استخدام بازنشستگان در شهرداری بلامانع است

۵۲۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: علی اعطا روز یکشنبه در نشست خبری خود گفت: گزارش عملکرد ۱۲ سال گذشته شهرداری تهران هنوز شورا ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه هدف از تهیه این گزارش این است که روشن شود مدیریت جدید شهرداری چه چیزی را تحویل گرفته گفت: باید مشخص باشد که کارنامه چهارسال آینده با چه چیزی باید مقایسه شود.
به گفته سخنگوی شورای شهر تهران، این گزارش دی ماه به شورا می رسد.ابطال مصوبه برج باغ تاثیری در وضعیت باغات تهران ندارد
اعطا در ادامه با اشاره به وضعیت مصوبه برج باغ‌ها در پایتخت افزود: تصویب برج باغ‌ها در سال ۸۳ بود، در حالیکه طرح جامع به عنوان طرح بالادست سال ۸۶ تصویب شده است.
وی عنوان کرد: دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری پیوست طرح جامع تهران است که بر اساس آن ابطال مصوبه برج باغ در شورا تاثیری در توقف برج باغ‌ها نمی گذارد.
سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: شورای شهر تهران باید حرکت هماهنگی با شورای عالی شهرسازی و معماری برای اصلاح پیوست طرح جامع داشته باشد.
اعطا گفت: پیشنهادی آماده برای اصلاح این پیوست در جلسات آتی ارائه می شود.
وی همچنین درباره تهیه بولتن های کاغذی برای اعضای شورا خاطر نشان کرد: این انتقاد را می پذیریم.
سخگوی شورای شهر تهران اظهار کرد: تاکید رئیس شورا بر استفاده از اتوماسیون و صرفه جویی است.
صالحی امیری در شهرداری تهران منصوب می شود
اعطا همچنین تصریح کرد: از انتصاب سید رضا صالحی امیری وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرداری تهران مطلع هستیم اما نمی‌دانم حکم ایشان داده شده یا خیر.
مدیران در انتصاب خود به گونه ای عمل کنند که موجب سوءتعبیر نشود
اعطا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مرتضی حاجی مدیرعامل جدید همشهری فرزند خود را در این رسانه استخدام کرده است، گفت: از این موضوع اطلاع ندارم اما مدیران باید در انتصاب خود به گونه ای عمل کنند که موجب سوء تعبیر نشود.
انتصاب بازنشستگان در شهرداری منع قانونی وجود ندارد
اعطا گفت: بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری سمت هایی از جمله روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهوری، نواب مجلس و اعضای شورای نگهبان، استانداران سفرا، معاونین وزرا می توانند بازنشسته باشند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون تقسیمات کشوری مستخدمین رسمی در معاونت شهرداری پایتخت باشند مشمول به کارگیری معاونان وزرا هستند که بلامانع است.

 برای مشاهده اخبار بازنشستگان اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید