استخدام استانداری سیستان و بلوچستان (خبر جدید)

۲۳۳ روز قبل ۷۸ نظر

استخدام استانداری سیستان و بلوچستان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدام استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی استانداری سیستان و بلوچستان سال ۹۶ در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۲ شهریور ۹۶ – اشتغال ۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه شیلات سیستان و بلوچستان

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برای حدود ۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم و سه برابر این آمار به صورت غیر مستقیم در حوزه صید و صیادی و شیلات استان شغل ایجاد شده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ تیر ۹۶ – وجود ۲۵ هزار شغل در بخش صنعت و معدن سیستان و بلوچستان

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوجستان در حال حاضر استان صنعتی نیست اما در حال پیش روی به سمت صنعتی شده است و هم اکنون ۲۵ هزار شغل در بخش صنعت وجود دارد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ فروردین ۹۶ – لزوم توجه جدی به اشتغال و تولید سیستان و بلوچستان

افکار نیوز : پورمحمدی اظهار کرد: هر چه به مبحث اشتغال و تولید اهمیت داده شود و مردم بیشتر پای کار بیایند و دولت هم حمایت لازم را داشته باشد در زمینه کاهش جرائم و سبک سازی پرونده های ورودی به حوزه قضایی تاثیرگذار خواهد بود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ شهریور ۹۵ – صید وصیادی درسیستان وبلوچستان زمینه اشتغال ۲۵ هزار نفر را فراهم کرده است

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت های صید و صیادی زمینه بکارگیری ۲ هزار و ۴۰۰ شناور صیادی اعم از لنج و قایق و اشتغالزایی ۲۵ هزار نفر را به صورت مستقیم در شهرستان های کنارک و چابهار فراهم کرده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ شهریور ۹۵ – ۱۰۰۰ نفر در پروژه گاز رسانی به سیستان و بلوچستان استخدام می شوند

خبرگزاری ایرنا: معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هزار نفر در قالب آموزش حرفه های گازرسانی و ۱۵ نفر به عنوان مربی در این کار به زودی استخدام می شوند که حداقل تا ۱۵ سال برای آنان فرصت شغلی ایجاد می شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ مرداد ۹۵ – ایجاد اشتغال برای ۲۳۳۷ نفر در زاهدان

باشگاه خبرنگاران جوان : ۶۱۸ واحد صنعتی، تولیدی و صنفی فعال در شهرک صنعتی زاهدان برای ۲ هزار و ۳۳۷ نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ مرداد ۹۵ – اشتغال‌زایی ۳۰۰هزار نفری شیلات سیستان بلوچستان

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: یک میلیون تن صید(ماهی، میگو و دیگر ذخایر دریایی) و ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در برنامه ششم توسعه و سند توسعه سواحل مکران پیش بینی شده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ تیر ۹۵ – ایجاد منطقه آزاد سیستان عاملی برای رونق اشتغال درسیستان و بلوچستان است

خبرگزاری ایرنا : نماینده مردم حوزه انتخابیه خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد در سیستان عاملی بسیار مهم برای حیات، پویایی و توسعه سیستان و بلوچستان است و به رونق اشتغال و تولید در منطقه کمک می کند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ خرداد ۹۵ – هیچ استخدام غیرقانونی نباید در سیستان و بلوچستان انجام شود

خبرگزاری تسنیم: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر موضوع استخدامهای غیرقانونی در استان سیستان و بلوچستان حل شود به مردم عدالت موجود در استان نشان داده می‌شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ خرداد ۹۵ – اشتغال بیش از ۴ هزار نفر در تعاونی های حوزه سیستان

رییس اداره کار، تعاون، رفاه و امور اجتماعی شهرستان زابل بیان داشت: شرکت های تعاونی در منطقه سیستان برای ۴ هزار و ۳۰۲ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ فروردین ۹۵ – ضرورت ایجاد اشتغال در استان سیستان و بلوچستان

خبرگزاری مهر : دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مسئولین محلی خواست تا با سرمایه‌گذاری در ایجاد اشتغال و با یک هم‌افزایی موجبات توسعه‌ سیستان و بلوچستان را فراهم کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، سید باقر حسینی با تقدیر از اقدامات بنیاد برکت در مناطق محروم استان سیستان بلوچستان گفت: بنیاد برکت برای استان محروم ما زحماتی کشیده و کارهایی خوبی انجام داده و چندین طرح و پروژه را افتتاح کرده است.
وی با بیان این‌که بنیاد برکت در مدرسه‌سازی و نوسازی مدارس استان و شهرهای زابل، زهک و هیرمند سرمایه گذاری خوبی داشته، تصریح کرد: ما به خاطر ساخت و ساز مدارس از مسئولین بنیاد سپاس‌گزار هستیم.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که با توجه به محرومیت استان و افزایش بیکاری، سرمایه‌گذاری در امر اشتغال ضرورت دارد، گفت: مسئله‌ی اول استان ما، ایجاد اشتغال است. باید در کنار مدرسه‌سازی که اقدامی ارزشمند و نیکوست، به مسئله‌ی اشتغال هم توجه جدی شود.
حسینی تصریح کرد: انتظار ما از مسئولین استان این است که در کنار مسئولین بنیاد برکت به مسئله اشتغال و رفع معضل بیکاری توجه داشته باشند، تا با یک هم‌افزایی شاهد رشد و توسعه‌ی استان باشیم.
وی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت در توانمندسازی اقتصادی طرح‌ها و پروژه‌های استان گفت: در حال حاضر طرح‌ها و پروژه‌هایی در استان وجود دارد که با کمی سرمایه‌گذاری به مرحله‌ی تولید و بهره‌برداری می‌رسد و باعث ایجاد اشتغال می‌شود که امیدواریم مسئولین محلی و مسئولین بنیاد به آن توجه داشته باشند


خبر ۵ بهمن ۹۴ – استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴

به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای اجرایی در قالـب دسـتیاران سـتادی و در چـارچوب تصـویب نامـه شـماره ۲۰۶/۴۸۸۹۲ مورخ ۱۳۹۴/۴/۶ شورایعالی اداری با عنوان «ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور»، در نظر است تعداد ۹۱۳ نفر از متقاضیان واجد شرایط، از طریق امتحان کتبـی در دو حیطـه عمـومی و تخصصـی، مصـاحبه هـای اسـتخدامی و گزینش به صورت پیمانی جذب گردند. در ادامه توضیحات مربوطه در دو بخش ارائه خواهد شد.

در بخـش نخسـت، توضـیحاتی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، فرآیند ثبت نام و پذیرش افراد، زمان و نحوه برگزاری آزمون، مواد آزمون و در بخـش دوم، خوشه ها، شغل محل های مربوط به هر دستگاه اجرایی آورده شده است.

برای مشاهده شرایط استخدام دستیاران ستادی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۴ اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ آذر ۹۴ – تخصیص ۵۰۰ ردیف استخدامی ویژه برای استان سیستان و بلوچستان

خبرگزاری ایسنا : معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تصویب تخصیص ۵۰۰ ردیف استخدامی ویژه برای استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری ایسنا، محمد دیمه ور در نشستی خبری‌ با اصحاب رسانه ضمن اعلام این خبر گفت: این سهمیه جدای از سهمیه‌های عادی و روال معمول جذب نیروی انسانی در سطح کشور است. این مجوز را به منظور رفع کمبود نیروی انسانی دریافت کرده‌ایم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه از تصویب اساسنامه مدارس عشایری و ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور خبر داد و گفت: این اقدام برگ زرینی در مجموعه خدمات آموزش و پرورش در دولت یازدهم است. زیرا مدارس عشایری از ابتدای تاسیس دارای هیچ گونه ضابطه و قانونی نبودند.
دیمه ور در ادامه به تشکیل شورایی در آموزش و پرورش تحت عنوان شورای هماهنگی ارتقاء و بهبود شاخص های آموزش و پرورش درمناطق کمتر توسعه یافته با حضور دستگاههای ذیربط اشاره کرد و گفت: به ترتیب سه استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و هرمزگان سه استان محرومی هستند که بناست توجه ویژه ای به آنها شده و اعتباراتی برای توسعه آموزش و سایر موارد تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال با همکاری وزارت رفاه قرار است برای کلیه دانش آموزان مدارس شبانه روزی این سه استان کارت های ویژه ای صادر شود تا بسته های امنیت غذایی در اختیار آنها قرار بگیرد و مدارس بتوانند وضعیت تغذیه ای دانش آموزان را ارتقا دهند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش همچنین از تخصیص ردیف اعتباری ویژه توسعه عدالت آموزشی در بودجه سال آینده کشور خبر داد و گفت: قرار است سازمان نوسازی مدارس نیز مدارس تخریبی و فرسوده این سه استان را بازسازی و یا نوسازی کند.
دیمه ور درباره اقدامات انجام شده در حوزه توسعه پیش دبستانی نیز گفت: در جلسه اخیر شورای عالی رفاه مصوب شد تا هزینه ۴۰۰ میلیارد ریال به منظور آموزش کودکان دوزبانه در دوره یک ساله پیش دبستانی برای ۳۵۰ هزار کودک در سال تحصیلی آینده اختصاص یابد.
وی افزود: در تعهدات بین المللی موظف شدیم تا دوره آموزشی یکساله پیش دبستانی را به صورت رایگان برای همه کودکان ارائه کنیم که در برنامه ششم توسعه پیشنهاد شده است.
در ادامه این نشست خبری در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آخرین وضعیت ساماندهی مراکز پیش دبستانی اظهار کرد: با مدیریت یکپارچه مراکز پیش دبستانی این مشکل برطرف شده است. متاسفانه موضوع اداره مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی ۳۰ سال است که موضوع اختلاف با بهزیستی بوده است اما با پیگیری های انجام شده در دو سال اخیر و با ورود مستقیم معاونت حقوقی ریاست جمهوری و همراهی وزارت رفاه و بهزیستی این مشکل حل شده است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بر این اساس کلیه فعالیت‌های کودکان ۴ تا ۶ سال تمام بر عهده آموزش و پرورش است. چند ماه پیش قرار شد مراکزی که پیش دبستانی دارند از آموزش و پرورش با ثبت نام در سامانه ای که اعلام شد مجوز دریافت کنند. از ۱۲ هزار مرکزی که بهزیستی به ما در فهرستی اعلام کرده بود حدود ۵۰ درصد در سایت مشخص شده وارد شده و درخواست صدور مجوز کردند.
دیمه ور ادامه داد: مهلت تعیین شده تا پانزده آبان ماه بود و اکنون مشغول بررسی شرایط برای صدور مجوز هستیم.
وی با بیان اینکه از ۶۰۰۰ مرکزی که ثبت نام نکرده‌اند ۲۳۰۰ مورد روستا مهد هستند که ضوابط آن‌ها متفاوت است گفت: بنابراین ۳ هزار و ۷۰۰ مرکز داریم که فعالیت‌هایشان به علت عدم درخواست صدور مجوز غیرقانونی خواهد بود و اطلاعات آن‌ها به مراجع ذیصلاح داده شده تا با آن‌ها برخورد شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد آمار کودکان بازمانده از تحصیل نیز گفت: در ۶ پایه مقطع ابتدایی در سال گذشته ۱۵۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل داشتیم که بیشترین مقدار هم مربوط به سه استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و هرمزگان است.
وی ادامه داد:‌ اما بحث کودکان تارک تحصیل که مدرسه را به هر دلیلی رها کرده‌اند نیز مدنظر قرار دارد. در راستای بازگرداندن این کودکان به مدارس در سال گذشته ۳۵ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شده‌اند و امسال نیز تا همین لحظه ۱۱ هزار نفر شناسایی شدند. با همکاری وزارت رفاه در ۵ استان طرح مشترکی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل را در دستور کار داریم. البته اخیرا سه تفاهم وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور، استانداران، مسئول پروژه انسداد مبادی بی سوادی شده اند و سازمان های مردم نهاد نیز به صورت جدی در این حوزه ورود پیدا کرده‌اند.
معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش دبستانی که قرار بود براساس مصوبه مجلس به صورت حق التدریس در مدارس استخدام شوند گفت:‌در مصوبه مجلس تصریح شده بود که باید جذب حق التدریس بر حسب جنسیت و رشته مورد نیاز مناطق انجام شود.
وی ادامه داد: البته همان طور که باید به یک مربی پیش دبستانی که سالیان زیادی عمرش را صرف این کار کرده است باید به سرنوشت دانش آموزان خود حساسیت داشته باشیم. معلمی که فاقد صلاحیت‌های حرفه‌ای باشد آینده کودکان ما را نیز تحت الشعاع قرار می دهد و ممکن است استعدادهای آن‌ها ضایع شود به همین دلیل از مجلس و دولت درخواست می کنیم که اگر بناست جذب نیرویی انجام شود حتما در چارچوب کیفیت بخشی در نظام صلاحیت حرفه‌ای باشد.
دیمه ور ادامه داد: ما به عنوان مدافع حقوق کودکان با ورود هرگونه نیروی غیر مرتبط و غیر متخصص مخالفیم . در شهریور امسال به جز دو سه استان که خوب عمل نکردند اکثر استان‌های ما نیروهای مستعد را شناسایی کرده اند امیدواریم در اصلاحیه مجدد دولت مربیان پیش دبستانی این موضوع حتما مورد توجه قرار بگیرد.
وی همچنین درباره کوچ اجباری معلمان متوسطه به مقطع ابتدایی در استقرار ساختار جدید نظام آموزش و پرورش گفت: با این موضوع که معلمی به اجبار به مقطع ابتدایی بیاید مخالفیم زیرا کار با کودک عشق و علاقه مضاعفی طلب می کند در حال حاضر به علت توزیع نامتوازن نیروی انسانی با کمبود نیرو مواجه هستیم. البته از سال آینده ۱۲ هزار و ۵۰۰ معلم تازه نفس از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند و به مدارس خواهند آمد.
دیمه ور همچنین درباره ادامه تحصیل کودکان کار و خیابان گفت: در آموزش و پرورش شهر تهران کارگروهی با حضور نهادهای ذیربط و سازمان‌های مردم نهاد تشکیل شده است و چند مدرسه نیز در نوبت دوم فعال شده اند تا کودکان کار و خیابان بتوانند ادامه تحصیل دهند.
به گزارش ایسنا، وی در ادامه از برگزاری همایش ملی آموزش ابتدایی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در این مراسم که پنجم و ششم دی ماه برگزار می شود از استاد شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش تقدیر خواهیم کرد و این همایش در زادگاه ایشان در بیرجند برگزار می شود.
وی ادامه داد:‌ بررسی جایگاه و نقش مقطع ابتدایی در ارتقای جایگاه تعلیم وتربیت در نظام جمهوری اسلامی، بررسی چالش‌ها ، آسیب‌ها، معضلات و مشکلات فراروی نظام تعلیم و تربیت، آینده نگری و آینده پژوهی برای بنیادنهادن یک آموزش و پرورش کارا و موثر که بتواند فرزندان را متناسب با زمانشان تربیت کند از جمله اهداف این همایش هستند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت توجه به جایگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد و گفت: ۱۷۳۵ مقاله به این همایش رسیده است که در روز همایش ۱۰۰ مقاله از این تعداد ارائه خواهند شد.


خبر ۵ آذر ۹۴ – ۶۰۰۰ نفر از جوانان بومی در سپاه سیستان و بلوچستان استخدام شدند 

 خبرگزاری تسنیم : فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۶۰۰۰ نفر از جوانان بومی در سپاه سیستان و بلوچستان استخدام شدند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، سردار حسین معروفی در اجتماع بزرگ ۱۰۰۰۰ نفری بسیجیان که صبح امروز در مصلی قدس زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: در طول ۸ سال جنگ نابرابر ایران و عراق هیچ وقت گردان‌‎های ما بیشتر از ۳۰۰ نفر نبودند ولی امروز به حمد خداوند و با رهبریت امام عظیم الشان و رهبری امام خامنه ای و بصیرت بسیجیان عزیز بالای ۲۰۰۰ گردان سازمان یافته شده پا به پای نظام و آماده برای دفاع از ایران عزیز داریم .
سردار معروفی داشتن غرور و غفلت را از آفت های بسیج دانست و افزود: بسیجی باید با تقوای درونی، توکل به خدا، اتکا به قدرت لایزال الهی و داشتن بصیرت، صحنه داخلی و خارجی را خوب ببیند تا اهداف دشمن را جویا شود و از نفوذ دشمن جلوگیری کند.
فرمانده سپاه سلمان استان گفت: آمادگی و دلبستگی و پا به پا بودن بسیج بعنوان بزرگترین  قدرت سازمان یافته مردمی، با آمادگی نظامی که همه چیز را برای رضای خدا می‌خواهد و بدنبال حفظ کرامت ملت ایران، برای توسعه و گسترش فرهنگ رشادت و حفظ تمامیت ارزی و امنیت کشور پایدار است، معنی پیدا می‌کند.
فرمانده سپاه سلمان  استان هوشیاری درمقابل توطئه های دشمنان و تجهیز به سلاح روز را لازمه دانشجویان بسیجی دانست و گفت: تفکر بسیجی در عرصه های فناوری نوین دفاعی و پیشرفتهای علمی و خدمترسانی به مناطق محروم به پیشرفتهای افتخار آفرینی رسیده است .
وی تصریح کرد: لازم است با پیشروی در تمام عرصه ها از دسیسه ها و هجمه های فرهنگی دشمنان جلوگیری کنیم و تفکر بسیجی اساس و مبنای حفظ ارزشها و موفقیت ها در عرصه های علم و فناوری است.


خبر ۳۱ شهریور۹۴ – حدود هزار نفر امسال در ادارات استان سیستان و بلوچستان جذب شدند .
به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استاندار در جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان گفت:در سال ۹۲در این استان ۸۶۲ نفر سهمیه عادی و۱۲۰ نفر سهمیه ایثارگران در ازمون استخدامی پذیرفته و امسال جذب دستگاههای دولتی شدند .
اربابی همچنین علت اصلی خالی بودن نیمی از پستهای دولتی در سیستان و بلوچستان را پراکندگی این استان بیان کرد .
وی با اشاره به جایگاه فرمانداری های ویژه در شهرستانهای زابل ، ایرانشهر وچابهار که حدود دو سال قبل تشکیل شده است گفت فرمانداریهای ویژه در این استان تنها عنوان دارند و علت آن نبود مدیریت وبرنامه ریزی مستقل انهاست


خبر ۱۳ مرداد ۹۴ – ۵۰۹ نفر درآموزش و پرورش سیستان و بلوچستان استخدام می شوند

خبرگزای ایرنا : زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین سهمیه استخدامی آموزش و پرورش به این استان اختصاص دارد گفت: در این آزمون ۵۰۹ نفر جذب این نهاد در استان خواهند شد.
به گزارش ایرنا علیرضا نخعی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: بخش عمده رشته های استخدامی امسال استان را رشته های علوم پایه شامل می شوند.
وی ادامه داد: همچنین علاوه بر این آزمون با برنامه ریزی های صورت گرفته ۵۰۰ نفر دیگر ویژه سیستان و بلوچستان استخدام خواهند شد که با تحقق این مهم قول وزیر آموزش و پرورش در استخدام هزار نفر در استان محقق خواهد شد.
وی گفت: امسال به میزان دو برابر سال گذشته از توان نیروهای خرید خدمت استفاده می کنیم و جذب نیروهای حق التدریس تنها در این استان بدون سقف است در صورتی که در سایر استان های کشور شاهد کاهش این سقف هستیم.
وی اظهار داشت: هم اینک شش هزار و ۶۰۰ فرهنگی در سیستان و بلوچستان درخواست نقل و انتقال داده اند که ۸۰ تا ۹۰ درصد آنان از مناطقی درخواست داده اند که از نظر آموزشی به شدت با مشکل نیرو رو به رو هستند.
وی افزود: در زمینه نقل و انتقالات معلمان استان این اداره علاوه بر شفاف سازی، جابجایی و گردش نیرو در مناطق نیازمند را تسهیل کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: آمار کودکان لازم التعلیم استان ۷۴۰ هزار و ۸۸۷ نفر است که ۵۹۱ هزار و ۴۹۲ نفر آنان مشغول تحصیل و ۱۴۹ هزار و ۳۹۵ نفر بازمانده از تحصیل هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته ۳۱ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان جذب کلاس های درس شدند که بیشترین بازماندگان از تحصیل در مقطع متوسطه دوم قرار دارند که متاسفانه نرخ ماندگاری در کلاس درس در این مقطع بسیار کم است.
نخعی ادامه داد: تمام تلاش این نهاد و دیکر دستگاههای عضو شورای آموزش و پرورش استان این است که همه این کودکان به کلاس های درس بازگردند و در این راستا امسال در قالب یک اقدام ویژه به دنبال راه اندازی نهضت جذب کودکان بازمانده از تحصیل هستند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هم اینک ۳۱۶ پروژه با هزار و ۳۵۶ کلاس درس و زیر بنای ۲۲۹ هزار و ۶۵۸ متر مربع در دست اجرا است.
علیرضا راشکی اظهار داشت: همچنین به مناسبت هفته دولت ۲۴ پروژه در قالب ۹۸ کلاس درس و ۱۰ هزار و ۳۸۶ متر مربع و اعتباری معادل ۹۷ هزار و ۷۸۷ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: مهرماه امسال نیز ۴۵ پروژه در قالب ۱۷۴ کلاس درس با ۲۹ هزار و ۹۴۲ مترمربع زیر بنا و ۲۶۵ هزار و ۲۵۲ میلیون ریال افتتاح خواهد شد.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۵ مدرسه با اعتبار ۳۷ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال در حال تعمیر و ۱۲۳ مدرسه در قالب طرح هجرت سه نیز در دست ساماندهی و بهسازی است که تا مهر سال جاری آماده خواهد شد.
راشکی راه اندازی دفاتر این اداره را در دیگر شهرستان های استان به ویژه مناطق جنوبی و جذب نیروی مورد نیاز در این زمینه را از مهمترین مطالبات این نهاد برشمرد.


 خبر ۲۳ تیر ۹۴ – حذف افراد استخدام شده خارج از ضوابط

خبرگزاری ایسنا : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر دستگاه باید برآورد کلی از عملکرد خود در سال را ارائه دهد و استانداری نیز با تشکیل هیات‌هایی بر دستگاه‌ها نظارت خواهد داشت و در صورت وجود تخلف در یک ارگان، با آن برخورد خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان اظهارکرد: سیاست و عملکرد دستگاه‌های مختلف باید با کمک به بهبود شرایط اقتصادی امروز کشور به سمتی پیش برود که فشار را از دوش مردم کم کند.
وی با اشاره به طرح‌های نیمه‌تمام و عقب‌افتاده در استان تصریح‌کرد: اولویت در اجرای طرح‌هایی است که از اتمام آن تا پایان سالهای ۹۴ و ۹۵ اطمینان حاصل شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تمام تلاش دولت کنترل تورم است و به همین دلیل تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای زیر فشارهای زیادی رفته است.
هاشمی اظهارکرد: در دولت‌های گذشته به دلیل بالابودن نقدینگی و درآمدهای زیاد حاصل از فروش نفت، سیاست‌های اشتباهی در کشور اعمال می‌شد که باعث بالارفتن توقع برخی افراد شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اصل شایسته‌سالاری و رعایت قانون در استخدام‌های دستگاه‌های دولتی تصریح‌کرد: هیچ دستگاهی اجازه ندارد، خارج از قوانین و مقررات نیرو جذب کند.
وی تاکید کرد: امسال با تشکیل دو هیات نظارت و بازرسی در دستگاه‌های دولتی، افرادی که پیش از این به واسطه‌های مختلف و خارج از قوانین و مقررات جذب شده‌اند حذف خواهند شد. همچنین برای پرداخت حقوق و مزایای ۴۳۷ نفر نیروی تازه استخدام شده ادارات استان هفت میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور باید هرچه بیشتر به صرفه‌جویی اهمیت داد افزود: برای دستیابی به این مهم هر دستگاه باید با نگاهی ویژه برخی کارهای غیر ضروری از جمله بعضی ماموریت‌ها را که تنها بار مالی برای دولت دارد، حذف کنند.
وی خاطر نشان کرد: پایه بودجه‌ای برخی ادارات ضعیف است و باید یک بازنگری برای بودجه دستگاه‌ها داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان همچنین ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال ۹۴ در ۱۷ فصل و ۶۴ برنامه بین دستگاه‌های اجرایی استان توزیع شد. همچنین پروژه‌های نیمه‌تمام استان ۶۰۰ پروژه اعلام که در صورت تحقق کامل بودجه ۳۶۰ پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند. همچنین میزان اعتبارات عمرانی استان تاکنون ۲۸۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شد. علاوه بر این اعتبارات ماده ۱۸۰ در بین ۱۹ شهرستان استان توزیع شد. نحوه توزیع این اعتبارات بر اساس شاخص‌های توسعه و میزان محرومیت هر شهرستان اعلام شد.


خبر ۲۲ تیر ۹۴ – تعیین تکلیف قبول شدگان آزمونهای استخدامی دوره های قبل

خبرگزاری ایرنا : پایگاه خبری اوشیدا گفتگو با استاندار سیستان و بلوچستان را با عنوان ‘جذب ۴۳۷ کارشناس در سطح ادارات استان/ تعیین تکلیف قبول شدگان آزمونهای استخدامی دوره های قبل’ منتشر کرده است.
دراین مطلب آمده است: استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ردیف اعتباری نیز برای جذب ایجاد شده است، گفت: ابلاغ و حقوق به موقع این تعداد کارشناس پرداخت خواهد شد.
علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ضمن قدردانی از حضور مردم غیور استان در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: مردمان سیستانی و بلوچستانی در روز حمایت از مردم بی دفاع فلسطین به خیابانها آمدند که این حضور و حمیت مردمان سخت کوش این دیار را ارج می نهیم.
علی اوسط هاشمی بیان داشت: با عنایت ویژه دولت در سالی که پیش رو داریم تعداد ۴۳۷ کارشناس در سطح کل ادارات استان جذب خواهند شد و این چه بسا تقویت مضاعف بنیه کارشناسی استان را در پی خواهد داشت.
اوسط هاشمی با اشاره به وضعیت افرادی که طی سالهای قبل در آزمونهای استخدامی دولت قبول شدند اما بکارگیری نشدند، تصریح کرد: این افراد می توانند با مراجعه به منابع انسانی استانداری پیگیر جذب و بکارگیری خود باشند.


خبر ۴ خرداد ۹۴ – بلاتکلیفی استخدامی در سیستان‌وبلوچستان
شهروند| دیروز ماراتن بزرگ متقاضیان آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در‌ سال ۹۴ برگزار شد و هزاران نفر متقاضی به امید پذیرفته شدن در این رقابت بزرگ، پای برگه‌های امتحان نشستند. آزمون ‌سال ۹۴ در شرایطی انجام شد که هنوز پذیرفته‌شدگان آزمون سال‌های گذشته اولین روز کاری خود را استارت نزده و همچنان اخبار رسانه‌ها و وعده‌های مسئولان را برای بکارگیری دنبال می‌کنند. دولت برای جذب نشدن پذیرفته‌شدگان این آزمون موضوع کمبود اعتبار را به میان کشیده است اما با این وجود معلوم نیست دوباره با چه توجیهی فراخوان تازه برای استخدام جوانان بیکار را منتشر کرده است. این اتفاق و مشکل تامین اعتبار برای بکارگیری پذیرفته‌شدگان آزمون‌های استخدامی که جوانان بیکار چند استان را در بلاتکلیفی نگه داشته است همچنان با وعده‌های تمام نشدنی مسئولان برای جذب پذیرفته‌شدگان همراه است. استان سیستان‌وبلوچستان یکی از مناطق کشور است که به این سرنوشت استخدامی دچار شده است.
آزمون ‌سال ۹۲ و وعده‌های محقق نشده
آزمون استخدامی ‌سال ۹۲ در اولین ماه ‌سال یعنی فروردین‌ماه در سیستان‌وبلوچستان همزمان با سایر استان‌های کشور برگزار و اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام شد. گیر و دار انتخابات رئیس‌جمهوری جدید، آزمون استخدامی آن‌ سال را تحت‌الشعاع قرار داده و موضوع را تا دی‌ماه همان ‌سال مسکوت گذاشت. اولین روز زمستان‌ سال ۹۲ محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری دولت یازدهم که در نشست شورای برنامه‌ریزی استان سیستان‌وبلوچستان حاضر شده بود در مصاحبه‌ای با صداوسیما و همچنین خبرگزاری ایرنا اعلام کرد مجوز استخدام پذیرفته‌شدگان در آزمون سال‌های گذشته برای سیستان‌وبلوچستان صادر شده است. نوبخت توضیح داده بود برای رفع مشکل کمبود نیرو در دستگاه‌های اجرایی این استان، در نشست امشب مقرر شد افرادی که براساس قانون و رعایت ضوابط در سال‌های گذشته در آزمون استخدامی پذیرفته و مراحل استخدامی‌شان نیز انجام شده و تنها منتظر مجوز هستند در دستگاه‌های اداری و اجرایی جذب شوند.
اما این پایان انتظار ۱۰ماهه پذیرفته‌شدگان نبود و این افراد با وجود پیگیری حضوری و تلفنی برای تعیین‌تکلیف وضع استخدامی خود همچنان با در بسته مواجه شدند.
انتظار دو ساله سر می‌شود؟
خبر جدید برای جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی ‌سال ۹۲ بیشتر از ۹ ماه بعد روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت. در تاریخ ۲۲مهر‌ سال ۹۳ زهرا اربابی، معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری سیستان‌وبلوچستان با خبرگزاری مهر گفت‌وگویی انجام داده و اعلام کرد: در ماه‌های آینده پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی به‌کار گرفته خواهند شد و به این ترتیب وضع استخدامی ۵۲۷ نفر در ادارات سیستان‌وبلوچستان به سرانجام می‌رسد.
اربابی همچنین گفته بود پیش از این در آزمون استخدامی ادارات دولتی ۵۲۷نفر از استان سیستان‌وبلوچستان پذیرفته شده‌اند که به دلیل تامین نشدن منابع مالی و ردیف بودجه تاکنون امکان بکارگیری و استخدام آنها میسر نشده بود.
او تاکید کرده بود: خوشبختانه با مساعدت‌های انجام شده و پیگیری‌های به‌عمل آمده دراین راستا توسط استاندار محترم و نگاه ویژه معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری تعداد ۵۲۷ نفر از قبول‌شدگان در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های مختلف در فروردین‌ماه ‌سال ۹۲ جذب کار شده و فرآیند استخدام آنها در ماه‌های آتی انجام و تکمیل خواهد شد.
انتظار یک‌سال و هفت ماهه باز هم به پایان نرسید و تلفن هیچ‌کدام از پذیرفته‌شدگان این آزمون استخدامی به صدا درنیامد تا این‌که در ۲۱آبان‌ماه ‌سال گذشته باز هم معاون رئیس‌جمهوری مقابل میکروفن خبرنگاران قرار گرفته و تاریخ جدیدی برای بکارگیری پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی ‌سال ۹۲ تعیین کرد. نوبخت به ایرنا گفت: تمام کسانی که مراحل استخدامی را به شکل قانونی پشت سر گذاشته‌اند از اسفندماه امسال مشغول به کار می‌شوند.
انتظار دو ساله پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی ‌سال ۹۲ در اسفندماه هم به سر نیامد و تنها وعده‌ای تازه در ۱۷ اسفند‌ سال گذشته مخابره شد. «عیدی استاندار سیستان‌وبلوچستان به پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام» عنوان آخرین خبر در این زمینه بود.
گندم پرس به یادداشت‌ هاشمی استاندار سیستان‌وبلوچستان در صفحه شخصی‌اش استناد و از قول او اعلام کرده بود: در تازه‌ترین نشستی که با آقای نوبخت معاون محترم ریاست‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونان ارجمندش داشتیم، موضوع استخدام افراد شرکت‌کننده در آزمون سال‌های ۹۱ و ۹۲ را مطرح کرده و با به‌روز نمودن پرونده و لحاظ حال فعلی، مراحل صدور احکام اداری، جذب و بکار گیری در سازمان‌ها و ادارات استان سیستان‌وبلوچستان فراهم شد و این افراد در ابتدای ‌سال۹۴ مشغول خدمت خواهند شد. هاشمی همچنین در یادداشتش نوشته بود در آستانه عید نوروز این شاید بهترین عیدی باشد برای جوانانی که مدت‌هاست خبر تعیین‌تکلیف استخدام خود را دنبال می‌کنند.
آزمون تازه هم برگزار شد
باز هم دو ماه دیگر از ‌سال جدید سپری شد و پذیرفته‌شدگان این آزمون همچنان در انتظار اولین روز کاری خود به سر می‌برند. این موضوع در شرایطی انجام می‌شود که دیروز جمعه متقاضیان استخدام در دستگاه‌های دولتی بار دیگر در جلسه کنکوری بزرگ نشسته و برای پذیرفته شدن در این آزمون به رقابت پرداختند. این درحالی است که پذیرفته‌شدگان سال‌های گذشته همچنان با بهانه کمبود اعتبار جذب نشده و اولین روز کاری خود را آغاز نکرده‌اند با این حال معلوم نیست دولت با چه توجیهی دوباره جوانان بیکار را به ماراتنی بزرگ اما بی‌سرانجام دعوت کرده است؟


خبر ۳ خرداد ۹۴ – اشتغال یکی از دغدغه‌های مهم جوانان سیستان و بلوچستان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علی‌اصغر جمشیدنژاد ظهر امروز در جلسه ساماندهی امور جوانان در استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: هر جامعه‌ای نیازهای متعدد و متنوع دارد که باید متناسب با هر قشر و طبقه خدمات لازم ارائه شود.
معاون سیاسی ـ اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید توجه واقع‌بینانه به محیط پیرامون خود داشته باشیم و مهم‌ترین نیازهای جوانان را شناسایی و برای تامین آنها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.
این مسئول با تاکید بر اینکه باید الگوهای موفق را در زمینه‌های مختلف به ویژه کار آفرینی به جوانان معرفی کنیم، گفت: باید همه ادارات و نهادها اقداماتی را که نمی‌توانند اجرایی کنند برون‌سپاری کرده و زمینه را برای فعالیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در آن راستا فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی جوانان هیچ دغدغه‌ای مهمتر از اشتغال ندارند، افزود: در گام نخست باید مشکل اشتغال را برطرف کنیم تا امر ازدواج و سایر موضوعات ساماندهی شود.
جمشیدنژاد ادامه داد: قطعا جوانی که بیکار است علاوه بر اینکه نمی‌تواند به ازدواج فکر کند، ممکن است گرفتار آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی هم شود.
معاون سیاسی ـ اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: استخدام‌های دولتی پاسخگوی جمعیت بیکار جامعه نیست، باید ضمن تقویت مهارت آموزی بین جوانان آنان را برای ورود به بازار و مشاغل آزاد آماده کنیم.
این مسئول بر همکاری همه ادارات و دستگاه‌ها در برگزاری مراسم روز جوان در شهر زاهدان تاکید کرد.
راه‌اندازی سمن‌های بین‌المللی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: احداث خانه جوان از مطالبات ضروری و نیازهای اصلی جوانان سیستان و بلوچستان است.
حسین ثوری افزود: همانطور که در مباحث ورزشی در سیستان و بلوچستان مسابقات ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود، در حوزه جوانان نیز برنامه‌ها و همیش‌های ملی و بین‌المللی برگزار شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در حوزه ورزش و جوانان مسابقات و برنامه‌ها در سطح بین‌المللی نیز اجرایی می‌شود، تشکیل یک سمن بین‌المللی یکی از ضرورت‌ها به نظر می‌رسد، گردهمایی جوانان ایران، پاکستان و افغانستان قطعا نقش بسزایی در برطرف کردن مسائل فرهنگی دارد.


استخدام در آتش نشانی های استان سیستان و بلوچستان

شهرداریهای استان سیستان و بلوچستان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی تعداد ۷۸ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی و عملی و گزینش به صورت پیمانی استخدام می نماید.

برای مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – آزمون استخدامی استان تعیین تکلیف شد
آزمونهای استخدامی که در دو سال منتهی به پایان دولت قبل برگزار شد , مشکلات فراوانی برای جوانان تحصیلکرده و جویای کار بوجود آورد , عزیزانی دراین آزمونها پذیرفته شدند و تمامی مراحل اسخدامی را نیز پشت سرگذاشته بودند که با تغییر دولت , شروع بکار آنها مدت طولانی معطل مانده بود , حال اما با پیگیری مسئولین دولتی بخصوص شخص استاندار سیستان و بلوچستان و نهادهای مردمی این مساله حل و در آغاز سال ۹۴ این عزیزان شروع بکار خواهند نمود .
به گزارش گندمــ پرس مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در صفحه شخصی خود نوشت : سلام
طی نشستی با اقای نوبخت معاون محترم ریاست جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونین ارجمندش با فراخوان افراد شرکت نموده در ازمون سالها ۹۲ ۹۱ و با به روز نمودن پرونده و لحاظ حال فعلی ، مراحل صدور احکام اداری ،جذب و بکار گیری در سازمانها و ادارات استان سیستان و بلوچستان فراهم و در اول سال ۹۴ مشغول خدمت خواهند شد.
در آستانه عید نوروز ، شاید بهترین عیدی باشد به ان دسته از جوانانی که مدتها در انتظار این خبر بودند.

خبر ۹ مهر ۹۳ -پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی‌سیستان و بلوچستان تعیین تکلیف می‌شوند
خبرگزاری مهر: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تمامی‌پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی‌ادارات استان تا ماه آینده تعیین تکلیف و جذب دستگاه‌های اجرایی می‌شوند.
زهرا اربابی در گفتگو با مهربیان داشت: تعداد ۶۲۰ نفر در سیستان و بلوچستان پیش از این در آزمون استخدامی‌ادارات دولتی پذیرفته شدند که به دلیل عدم تامین منابع مالی تاکنون امکان بکارگیری و استخدام آنها میسر نشده بود.
وی بیان داشت: خوشبختانه با مساعدت‌های انجام شده و پیگیری‌های بعمل آمده دراین راستا توسط استاندار محترم و نگاه ویژه معاونت راهبردی ریاست جمهوری تمامی‌پذیرفته شدگان در دستگاه‌های مختلف تا پایان آبان ماه سال جاری برای آغاز فعالیت خود در ادارات و دستگاه‌های دولتی فراخوانده خواهند شد.
وی ادامه داد: تا هفته آینده فراخوان افرادی که در آزمو‌ن‌های استخدامی‌شرکت کرده و پذیرفته شده اند به منظور انجام گزینش اعلام و پذیرفته شدگان پس از گذراندن کلاس‌‌های توجیهی فعالیت آنها طبق قول داده شده تا پایان ماه آینده آغاز خواهد شد.
اربابی اظهار داشت: تعدادی از دستگاه‌های اجرایی که تامین اعتبار آنها به منظور جذب نیروهای مورد نیاز از محل اعتبارات ملی دیده شده بود امکان پذیرش پذیرفته شدگان پیش از این برایشان مقدور بود که به منظور جلوگیری از ایجاد دو گانگی مقرر شد با تامین اعتبارات استانی تمامی‌پذیرفته شدگان به طور همزمان در دستگاه‌های اجرایی به کار گیری شوند.
وی افزود: با بکارگیری این تعداد از افراد در دستگاه‌های اجرایی بخشی از نیازهای  ادارات دولتی به نیروی کار مورد نیاز رفع می‌شود.


خبر ۲۵ مرداد ۹۳ – استاندار سیستان‌وبلوچستان: دریای عمان بستری مناسب برای توسعه استان است
خبرگزاری ایسنا : استاندار سیستان و بلوچستان از دریای عمان به عنوان بستر مناسب توسعه استان نام برد و گفت: اگر از قابلیت‌های این دریا استفاده بهینه شود می‌توان توسعه استان را رقم زد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، علی اوسط‌هاشمی‌اظهار کرد: نیاید قابلیت‌های اشتغالزایی استان را در بخش دریا و شیلات نادیده گرفت و به همان مقدار که در بخش‌های دیگر برای اشتغالزایی سرمایه‌گذاری می‌شود در زمینه دریا و صید و صیادی نیز باید سرمایه‌گذاری کرد.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: فرایند توسعه اسکله‌های بنادر چابهار و کنارک با حمایت دولت و کمک بخش خصوصی در حال انجام است.
وی گفت: صنایع دریایی توان جذب بالای نقدینگی در بخش تولید و نیز اشتغالزایی بسیار بالا را دارند ضمن آنکه عمده مناطق محروم در مناطق ساحلی قرار دارد که توسعه آنها با توجه به صنایع و فعالیت‏‌های بندری و دریایی قابل انجام است.
هاشمی‌در ادامه خواستار حمایت از صنایع دریایی جهت اشتغالزایی پایدار در استان شد.
وی افزود: صنعت لنج‌سازی را می‌توان یکی از مهمترین صنایع دریایی استان عنوان کرد که درصورت رفع مشکلات پیش روی این بخش می‌توان حجم عظیمی‌از جوانان جویای کار را به امر اشتغال ترغیب کرد.
استاندار خاطرنشان کرد: این صنعت به عنوان یکی از محورهای اشتغال‌زایی و توسعه صنعتی بنادر تجاری به عنوان گلوگاه‌‏های ورود و خروج کالا به کشور مطرح است


خبر ۱۹ مرداد ۹۳ – اشتغال ۵۰۰ هزار نفر در بخش صنایع دستی سیستان و بلوچستان

خبرگزاری ایرنا : علیرضا شه بخشˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد در ۶۰ تا ۸۰ رشته مشغول فعالیت هستند که عمده ترین این رشته ها بافت حصیر، سوزن دوزی، سفال و زیور آلات است.

