اختصاص ۱۱هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان

۱ نظر

کارگروه ملی اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری پس از یک سال تشکیل و مقرر شد بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان منابع از محل بازپرداخت تسهیلات به موضوع اشتغال روستاییان و عشایر کشور اختصاص یابد.

به گزارش بازارکار نقل از ‌روابط عمومی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در حاشیه کارگروه ملی اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری که متشکل از این معاونت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیران عامل بانک‌ها بعد از یک سال تشکیل جلسه داده بود اظهار داشت: با اذن مقام معظم رهبری ۱.۵ میلیارد دلار در سال ۹۷ ذیل قانون اشتغال پایدار روستایی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی داده شد که مجموعا با سهم آورده بانک‌های عامل بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان به روستاییان اختصاص یافت.
مدنی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع به روستاییان اختصاص یافته است تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از محل بازپرداخت تسهیلات داده شده و ۴ هزار میلیارد تومان از محل اصل منابع در اختیار بانک‌های عامل قرار دارد که مقرر شد هر چه سریعتر از طریق سامانه کارا در اختیار روستاییان عزیز قرار گیرد.
وی افزود: بیش از ۵۳ میلیون دلار از مبلغ اذن گرفته شده از مقام معظم رهبری هنوز توسط صندوق توسعه ملی اختصاص نیافته که در کارگروه مقرر شد این مبلغ هر چه سریعتر اختصاص یابد که با احتساب سهم بانک‌ها پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان از این محل به اشتغال روستاییان اختصاص یابد.
دبیر شورای عالی جهاد سازندگی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با اختصاص این ۱۱ هزار میلیارد تومان ظرف مدت یک سال، بیش از ۱۱ هزار طرح با حدودا ۵۵ هزار شغل مستقیم در روستاهای کشور ایجاد شود.
مدنی تاکید کرد: طبق دستور معاون اول محترم رئیس‌جمهور اولویت اختصاص منابع در دوره جدید اتمام طرح‌های نیمه تمام، احیای واحدهای راکد و نیمه تعطیل و طرح‌های دانش بنیان خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به منطقه محروم احمد فداله و دستور برای حل مشکلات مردم این منطقه و پیگیری ویژه آن توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: طی کارگروهی که تشکیل شد مقرر شد در منطقه محروم احمد فداله ۵۵ کیلومتر راه کشیده شود و در خصوص برق رسانی به ۳۰ روستا و و آبرسانی به ۴۵ روستا تصمیمات خوبی گرفته شد که بیش از ۸ هزار نفر از روستائیان و عشایر عزیز کشورمان بهره مند خواهند شد.
گفتنی است در جلسه کارگروه ملی اشتغال پایدار روستایی، بیرانوند معاون اشتغال وزارت تعاون نیز در این نشست گزارشی از نحوه اجرای طرح در مدت ۴ سال گذشته ارایه کرد و گفت: هم اکنون تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل جهت اختصاص بازپرداخت تسهیلات به امضا رسیده است و لازم است بانک‌ها با تسهیل شرایط، فرایند اعطای وام و ضمانت های لازم را تسهیل نمایند.
نماینده سازمان و بودجه کشور هم با اشاره به نظارت های این سازمان بر اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی گفت: برآوردهای ما نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد منابع به درستی و بدون انحراف در موضوع اشتغال روستاییان و عشایر کشور هزینه و سرمایه گذاری شده است.
همچنین مدیران عامل بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در این جلسه گزارشی از عملکرد بانک‌های تحت مدیریت خود ارائه کردند.

منبع : بازار کار

برای مشاهده آخرین اخبار اشتغال روستاییان اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای اختصاص ۱۱هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان

 • م
  مجتبی نقش نژاد
  ۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۲:۱۲
  سلام بعد از چند سال تلاش جهت احداث کارگاه وجواز کار در روستا وخریدماشین الات مورد نیاز معطل مواد اولیه و سرمایه در گردش هستم .نامه از دهدار گرفتم جهت فرمانداری رفتم میگن بوجه نداریم برو بعد عید بیا به همین راحتی...تورا بخدا قول الکی ندین به مردم

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