استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

۳۱۰ روز قبل ۵۵۲۶ نظر

استخدام وزارت امور خارجه

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای آموزش و پرورش سال ۹۴ و ۹۵ و فراگیر ۱ و ۲ و ۳ و …)

دانلود دفترچه سوالات آزمونهای فراگیر ۱و ۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی

برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات وزارت امور خارجه (عمومی و تخصصی)

لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون فراگیر چهار ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه سوالات آزمون فراگیر ۱ و۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت امور خارجه در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخداموزارت امور خارجه، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۷ - اطلاعیه وزارت امورخارجه درخصوص اعلام نتایج نهایی مربوط به وزارتخانه مذکور درچهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

ضمن عرض تبریک خدمت پذیرفته شدگان مرحله کتبی و مصاحبه علمی چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در شهریورماه ۱۳۹۶ برای وزارت امورخارجه، بدین وسیله از پذیرفته شدگان محترم دعوت می شود به منظور سیر سایر مراحل استخدام و جذب و تشکیل پرونده گزینشی به شرح ذیل اقدام فرمایند:

الف) مدارک لازم:

۱- شش قطعه عکس ۴*۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کدملی).

۲- اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (درصورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر).

۳- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (درصورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر).

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

۵- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان).

ب) زمان مراجعه: براساس جدول زمان بندی و راهنمای عمل ارسال شده به پست الکترونیکی پذیرفته شدگان توسط اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امورخارجه (از روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ – زمان مراجعه هر فرد متفاوت خواهد بود.)

شایان ذکر است حداقل زمان لازم برای تکمیل فرم گزینشی، سه ساعت می باشد.

ج) مکان مراجعه: میدان امام خمینی(ره)، خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، اداره کل گزینش وزارت امورخارجه.

د) پاسخگویی: داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا رفع هرگونه ابهام، ازطریق یکی از سه روش ذیل با اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امور خارجه تماس حاصل نمایند.

• سامانه پیامکی ۰۹۱۲۸۳۰۰۰۳۰

• ایمیل gozinesh@mfa.gov.ir

• سامانه پیام گیر صوتی ۲۴ ساعته: ۶۱۱۵۶۱۱۶-

خبر ۱۹ دی ۹۶ - قابل توجه متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه در رشته شغلی مترجمی زبان های خارجی نادر

بدینوسیله به اطلاع آندسته از متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه که در آزمون مورخ ۳/۹/۱۳۹۶ سازمان سنجش شرکت نموده اند می رساند؛ با توجه به اعلام نتیجه آزمون عمومی رشته های مترجمی زبانهای نادر از سوی سازمان مذکور ، این عزیزان می توانند با در دست داشتن مدارک زیر طی روزهای شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۶ و یکشنبه ۲۴/۱۰/۱۳۹۶ (ساعت ۹ صبح الی ۱۲) به اداره کارگزینی مراجعه نمایند.
مدارک موردنیاز:
اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر (درصورت تاهل)
اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)
اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
اصل و تصویر مدرک ایثارگری با تایید مراجع ذیربط
اصل و تصویر قرارداد غیررسمی و تمام وقت در نهاد های دولتی در صورت اشتغال
شش قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده
تصویر کارنامه آزمون عمومی
مکان مراجعه: تهران ـ میدان امام خمینی ـ خیابان سی تیر ـ وزارت امور خارجه ـ ساختمان شماره ۷ ـ اداره کارگزینی
در صورت نیاز با شماره ۶۱۱۵۳۶۷۴ تماس حاصل فرمائید.

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - اعلام زمان دریافت مدارک معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۶

 

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ 

کاربران گرامی برای مشاهده کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده برگه راهنمای دریافت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ آبان ۹۶ - جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه

برای مشاهده جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده برنامه مصاحبه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام مصاحبه استخدامی

پیرواطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ این سازمان، بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس اطلاعیه مذکور و نتایج مندرج درکارنامه آنهاجهت بررسی مدارک به‌دستگاه مربوطه‌معرفی گردیده‌و مدارک واطلاعات خوداظهاری آنها توسط دستگاه استخدام‌کننده بررسی و تایید گردیده می‌رساند، که براساس اعلام نتیجه بررسی مدارک از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط (دستگاه‌های‌اجرایی استان‌البرز، سازمان‌پزشکی‌قانونی‌کشور، سازمان‌دامپزشکی کشور، وزارت‌امور خارجه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، ، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان انتقال‌خون ایران، سازمان‌حسابرسی و موسسه‌آموزش عالی‌علمی- کاربردی‌صنعت آب‌وبرق) نتایج مربوط به معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه استخدامی در قالب کارنامه برروی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان فوق‌الذکر می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه خود و توضیحات‌ ذیل این اطلاعیه اقدام لازم معمول دارند. همچنین با توجه به اینکه مصاحبه‌های استخدامی اکثر دستگاههای فوق‌الاشاره‌از ابتدای هفته‌آینده شروع‌خواهد شد، لذا داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه استخدامی موظفند در طول هفته جاری با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی دستگاه استخدام‌کننده ذیربط، از شرایط، زمان و مکان مصاحبه استخدامی خود مطلع شوند.

توجه:

• عدم مراجعه داوطلب معرفی شده برای انجام مصاحبه استخدامی در زمان و مکان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام بوده و داوطلب حق اعتراض و پی گیری نخواهد داشت.
• از آن جایی که در مرحله بررسی اطلاعات خوداظهاری داوطلبان و مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تعداد محدودی از افراد معرفی شده فاقد شرایط احراز مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین آزمون متمرکز فراگیر بوده‌اند، لذا در هریک از شغل‌محل‌ها و سهمیه‌های استخدامی مربوط، نفرات بعدی با توجه به ترتیب نمرات فضلی و رتبه مکتسبه در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، انتخاب و جهت بررسی مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آنها امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه ثبت‌نامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب می‌باشد.
• بدیهی است در هر مرحله از آزمون، مسابقه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه ثبت‌نامی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.
تذکر: پذیرفته‌شدگان نهایی‌هریک ازسهمیه‌های آزاد، ایثارگران‌و معلولین‌عادی در سقف تعیین شده، صرفاً در صورت صحت مدرک و تایید اطلاعات ثبت‌نامی و به ترتیب نمرات فضلی (حاصل از ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی)، به‌تعداد یک برابرظرفیت موردنیازاعلام شده دردفترچه ثبت‌نامی فوق‌الذکر، انتخاب و به گزینش معرفی خواهند شد.

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سوالات می باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می توانند سوالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند واز مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهند بود.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون چهارمین نتایج امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

با توجه به سوالات برخی از داوطلبان در خصوص درج عبارت «داوطلب گرامی با توجه به نمره مکتسبه در آزمون علی‌رغم کسب حد نصاب نمره لازم، بدلیل محدودیت سهمیه پذیرش، در رقابت با سایر داوطلبان در اولویت معرفی برای بررسی مدارک قرار نگرفته‌‌اید.» در کارنامه آنان، به اطلاع می‌رساند:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت امور خارجه:

بدینوسیله به اطلاع داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت این وزارت اعلام گردیده است، میرساند
سایر مراحل استخدام )تحویل مدارک، آزمون زبان و مصاحبه تخصصی( بر اساس برنامه ذیل انجام میپذیرد.
الف( مدارک لازم:
۱ . شش قطعه عکس ۴ * ۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی)
۲ . اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (و در صورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر)
۳ . اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (و در صورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر)
۴ . اصل و کپی مدرک تحصیلی مندرج در آگهی استخدام (ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای عنوانهای شغلی که در
آگهی استخدام ملزم به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط شده اند ضروری می باشد)
۵ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان)
۶ . ارائه گواهی اشتغال برای داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای ذکر شده در آگهی استخدامی به
خدمت اشتغال داشته اند (برای سن)
۷ . مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت با تایید مراجع ذیربط.
ب )زمان و محل تحویل مدارک:

عنوانهای شغلی زمان مراجعه نشانی
کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس شبکه، برنامه نویس
سیستم، کارشناس توسعه اقتصادی و منابع مالی خارجی،
کارشناس مطالعات اقتصادی، کارشناس بازرگانی خارجی
سه شنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹
ساعت ۱۲ - ۹۱۳-۷
تهران، میدان امام خمینی )ره(،
خیابان امام خمینی)ره( )به
سمت حسن آباد(، سر در باغ
ملی، سمت راست- انتهای
خیابان، ساختمان شماره ۱۱
اداره آموزش های ضمن خدمت.
کارشناس حقوقی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس امور
خبری، حسابدار

چهارشنبه مورخ ۱۲ / ۰۷ / ۱۳

ساعت ۱۲ - ۹

مترجم

چهارشنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ساعت ۱۷ -۱۳

ملاحظات:

۱ - برنامه آزمون زبان و مصاحبه تخصصی متعاقباً در اطلاعیه بعدی به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
۲ - عدم مراجعه برای تحویل مدارک یا عدم شرکت در آزمون زبان و مصاحبه در موعد مقرر به منزله انصراف بوده و
داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
۵ - شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت آموزش

خبر ۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

برای دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی فراگیر اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده آرشیو استخدام های وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید

۵٬۵۲۶ نظر برای استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

  • تی تی
   سلام دوستان
   فرآیند گزینش:
   مرحله اول تحویل مدارک به مسئول مربوطه هست که اصل و کپی مدارک رو چک کردن و تحویل گرفتن. فرم هایی که پر کردین رو چک میکنن و در صورتی که ابهام و سوالی داشته باشند میپرسن و فرم رو کامل تر میکنن.
   بعد از این مرحله دو تا نامه به شما تحویل داده میشه: 1- نامه برای پلیس +10 : باید عدم سوء پیشینه را دریافت کنید و در زمان مصاحبه گزینشی به وزارتخانه تحویل بدین.( به من گفتن که مصاحبه ها در سال آینده انجام میشه) 2- نامه آزمایشگاه پزشکی قانونی: همون روز تحویل مدارک باید برای آزمایش برید در غیراین صورت به منزله انصراف تلقی میشه. در آزمایشگاه یک برگه با کد 5 رقمی بهتون میدن که باید این کد را به همراه نام کاملتون به اداره گزینش پیام بفرستید.
   موفق باشید.
   پاسخ
 • داوود
  ولی جدا همه شماها جزو برترینها و نخبه های ایران هستید از بین اینهمه متقاضی فقط همین چند نفر موندیم. راستی چند نفریم کلا؟ فک کنم این دوره هم 80 نفر باشیم
  پاسخ
    • ...
     منظور منم شخص خودم یا شما نبود. منظورم اینکه مراحل زیاده و عوامل تعیین کننده بیشتر. طبق آیین نامه داخلی وزارت هم تا یکی دو سالی استخدامی قطعی نیست. البته امیدوارم هر کسی که زحمت کشیده نتیجش رو ببینه. انشالا همگی موفق باشید.
  • ارمان
   سلام سرکار خانم گلی
   میشه لطفا بفرمایید نمره کلی نهایی (یا همون تراز که بچه ها میگن) شما چند شده؟ این نمره در همین لینک سازمان سنجش ذکر شده
   پاسخ
   • یکی از زبان ها
    اخه این تراز هیچ اهمیتی نداره نمیدونم چرا گیر دادید ب تراز !
    نمره بالای شصت هم هیج ربطی نداره!
    چرا به زور میخواین نتیجه گیری کنین اخه.
    همه چیز نسبی و انسانی هست.
    تو تکمیل ظرفیت مثلا تو یه رشته ی من، نمره زیر 50 بود یه بنده خدایی و الان هم امروز رفت برا تحویل مدارک . رشته به رشته‌ شرایط فرق میکنه‌.‌
    پاسخ
    • ارمان
     چرا عجولانه قضاوت میکنید؟
     رشته من و ایشون یکی هست برای همین پرسیدم و مثل اینکه ایشون هم تمایلی به جواب دادن نداشتن!!!
     پاسخ
     • گلی
      من تازه پیامتونو دیدم.. ولی چه جوری فهمیدین رشته مون یکیه؟راستی فک کنم موقع مصاحبه من فقط خودم بودم.. من برنامه نویس سیستم واسه رشته سخت افزار بودم که ترازم هم شده 3853
      ولی تا جایی که یادمه اولا تو امتحان سنجش که فقط دو نفر رفته بودیم واسه تحویل مدارک و موقع مصاحبه ها هم فقط خودم بودم..
      • گلی
       در واقع تو رشته سخت افزار یه نفر میخواستن .. و احساس میکنم خیلی بعیده که شما با من سنجیده شده باشین.. شما احتمالا رشته تون علوم کامپیوتر نیست؟
     • داوود
      ایشالا همه موفق باشید بچه ها در گزینش ولی یه خبری دیدم گفتم به اشتراک بذارم.
      در اردیبهشت سال 91 وزارت خارجه آزمون استخدامی برگزار کرده است. در آن آزمون بیش از بیست هزار تن شرکت کردند، ولی ‌250 تن از آن‌ها توانستند نمره بالای 60 کسب کنند. از این 250 نفر پس از گزینش‌های لازم، وزارت خارجه توانسته‌ حدود هشتاد تن را جذب کند.
