ارائه تسهیلات ۱۵۰ میلیونی اشتغال به سرباران

۲ نظر

سردار زاده کمند با اشاره به اینکه سربازان از طرح مهارت آموزی استقبال خوبی داشته‌اند، گفت: با روند رو به رشدی که در کیفی سازی مهارت‌های تخصصی داریم امیدواریم سربازان پیش از گذشته از این طرح استقبال کنند.

سردار محمدجواد زاده‌کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، درباره تسهیلات ارائه شده به سربازان ماهر بعد از پایان دوره خدمت سربازی اظهار داشت: تلاش ما بر این است که تسهیلاتی که برای سربازان در نظر می‌گیریم قطعا قرض الحسنه باشد چراکه سربازان با توجه به وسعی که دارند امکان بهره مندی از وام‌هایی با سود ۱۸ درصد ندارند؛ در سال گذشته نیز شاهد بودیم بخش اعظمی از تسهیلات دو هزار میلیاردی که با سود ۱۸ درصد بود مورد استفاده قرار نگرفت.
وی ادامه داد: امسال با مصوبه‌ای که مجلس دراین خصوص داشته است پیش‌بینی شده است که کل تسهیلاتی که برای اشتغال به سربازان داده می‌شود از نوع تسهیلات قرض الحسنه باشد.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کارکنان وظیفه اختصاص پیدا کرده است؛ همچنین در همین راستا نیز هماهنگی لازم با وزارت کشور انجام گرفته و استانداران نیز آمادگی لازم را دارند و ان‌شاءالله که با کاری که در گروه‌های کاری استانداری‌ها انجام گرفته است این افراد شناسایی و با تایید اقدامات و طرح‌هایی که دارند، به بانک‌های عامل معرفی شده تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
سردار زاده کمند درباره سقف تسهیلات اشتغال سربازان ماهر خاطرنشان کرد: در سال گذشته سقف تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومان بود، اما امسال تلاش می‌کنیم که این سقف به حداقل ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند؛ در این زمینه در حال رایزنی هستیم و ان‌شاءالله در چند روز آینده تعیین تکلیف خواهد شد.
وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که مهارتی را به سربازان آموزش دهیم و این مهارت منجر به یک اشتغال شود.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه تلاش بر این است که تسهیلات قرض الحسنه به سربازان ماهر ارائه شود، اما متاسفانه برخی از سربازان با مشکل تامین ضامن برای دریافت وام مواجه هستند، آیا راهکاری برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است، گفت: تامین ضامن از جمله ضوابطی است که مرتبط با بانک‌های عامل است؛ ما حداکثر تلاش خود را می‌کنیم تا با بانک‌های عامل به توافق برسیم که با حداقل این ضوابط و مدارک، سربازان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
سردار زاده کمند در پاسخ به این سوال که آیا از سربازان مهارت دیده و ماهر در کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی نیز استفاده می‌شود و هماهنگی در خصوص اشتغال این افراد پس از پایان دوره خدمت در این کارخانجات از سوی نیروی‌های مسلح در نظر گرفته شده است، گفت: ما در این زمینه اقدامات خوبی را با برخی از مجموعه‌هایی که کارآفرین هستند مانند مجموعه‌هایی که در حال حاضر مسئولیت تعمیر خودرو را برعهده دارند، آغاز کرده ایم.
وی تصریح کرد: این مجموعه‌ها پذیرفته اند که از سربازان مهارت دیده در حوزه تعمیرات بعد از سیر بررسی‌ها استفاده کنند و در چرخه استخدام قراردهند. در این زمینه اقدامات و اتفاقات خوبی صورت گرفته است.
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ادامه داد: بخشی از سربازان که پیش از سربازی مهارتی را فراگرفته بودند در امر آموزش به سربازان در مراکز مهارت آموزی استفاده می‌شود. بخشی از جوانانی که مستعد این کار هستند بعد از گذراندن دوره تربیت مربی برای این کار آماده می‌شوند.
سردار زاده کمند درباره استقبال سربازان از برنامه‌های مهارت آموزی گفت: سربازان از طرح مهارت آموزی استقبال خوبی داشته‌اند؛ با روند رو به رشدی که در کیفی سازی مهارت‌های تخصصی داریم امیدواریم این انگیزه بیش از پیش شود.

منبع : بازار کار

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲ نظر برای ارائه تسهیلات ۱۵۰ میلیونی اشتغال به سرباران

 • م
  مهرداد صلحی
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۱۶
  سلام و درود
  لطفا اگر میشه منو راهنمایی کنید چون فوق العاده برام‌مهمه
  میخاستم بدونم در رابطه به وام 150 تومانی که به سربازان اعطا میشود ، من خبری در رابطه با وام کارافرینی شنیدم که تا سقف 4میلیارد تومان بود ، با توجه به این که طرح قابل دفاعی دارم و در رابطه به مبحث صادرات و ارزآوری منصفانه هست ؛ میخاستم بدونم ایا اعطا میشود این وام یا خیر لطفا پاسخ منو بدید متشکرم
  • مشاور «ای استخدام»
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱، ۱۸:۴۵
   کاربرعزیز
   طبق آنچه که در اخبار آمده است : افراد متقاضی این وام می‌توانند برای ثبت نام به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و بعد از تشکیل پرونده، پلیس+10 فرم‌ها را به وظیفه عمومی هر استان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال هر استان ارجاع می‌دهد و پس از بررسی طرح در کارگروه مهارت‌آموزی و اشتغال که در مرکز استانداری کلیه استان ها دایر است، به یکی از بانک های عامل معرفی می شود و ان شاالله پرداخت وام آغاز می شود.

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