وی اظهار داشت: صنایع دستی را می توان از حوزه های مهم در اقتصاد محسوب کرد که این مهم خود می تواند در زمینه اشتغال و درآمدزایی مردم استان نقشی تاثیرگذار داشته باشد.
وی تصریح کرد: صنایع دستی از قابلیت های خاصی برای رونق فضای اشتغال برخوردار است و در این راستا می توان گفت که با رونق دهی این بخش علاوه بر ایجاد اشتغال، تاثیر مطلوبی نیز در حوزه های مختلف همانند جذب گردشگر داشته باشد.
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک ۱۰ کارگاه صنایع دستی در استان وجود دارد که در این کارگاهها ۲۰رشته صنایع دستی به علاقه مندان آموزش داده می شود.
شه بخش اظهار داشت: آسیب شناسی کلی انجام شده در زمینه صنایع دستی موجب شد که برخی مشکلات اشکار شود به عنوان مثال اشکال کار صنایع دستی استان در تولید نیست بلکه عمده مشکل این قسمت مربوط به بازاریابی است یعنی ما نمی توانیم صنایع دستی تولید شده را به بازار مخصوص برسانیم که در این راستا نیازمند یک بازار یابی وسیع در سطح ملی و بین المللی هستیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه این اداره برای نخستین بار طرحی را تهیه کرده که در صورت تایید نهایی میراث فرهنگی کشور در آینده نزدیک اجرایی و سبب رونق بیش از بیش این قسمت خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به تاریخ باستانی، دارای صنایع دستی منحصر به فردی است.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری سیستان و بلوچستان سال ۹۲

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۱۱ مهر ۹۲ – ایجاد اشتغال برای ۶۲۰۰ نفر در معادن

۲ مرداد ۹۲ – انتقاد از نتایج آزمون استخدامی

۱۴ تیر ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی فروردین ۹۲

۱۱ مهر ۹۲ – ایجاد اشتغال برای ۶۲۰۰ نفر در معادن

خبرگزاری شبستان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۳۱۱ معدن فعال در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند و ۶ هزار و ۲۲۲ نفر نیز در این معادن به صورت مستقیم مشغول به فعالیت می باشند.

نادر میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار شبستان اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام شده یکی از موضوعات مهم که در بحث صادرات غیرنفتی موثر است، بخش معادن کشور است که تاکنون آن طور که باید از آنها بهره‌برداری نشده است.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیاری در زمینه معادن در سیستان و بلوچستان وجود دارد و انواع مختلف از مواد معدنی در استان وجود دارد،به طوری که این استان را رنگین کمان معادن می‌توان نام نهاد.

میرشکار گفت: پراکندگی استان در کنار سایر مشکلات سبب شده که نتوانیم تا کنون آن طور که باید از این ظرفیت به نفع توسعه استان استفاده کنیم.

این مسئول اضافه کرد: بر اساس بررسی‌ها و هماهنگی انجام شده، تعدادی از شرکت‌های بزرگ و توانمند برای بهره‌برداری از معادن استان برنامه‌هایی را در دستور کار دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش معدن تا کنون ۲ هزار میلیارد ریال است که اشتغال ۶ هزار و ۲۲۲ نفر را در پی داشته است.

میرشکار تصریح کرد: سهم سیستان و بلوچستان از ذخایر کشف شده کشور، دو درصد است

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری


۲ مرداد ۹۲ – انتقاد از نتایج آزمون استخدامی

خبرگزاری بلوچ پرس : ماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر ، سرباز ، دلگان ، فنوج و بخش های بنت ، لاشار ، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی از نتایج آزمون استخدامی استانداری و گارد و انتظامات اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش بلوچ پرس،محمد سعید اربابی در نامه های جداگانه ای به وزیران کشور،راه و شهرسازی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور با توجه به بی عدالتی و عدم رعایت حقوق متقاضیان بومی شهرستانها، خواستار بررسی دقیق و کارشناسی موضوع گردید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مکاتبات مذکور می افزاید:علیرغم پایان عمر مدیریتی استاندار سیستان و بلوچستان و چالش های مداومی که آسیب جدی به همدلی و توسعه استان رسانده ،متاسفانه بی عدالتیها و یکجانبه گریهای ایشان پایانی ندارد و با حضور آقای نارویی بر مسند استانداری سیستان و بلوچستان برای نابودی اهداف بلند نظام برای توسعه همه جانبه و چشم انداز بیست ساله کشور، استان نیاز به دشمن خارجی ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان ادامه داده است:آیا استاندار سیستان و بلوچستان پاسخی برای این بی عدالتی و همچنین خیل عظیم کارکنان استخدامی سالهای گذشته شهرهای مختلف که پست های مختلف سازمانی را اشغال و هم اکنون در مرکز استان و سایر استانها حقوق و مزایا دریافت میکنند در روز جزا خواهند داشت؟

محمد سعید اربابی،استخدام صرفا دو نفر از بومیان شهرستان چابهار از مجموغ ۴۱ نفر دعوت شده به مراحل آزمون استخدامی گارد و انتظامات بنادر چابهار را عمدی و غیر طبیعی برای حذف و به حاشیه راندن تحصیلکردگان بومی و علیرفم تقاضای خیل عظیم بیکاران دیپلم دانسته و اضافه نموده است:آیا مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی اندکی به فکر تقاضاهای بسیار بالای انتقالی نیروهای غیر بومی،هزینه های اسکان و سایر هزینه های دولت بوده اند و یا صرفا این استخدامیها که اکثرا خانوادگی و بر مبنای عدم رعایت شایسته سالاری بوده جهت رضایت عده ای خاص صورت پذیرفته است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،با انتقاد شدید از عملکرد بانیان این استخدامها،از مسئولان مربوطه خواسته تا ضمن متوقف کردن نتایج آزمون،بر مبنای تمام اصول قانونی و رعایت حقوق آحاد متقاضیان اقدام نمایند و تنها راه نمایندگان معترض،طرح سوال و تذکرات لازم به وزیران متولی خواهد بود.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری


۱۴ تیر ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی فروردین ۹۲

برای مشاهده نتایج ۱.۵ برابر ظرفیت آزمون استخدامی ۳۰/۱/۱۳۹۲ دستگاههای اجرایی استان سیستان و بلوچستان بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

نتایج آزمون اعلام شد. برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

78 نظر برای «استخدام استانداری سیستان و بلوچستان (خبر جدید)»لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.