      الان نمیدونم ما مصداق اون 250 نفریم تو این مرحله یا اون 80 نفر؟
      پاسخ
      • .....
       250 نفر همون سه برابر ظرفیت بوده. که بعداً 80 نفر پذیرفته شدن .من فکر می کنم توی این مرحله ما همون مصداق 80 نفریم.
       پاسخ
      • Hadi
       سلام دوستان
       من برای تهران هستم ولی هنوز ایمیلی دریافت نکردم باید چه کار کنم؟
       آیا کسایی مال تهران هستن مثل من باشن و ایمیل دریافت نکرده باشن
       ممنون میشم ازتون
       پاسخ
       • .....
        احتمالا شما قراره برای یکشنبه دعوت بشید و فردا براتون ایمیل بیاد. می تونید برای اطمینان فردا صبح با وزارت امور خارجه تماس بگیرید.
        پاسخ
       • داوود
        سلام بچه ها چطور باید نامه بسیجی بودن بزنیم به گزینش وزارت خارجه؟
        رفتم میگن ممنوعه به وزارتخانه ها نامه بزنیم. الان چیکار باید کرد؟ نه نامه جبهه پدر و نه سابقه بسیج رو نمیزنن.
        عجب گیری کردیما
        پاسخ
        • مترجمی
         در بین مدارک خواسته شده مدارک بسیج و اینا نبود که اگر لازم بود صد درصد قید میکردند که مدارک ایثارگری و بسیجی و جبهه پدرو اینا رو هم در صورت دارا بودن بیارید. تو فرم فقط مینویسی که از این تاریخ تا فلان تاریخ عضو بسیج بودم. اونا خودشون از پایگاهت استعلام میکنن. اگر پایگاه بهت گفته نامه زدن به وزارت ممنوعه حتما قانون جدیده. برا ادارات دیگه من قبلا گرفتم.
         پاسخ
        • Perspolis
         خانم گلی فرمی که می فرمایید و من برا آموزش و پرورشم پر کردم، ده دقیقه بیشتر طول نمیکشه سوالم اینه که چرا پس گفتن، برا پر کردن این فرم، حداقل سه ساعت وقت دارین؟ خواهشم مجدد اینه که بفرمایید فقط مدارک تحویل میگیرن یا مصاحبه هم هست؟ ممنون
         پاسخ
        • Perspolis
         سلام راستی بچه ها قراره مدارک تحویل بدیم فقط یا نه مصاحبه عقیدتیم می گیرن؟؟؟ خواهشا اگه اطلاع دقیق دارین بفرمایید. ممنون
         پاسخ
            • گلی
             اولش که اطلاعات شخصی و سوابق تحصیلی و کاری
             بعدش اینکه کسی از بستگانتون سابقه بازداشت دارند یا خیر
             بعد اطلاعات مسافرتای خارج از کشورتون
             سوابق ایثارگری و سیاسی و اجتماعی
             اطلاعات چند نفر از دوستان
             نشانی سکونتتون در 10 سال اخیر
             یه خلاصه زندگینامه
             اینکه اقوام و خویشان خارج از کشور زندگی میکنند یانه و اینکه شما برای اقامت اقدامی داشتین یا خیر
             اطلاعات دو تا از دوستای دانشگاه و یه استادتون
             اطلاعات دو تا همکار
             اطلاعات سه تا از همسایه ها
             اینکه از آشناهاتون کسی سپاه و اینجور جاها یا وزارت خارجه یا هیئت های مذهبی هستند
             محل های سکونت از سال تولد
           • مترجم
            دوستان‌بنده خارج از کشور هستم.
            چرا ایمیل را نمیزنند امروز هم که تمام شد.فردا و پس فردا هم که وزارت خونه تعطیله
            ایا احتمال این هست که در تاریخی دیر از تاریخ سنجش حتی دیر تر از 26 ام هم‌مدارک را بگیرند ؟
            ممنون میشم‌که نظراتتون‌را بنویسید
            میترسم هواپیما گیر نیارم
            پاسخ
            • ...
             دوستان گویا کلا کامنت های قبل رو نمیخونن فقط میان اینجا سوال میذارن حتما هم باید در جواب سوال شون درهمون جا جواب داده بشه. در کامنت های قبل گفتم تاریخ های سنجش الزامی نیست. و خیلی بعیده ظرف این روزا ایمیل فرستاده بشه چون تا دیروز اصلا اسامی به گزینش داده نشده بود.
             پاسخ
            • .....
             اگر بعد از دریافت ایمیل مشکلی در حضور به موقع در وزارت داشتید، می تونید با وزارت تماس بگیرید و مشکلتون رو توضیح بدید. مطمعنا می تونید با هم به توافق برسید.
             پاسخ
             • ن68
              توی پیامی که به گوشی‌تون می‌فرستن، در انتهای همه‌ی توضیحات یه شماره هم گذاشتن و گفتن که اگر به خاطر شرایط خاص، مثل بیماری یا هر چیز دیگه‌ای، نمی‌تونین توی اون روز و ساعت خاص تشریف ببرید، تماس بگیرین و اطلاع بدین تا روز دیگری رو هماهنگ کنن. بنابراین نگران نباشین. فقط اگر شماره‌ همراه‌تون الان که خارج از کشور هستید، خاموشه، اسپم ایمیل‌تون رو چک کنین تا مطمئن بشین نوبت شما تعیین شده یا نه.
              پاسخ
             • آرین
              سلام..با اینکه تراز من حدود 4200 هستش اما افرادی پایین تر از تراز من در همین کد شغل پذیرفته شدن در حالیکه من پذیرفته نشدم.. الله اعلم.
              پاسخ
              • .....
               اول اینکه همه ایمیل ها لازم نیست با هم فرستاده بشن. به من که ساکن تهران نیستم گفتن زودتر از یکشنبه منتظر ایمیل نباشم. بعد گفتن حتما به صورتی بهتون اطلاع میدیم که زمان داشته باشید به موقع برای پر کردن فرم برسید. توضیح دیگه ای ندادن.
               پاسخ
               • MBA
                امروز هیچ ایمیلی ارسال نشده فردا و پس فردا هم تعطیله سوالم خیلی سادست شنبه چه جوری می تونید کسی رو دعوت کنید و برای شما هم واضح بوده این قضیه؟
                پاسخ
              • .....
               سلام دوستان عزیز. من امروز با گزینش تماس گرفتم. گفتن حتما توی این چند روز حتما ایمیل ارسال می کنیم. و به احتمال زیاد روز شنبه و یکشنبه رو به تهرانی ها اختصاص میدیم، و شهرستانی ها رو روز دوشنبه به بعد که فرصت داشته باشن خودشون رو برای تکمیل و تحویل فرم برسونن.
               موفق باشید دوستان.
               پاسخ
              • مترجمی زبان
               دوستان برای شما ایمیل اومد؟
               آیا میتونه در تاریخی دیر تر از 26 ام دی ماه بیفته؟
               ممنون میشم که در این مورد نظراتتون را بنویسید
               پاسخ
              • مهمان
               سنجش اطلاعیه زده که قبول شدگان مدارک خودشون رو بیارند.
               واقعا جای تعجبه چرا اسامی قبول شدگان شفاف اعلام نمیشه؟!
               آیا با افراد قبول شده تماس گرفته شده؟
               پاسخ
               • ن68
                هیچ‌وقت اسامی قبول‌شدگان اعلام نمی‌شه. دوره‌های قبل هم به همین منوال بوده. فکر هم نمی‌کنم این مسئله فقط منحصر به وزارت‌خارجه باشه.
                با افراد قبول‌شده تماس گرفته نشده، ولی از لینک کارنامه نهایی آزمون چهارم، همه می‌تونن نتیجه‌ی خودشون رو ملاحظه کنن.
                پاسخ
                • پرسپولیس
                 سلام بر همه دوستان.دقیقا با نظرتون کاملا موافقم برخی دوستان متاسفانه با روال آشنا نیستن.در تایید فرمایش برادر بزرگوارم باید بگم اعلام نتایج همه ارگانها به همین منواله و هیچگاه اسامی منتشر نمیشه؛ بلکه هر فردی با وارد کردن مشخصات می تونه از نتیجش مطلع بشه. یادمه یه زمانی تو دانشگاه که هنوز اینترنت به اون شکل نبود، استادا، نمرات بچه هارو با درج شماره دانشجویی میزدن رو در اتاقشون و کلا هیچ جایی، انتشار اسامی مرسوم نیست.
                 پاسخ
               • ...
                من باگزینش تماس گرفتم گفتن هنوز اسامی از طرح و برنامه به ما داده نشده اما به محض اینکه اسامی رو بدن ما ایمیل می زنیم یا پیامک میدیم. تاریخ سایت سنجش هم الزامی نیست یعنی ممکنه بعد اون تاریخ ها دعوت بشیم. نکته دیگه اینکه فقط تحویل مدارک هست نه مصاحبه
                پاسخ

               لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید