استخدام سازمان آتش نشانی اردبیل (ثبت نام شروع شد)

۸۵ روز قبل ۹ نظر

استخدام سازمان آتش نشانی اردبیل

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام» (کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی)

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

خبر ۵ تیر ۹۸ - انتشار دفترچه راهنمای آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی 

به استناد سهمیه استخدامی شماره ۷۱۱۳۰۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ سازمان اداری و استخدامی کشور و مجوز شماره ۲۲۵۷ مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز مشاغل آتش‌نشانی شهرداری‌های سراسر کشور، آزمون استخدامی کتبی و عملی برای انتخاب افراد واجد شرایط بر اساس مندرجات دفترچه راهنما برگزار می‌گردد.

رشته شغلی مورد نیاز : کارشناس آتش نشان، کاردان آتش نشان، آتش نشان، راننده وسایل نقلیه تندرو سنگین
مقطع تحصیلی مورد نیاز : دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد

مهلت ثبت نام : ۱۰ تیر ۹۸
زمان دریافت کارت آزمون : ۱۴ مرداد ۹۸
زمان آزمون : ۱۸ مرداد ۹۸

برای مشاهده شرایط کامل آگهی و ثبت نام اینجا کلیک کنید

دانلود کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی وب سایت «ای استخدام» (کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی)

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

استخدام استانداری اردبیل

استانداری اردبیل / شهرداری : برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی از محل مجوزاستخدامی شماره ۲۹۲۲۸/۴/۱۷مورخ ۹۳/۶/۱۶ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تعداد ۶۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای تخصصی و عملی و گزینش به صورت پیمانی استخدام می نماید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

ردیف رشته شغلی محل جغرافیایی
خدمت
تعداد جنیست شرایط احراز
۱ کاردان آتش نشان شهرداری اردبیل ۳۴ مرد دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در تمام گرایش ها یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تاسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر ، دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۲ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری اردبیل ۱۶ مرد دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه ، فوق دیپلم در تمام گرایش ها یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تاسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر ، دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۳ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری اصلاندوز ۲ مرد
۴ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری انگوت ۱ مرد
۵ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری جعفرآباد ۱ مرد
۶ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری سرعین ۲ مرد
۷ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری کلور ۱ مرد
۸ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری هیر ۱ مرد
۹ راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین شهرداری نمین ۲ مرد

الف – شرایط عمومی :
۱ – داشتن حداکثر بیست و پنج سال تمام سن در اولین روز ثبت نام در رشته شغلی وسائط نقلیه تندرو سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین ) داشتن حداکثر ۳۰ سال سن در اولین روز ثبت نام.
۲ – داشتن تابیعت ایران .
۳ – دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیر پزشکی قانونی برای مردان.
۴ – عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی .
۵ – نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر .
۶ – نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاهای اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی .
۷ – داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام میشود.
۸ – دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم .
۹ – اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۱۰ – التزام به قانونی اساسی جمهوری اسلامی ایران.
تبصره ۱– داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین ) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک و برای رشته شغلی کاردان آتش نشانی دارای گواهینامه رانندگی پایه دو در زمان ثبت نام باشند .
تبصره ۲– شرکت شهرداران و دهیارانفعلی به شرط دارا بودن شرایط مربوط در آزمون استخدامی بلا مانع میباشد.
تبصره ۳– کارکنان قرار دادی واحدهای آتش نشانی و سازمانهای آتش نشانی شهرداریها و کارکنان شرکت های طرف قرار داد با شهرداری در واحدها و یا سازمانهای آتش نشانی که تا قبل از سال ۱۳۹۰ بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه اشتغال دارند میتوانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون شرکت نمایند.
تبصره ۴– داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین ) میتوانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون رشته مذکور شرکت نمایند.
ب – شرایط اختصاصی :
۱ –داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین مجاز به شرکت در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی نمی باشند.
۲ – داوطلبان استخدام در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی می بایست علاوه بر آزمون تخصصی در آزمون عملی نیز حائز شرایط لازم شوند.
۳ – داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاههای اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۴ – پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی استانداری یا شهرداری کلانشهر نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری برای هفت سال مبنی بر عدم هر گونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداریها و سازمانهای وابسته و نیز دستگاههای اجرایی دیکر اقدام نمایند. عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد شد.
۵ – موارد زیر به شرط ارائه تائیدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف –داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷ /۵/۲۹) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند ، به میزان مدت حضور در جبهه و همپنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب – اعضای خانواده شهداء آزادگان ، مفقودالاثرها ، جانبازان ( همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ، خواهر و برادر ) تا میزان ۵ سال .
ج –داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه های ضد انقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه .
د –داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ،موسسات و شرکتهای دولتی ، بانکها و شرکت های تحت پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداریها ، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند ، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند ، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها . لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادیکه در شرکتهای طرف قرار داد شهرداریها قرار دارند ، مشمول این بند نمی باشد ، به استثناءکارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت های طرف قرار داد با شهرداری که تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ در واحدها و یا سازمان های آتش نشانی اشتغال داشته اند.
ه- داوطلب بومی : به داوطلبی گفته میشود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشد.
۱ – شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
۲ – داوطلب حداقل چهار (۴) سال از سنوات تحصیلی ( ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان و یا دانشگاه ) را به صورت متوالی با متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
۳ – همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح ( اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهر محل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
۴ – داوطلب یا پدر ، مادر و یا همسر وی ، حداقل چهار (۴) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند . پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفا" توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.
تبصره ۱– مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن ، تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام میباشد.
تبصره ۲– در صورتیکه شهرداری متقاضی استخدام ، در شهرستان یا استانی قرار داشته باشد که شهر داوطلب در آن شهرستان و یا استان واقع باشد ، داوطلب به ترتیب مشمول مزایای داوطلبین بومی شهرستان و استان خواهد بود.
ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز :
۱ – داوطلبان می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نمایند حداکثر تا سه گزینه محل جغرافیایی مورد تقاضا را انتخاب و از طریق سایت استانداری و یا شهرداری کلانشهر و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.
۲ – شروع ثبت نام از ساعت ۱۴ روز سه شنبه تاریخ ۱۳۹۴/۲/۱ به مدت ۱۰ روز میباشد.
۳ - داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴*۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط به سایت وارد نمایند.
۴ – واریز وجه به مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال به حساب ۰۱۰۱۵۱۷۸۱۵۰۰۱ بانک ملی شعبه مرکزی اردبیل ، به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف میباشند ) و اطلاعات فیش واریزی و سایر موادر را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت نام وارد و نهایتا" پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت ، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
۵ – کارت ورود به جلسه آزمون استخدام روزهای ۹۴/۲/۲۵ از طریق وب سایت استانداری ostan-ar.ir به داوطلبان ارائه میشود.
۶ – زمان برگزاری آزمون روز جمعه تاریخ ۱۳۹۴/۳/۸ ساعت ۹:۳۰ است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
۷ – مدارک مورد نیاز در سایت ثبت نام به شرح زیر می باشدکه در روز مصاحبه بهمراه خود آورده شود:
- تکمیل فرم درخواست شغل
- تصویر آخرین مدرک تحصیلی
- تصویر صفحه اول شناسنامه ( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات )
- تصویر کارت ملی ( پشت و روی کارت )
- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت غیر پزشکی
- مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداریها ، سازمانها ی وابسته و دهیاریها.
- مستندات مربوط به قهرمانان ورزشی ( قهرمان مسابقات المپیک ، جهانی ، آسیایی ، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور )
- تصویر گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین در پست آتش نشان راننده سنگین.
- تصویر گواهینامه رانندگی پایه دو.
د – موارد آزمون تخصصی :
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال شامل ۹۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط و ۳۰ سوال برای سنجش هوش ، سرعت ، دقت و استعداد یادگیری با احتساب نمره منفی می باشد.
ه – اعلام نتایج :
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی در سایت رسمی استانداری یا شهرداری کلانشهر بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
و –تذکـرات :
۱ – پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده های آنان شامل رزمندگانبا سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان ، آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان آنان ، جانبازان و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵%) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی و حد نصاب در آزمون عملی را کسب نموده باشند و مراحل آزمون عملی را با موفقیت طی نموده باشند انجام خواهد شد.
۲ – استانداری و یا شهرداری کلانشهر می تواند حداکثر ده درصد (۱۰%) نیازهای استخدامی شهرداریها را با قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آئین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران ( قهرمان مسابقات المپیک ، جهانی ، آسیایی ، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور ) که به تائید وزارت ورزش و جوانان می رسد ، در آتش نشانی به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حد نصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص دهد.
۳ – داوطلبان شاغل در واحدها یا سازمانهای آتش نشانی شهرداریها ، در شهر، شهرستان و استان مورد تقاضا ، مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در واحدها یا سازمانهای آتش نشانی شهرداریها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی از اولویت استخدام برخوردارند.
۴ –دهیاران ، شهرداران ، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری یا سازمانهای وابسته ، یا فرزندان کارکنان از کار افتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری یا سازمانهای وابسته ، افراد بومی شهر، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.
۵ – امتیاز آزمون تخصصی با ( ضریب ۱ ) و امتیاز آزمون عملی با ( ضریب ۲ ) محاسبه میشود.
۶ –در صورت مساوی بودن امتیاز کسب شده دواطلبان ، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قرار دادی و بومی شهرداری ، شهرستان و استان می باشد.
۷ – داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از اعلام نتایج ، اعتراض خود را به استانداری یا شهرداری کلانشهر برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند. پس از مدت مذکور به اعتراض دواطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۸ –چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود در این صورت خسارت و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از داوطلب اخذ خواهد شد.
۹ – به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراط مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد . افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می توانند مشروط به ارائه تعهد نامه مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون شرکت نمایند.
۱۰ – انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در کلیه مراحل آزمون تخصصی ، آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت .

پیوست شماره دو – جدول شرایط احراز رشته های شغلی مندرج در آگهی استخدام

ردیف رشته شغلی پست سازمانی شرایط احراز مندرج در آگهی استخدامی
۱ کاردان آتش نشان برای تصدی پست آتش نشان ، متصدی ارتباطات و آتش نشان راننده وسائط سبک ،نجات غریق دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در تمام گرایش ها یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تاسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر ، دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۲ راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین برای تصدی پست آتش نشان راننده وسائط سنگین دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه ، فوق دیپلم در تمام گرایش ها یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تاسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر ، دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.
۳ آتش نشان برای تصدی آتش نشان متصدی ارتباطات و آتش نشان راننده وسائط نقلیه سبک دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم در تمام گرایش ها و دارا بودن قرار داد کاری با یکی از شهرداریها و سازمانهای تابعه قبل از سال ۱۳۹۰ ( تاکید میگردد فقط پرسنل قرار دادی قبل از سال ۱۳۹۰ شهرداریها میتوانند با مدرک تحصیلی دیپلم در رشته شغل آتش نشان شرکت نمایند) .

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

 

۹ نظر برای استخدام سازمان آتش نشانی اردبیل (ثبت نام شروع شد)

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید