.) آزمایشگاه هم مرکز پزشکی قانونیه، پشت پارک شهر. من پیاده رفتم، 10 دقیقه، یک‌ربع پیاده‌روی بود. آدرس دقیق رو بهتون می‌دن، نگران نباشید.

                    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید